Апеляційний суд Запорізької області
Справа № 22-4877 / 2006р. Головуючий у 1 інстанції: Никандрова C.O.
Суддя-доповідач: Прокопенко О.Л.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2006 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Калашнікової О.В.
Суддів: Маловічко С.В.
Прокопенка О.Л. При секретарі: Петровій О.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою
Управління праці та соціального захисту населення Василівської райдержадміністрації
на постанову Василівського районного суду Запорізької області від «23» червня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Василівської районної державної адміністрації про стягнення недоплаченої одноразової грошової допомоги учаснику війни,
ВСТАНОВИЛА :
У травні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Василівської райдержадміністрації про стягнення недоплаченої одноразової грошової допомоги учаснику війни.
Зазначав, що він є учасником війни, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1. Згідно ч. 5 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щорічно до 5 травня виплачується разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком. Сума недоплати за 2003 рік - 146 грн. 50 коп., за 2004 рік - 342 грн. 25 коп., за 2005 рік - 1410 грн., всього 1898,75 грн., які він просить стягнути з відповідача на його користь.
Постановою Василівського районного суду Запорізької області від 23 червня 2006 року позов задоволено.
Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Василівської райдержадміністрації на користь ОСОБА_1 1898,75 грн. разову щорічну допомогу за 2003р.-2005р.
В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Василівської райдержадміністрації просять постанову суду першої інстанції скасувати, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником війни, що підтверджується посвідченням.
Відповідно до ст. 12 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасники війни мають право на отримання до 5 травня щорічно одноразової допомоги в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.
Право ОСОБА_1 на отримання грошової допомоги не оспорюється відповідачем.
Розмір грошової допомоги' визначений у ст. 12 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і суд обґрунтовано виходив саме з цього розміру при розрахунку боргу.
Відповідно ст. 22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів.
Суд правильно застосував ст. .22 Конституції України при вирішенні позову і обґрунтовано визнав, що відсутність коштів на виплату грошової допомоги не позбавляє учасника бойових дій права на таку допомогу. Законом "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не передбачено обмеження таких виплат наявністю певних коштів чи фінансування.
Доводи апелянта про те, що вони не є належним відповідачем по справі безпідставні. Статтею 17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" визначено, що грошові допомоги виплачуються органами праці та соціального захисту.
За таких обставин постанова суду першої інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому колегія суддів не вбачає підстав для його скасування.
Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Василівської райдержадміністрації відхилити.
Постанову Василівського районного суду Запорізької області від 23 червня 2006 року по даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду протягом одного місяця.