Судове рішення #192098
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22ас-516/2006                         Головуючий по 1-й інстанції

Андріенко Г.В. Суддя-доповідач Прядкіна О.В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

06 вересня  2006 року                      м.Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області у складі

Головуючого -судді Прядкіної О.В. Суддів Обідіної О.І.,Макарчука М.А. При секретарі Лимар О.М.

З участю Представників відповідачів Чирун Л.А., Ткаченко A.M.

розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на постанову Октябрського районного суду м.Полтави   від 25 липня 2006р.

За адміністративним позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Полтавській області, Управління Державного Казначейства в Полтавській області про стягнення компенсії

судова колегія, заслухавши  доповідь судді-доповідача апеляційного суду Прядкіної О.В., -

ВСТАНОВИЛА:

В травні 2006р. ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом.

Вказував, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС.В 1999р. він був звільнений із служби з органів МВС України за станом здоров"я.06 серпня 1999р. МСЕК йому встановила 3 трупу інвалідності. Відповідно до ст.48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" йому повинна бути виплачена одноразова компенсація в розмірі 30 мінімальних заробітних плат за шкоду, заподіяну здоров"ю. Така виплата була здійснена УМВС України в Полтавській області за рішенням Октябрського районного суду м.Полтави від 19 травня 2004р. в розмірі 2220 грн. З лютого 2006р. йому безстроково встановлена друга група інвалідності, у зв"язку з чим виплата вказаної компенсації названим Законом передбачена в розмірі 45 мінімальних заробітних плат.

 

Однак відповідач відмовляється виплатити йому різницю між компенсацією, яка йому належить, та отриманою. Тому просив стягнути з УМВС України в Полтавській області 13530 грн.

Постановою Октябрського районного суду м.Полтави від 25 липня 2006р. в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено за безпідставністю.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати постанову районного суду та постановити нову про задоволення його позовних вимог.Зазначає на порушення судом норм матеріального права.

Колегія суддів,перевіривши справу в межах доводів апеляційної скарги,прийшла до висновку,що вона  підлягає задоволенню з таких підстав : Судом першої інстанції вірно встановлено, що ОСОБА_1 06.08.1999р. встановлена третя група інвалідності внаслідок захворювання, пов"язаного із виконанням обов'язків військової служби на ЧАЕС.

14.08.1999р. він був звільнений з органів внутрішніх справ у відставку через хворобу.

Згідно   ст.48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали інвалідами 3 групи виплачується   в розмірі 30 мінімальних заробітних плат за шкоду, заподіяну здоров"ю, інвалідам 2 групи - 45 мінімальних заробітних плат. У разі встановлення інвалідності вищої групи інвалідам виплачується різниця у компенсаціях .

Виплата здійснюється з мінімальної заробітної плати, яка склалася на момент встановлення   інвалідності.

Тому ОСОБА_1 з врахуванням отриманих 2220 грн., та мінімальної заробітної плати в розмірі 350 грн. (яка встановлена з 01 січня 2006р.)повинна бути виплачена компенсація в розмірі 13530 грн.

Відмовляючи в її стягненні, місцевий суд виходив з положень п.37 ст.77 Закону України "Про державний бюджет України на 2006р.", згідно якого зупинено виплата компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати.

Проте з таким висновком суду погодитись не можна, так як з огляду на ч.1ст.58 Конституції України, Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини, як джерело права, реалізація особою права, що пов"язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у   залежність від бюджетних асигнувань.

У випадках, коли з набуттям чинності певним законом, його нормами призупиняється дія положень закону, що був прийнятий раніше, до спірних правовідносин застосовується той закон, що передбачає наявність у особи відповідного права.

Виходячи з наведеного та наявності у позивача права на отримання вказаної компенсації відповідно до ст.48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"   його позовні вимоги підлягають задоволенню.

 

Керуючись ст.ст. 195-196,198, 207 КАС України, колегія суддів,-ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову Октябрського районного суду м.Полтави від 25 липня 2006р. скасувати.

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити. Стягнути з УМВС України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 компенсацію в сумі 13530 грн. та    3 грн.40 коп. судових витрат на користь держави.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності з моменту оголошення та може бути оскаржена протягом    місяця    до Вищого    Адміністративного Суду України шляхом подачі касаційної скарги до суду касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація