Судове рішення #1931057

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

             

ПОСТАНОВА

 

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"18" березня 2008 р.

Справа № 05/62-59А.

за позовом Прокурора Маневицького району в інтересах держави  в особі Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі, смт.Маневичі

до відповідача Підприємця ОСОБА_1, с.Старий Чорторийськ Маневицького району

про стягнення 1738,92 грн.

                                                                              СУДДЯ                          Бондарєв С.В.

                                                            при секретарі                Абрамович І. В. 

ПРЕДСТАВНИКИ:

 

від позивача : Михайленко Лариса Іванівна -доручення № 659/06-10-33 від 17.03.2008 року,

від відповідача :  н/з.

В засіданні господарського суду взяли участь : Тарасюк Н. Б. -прокурор відділу облпрокуратури

         

           Позивачу та прокурору були роз'яснені права і обов'язки, передбачені ст. ст. 49, 51 КАСУ. Згідно клопотань технічна фіксація судового процесу не здійснюється, ведеться протокол судового засідання. Заяв  про відвід складу суду не поступило.

 

СУТЬ СПОРУ: Прокурор Маневицького району звернувся до суду з позовом в інтересах управління Пенсійного фонду України і просить стягнути з відповідача  1738,92 грн. заборгованості  по сплаті страхових внесків  на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з січня по грудень 2007 року.

Позивач в судовому засіданні та в заяві від 18.03.2008 року уточнив позовні вимоги на суму 1029,37 грн. - заборгованість за період з жовтня 2007 року по лютий 2008 року, які просить стягнути з відповідача.

Повідомив, що відповідачем згідно квитанції № 28/42 від 12.03.2008 року, № 29/44 від 12.03.2008 року частково сплачено заборгованість на суму 1738,92 грн. (згідно первісного позову).

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду спору, про що свідчить повернуте на адресу суду повідомлення про вручення поштового відправлення № 32852 від 13.02.2008 року.

Прокурор позов підтримує.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення відповідача та прокурора суд,-

встановив :

Згідно ст.ст. 14, 15 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” Підприємець ОСОБА_1. являється платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

У відповідності до ч. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” платники (страхувальники) зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за базовий період , не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення звітного періоду.

Згідно розрахунку суми позову, заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків  на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України по найманій особі ОСОБА_2. за час роботи без укладення трудового договору за період з січня по грудень 2007 року становить 1738,92 грн..

На час розгляду справи відповідачем частково погашено заборгованість на суму 1738,92 грн. (згідно квитанції від 12.03.2008 року), тому в позові в цій частині слід відмовити.

В частині стягнення 1029,37 грн. заборгованості, в т.ч. 410,82 грн. -страхових внесків та 618,55 грн. -фінансових санкцій по страхових внесках за період з жовтня 2007 року по лютий 2008 року, що підтверджується поданими розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень-грудень 2007 року, січень 2008 року, рішення № 467 від 17.09.2007 року про застосування санкцій - позовні вимоги позивача підставні і підлягають до задоволення .

          На підставі викладеного , керуючись Законом України “Про збір на обов'язкове державне  пенсійне страхування”, Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. 69, 70, 71, 76, 79,86,87-89,94,159,160-163 КАСУ , господарський суд ,-

постановив :

1.          Позов задоволити частково.

2.          Стягнути з Підприємця ОСОБА_1,АДРЕСА_1(код НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2в КБ „Приватбанк”, МФО 303440) на користь Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі, смт.Маневичі, вул.100-річчя Маневич,34 (р/р 256017122240 в Маневицькому відділенні Ощадного банку України, МФО 303398, код 20125658)-1029 грн. 37 коп. заборгованості.

3.          В частині стягнення 1738,92 грн. в позові відмовити.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ -з дня складання в повному обсязі . Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного адміністративного суду України.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.

                                                                                         

              Суддя                                                                                                                                                           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація