АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22а- 2323/ 2006 Головуючий по 1-й інстанції
Чередникова B.C. Суддя-доповідач Прядкіна О.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2006 року м.Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області у складі
Головуючого -судді Прядкіної О.В. Суддів Абрамова П.С., Драниці Ю.В. При секретарі Лимар О.М.
З участю
Позивача ОСОБА_1
Відповідача ОСОБА_2., представника ОСОБА_3
розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_2
на рішення Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 29 травня 2006р.
по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Войнихівської сільської ради, ОСОБА_2 про визнання рішень Войнихівської сільської ради частково недійсними, відновлення меж земельних ділянок та відшкодування моральної шкоди та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Войнихівської сільської ради про визнання неправомірними дій, відновлення межового знаку та меж земельних ділянок та визнання рішення Войнихівської сільської ради частково недійсним, відшкодування моральної шкоди
судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Прядкіної О.В., -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 29 травня 2006р. відмовлено в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Для впорядкування землекористувань між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відновлено межу земельних ділянок в АДРЕСА_1, якою користується ОСОБА_2., яка була встановлена у відповідності з пропозиціями узгоджувальної комісії Войнихівської сільської ради Лубенського району, Полтавської області від 20 лютого 2003р., затвердженими рішенням цієї
ради 28 березня 2003р. та послідуючими рішеннями від 16 травня 2003р. та від 26 червня 2003р. і зобов»язати Войнихівську сільську раду відновити дану межу в натурі.
Рішення суду оскаржене ОСОБА_2, який в апеляційній скарзі просить рішення місцевого суду скасувати, ухваливши нове рішення про задоволення його позовних вимог. Вважає, що суд не дав належної оцінки його доказам, зокрема, що стосується порушень при приватизації земельної ділянки ОСОБА_1 і законності здійснення приватизації належної йому земельної ділянки .
ОСОБА_1 подала заперечення на апеляційну скаргу, в яких вважає рішення місцевого суду вірним, яке не підлягає скасуванню.
Колегія суддів,перевіривши справу в межах заявлених вимог і апеляційного оскарження, приходить до висновку про відмову в задоволенні апеляційної скарги з таких підстав :
Судом першої інстанції вірно встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що сторони по справі - ОСОБА_1 та ОСОБА_2. є землекористувачами суміжних земельних ділянок №НОМЕР_1 та НОМЕР_2 в АДРЕСА_2
При здійсненні приватизації вказаних земельних ділянок належним чином не були погоджені межі вказаних ділянок, що потягло помилки при виготовленні технічної документації та невірно зазначені зовнішні межі на планах цих ділянок.
Рішенням Войнихівської сільської ради від 28.03.2003р. були затверджені уточнені розміри присадибних ділянок ОСОБА_2.-0,19га та ОСОБА_1(ОСОБА_4) - 0,31 га в установлених в натурі меж у відповідності з протоколом узгоджувальної комісії сільської ради.
Згідно ст. 107 ЗК України основою для відновлення меж є дані земельно-кадастрової документації. У разі неможливості виявлення дійсних меж їх встановлення здійснюється за фактичним використанням земельної ділянки. Якщо фактичне використання ділянки неможливо встановити, то кожному виділяється однакова за розміром частина спірної ділянки. У випадках, коли в такий спосіб визначення меж не узгоджується з виявленими обставинами, зокрема з встановленими розмірами земельних ділянок, то межі визначаються з урахуванням цих обставин.
Враховуючи дану ситуацію та виходячи з наведеної норми закону суд прийшов до обґрунтованого висновку про зобов»язання Войнихівської сільської ради відновити межу земельних ділянок в АДРЕСА_1, якою користується ОСОБА_2., яка була встановлена у відповідності з пропозиціями узгоджувальної комісії Войнихівської сільської ради Лубенського району, Полтавської області від 20 лютого 2003р., затвердженими рішенням цієї ради 28 березня 2003р. та послідуючими рішеннями від 16 травня 2003р. та від 26 червня 2003р.
Доводи апеляційної скарги не спростовують рішення суду. Встановивши такі обставини,суд першої інстанції постановив рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального закону.
Керуючись ст.ст.303,307, 308,315 ЦПК України, колегія суддів,
У X В АЛ И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а рішення Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 29 травня 2006р. без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.