Справа № 2-497/08
2008 рік
Рішення
іменем України
04 квітня 2008 року
Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого: судді Сеника Р.П.
при секретарі: Русин Н.С.
з участю позивачки: ОСОБА_1
розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Володимир-Волинський цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу
встановив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 в якому просить шлюб між ними розірвати.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка зазначила, що між нею та відповідачем 18 січня 1969 року Володимир-Волинським міським відділом РАГС було зареєстровано шлюб, про що зроблено актовий запис № 12. Від цього шлюбу у них народилось двоє дітей - доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.ю
Спільне життя з відповідачем не склалось, оскільки відповідач зловживає спиртними напоями, влаштовує сімейні скандали, наносить відповідачці побої, виганяє її з квартири. Неодноразово їй приходилось лікуватись у лікарні зі струсом мозку. Через це шлюб фактично розпався, подружні стосунки сторони не підтримують на протязі тривалого часу. Вважає подальше збереження шлюбу неможливим, просить шлюб розірвати. Майнового спору між подружжям немає.
Позивачка ОСОБА_1 в судовому засіданні під час розгляду справи позов підтримала, просить його задовольнити, не вживати заходів щодо примирення подружжя, в своїх поясненнях послалась на обставини, викладені в позовній заяві, просить шлюб розірвати.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, з невідомих суду причин, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, від нього не надійшло повідомлення про причини неявки, а тому суд, відповідно до ст. 224 ЦПК України, вважає за необхідне розгляд справи провести у його відсутності, оскільки в справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін та ухвалити заочне рішення.
Відповідно до п. 2 ст. 104 Сімейного кодексу України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Відповідно до 2 ст. 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Таким чином, суд вважає, що шлюб між сторонами слід розірвати, оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам та моральним засадам суспільства.
Витрати по реєстрації розірвання шлюбу покласти на відповідача.
Враховуючи викладене, на підставі ст.ст. 104 ч. 2, 112 ч. 2 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 130, 174, 214, 215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 до ОСОБА_2, зареєстрований 18 січня 1969 року Володимир-Волинським міським відділом РАГС, актовий запис № 12 - розірвати
При реєстрації розірвання шлюбу стягнути ОСОБА_2 в користь держави державне мито в розмірі 17 (сімнадцять) гривень ОСОБА_1 від сплати звільнити.
За письмовою заявою відповідача рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив. Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання відповідачем заяви про його перегляд.
Копію рішення не пізніше п'яти днів з дня його проголошення направити відповідачу рекомендованим листом з повідомленням.
Головуючий: