У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України в складі:
головуючого Глоса Л.Ф.,
суддів Школярова В.Ф. і Таран Т.С.,
за участю прокурора Кравченко Є.С.,
розглянувши в судовому засіданні в м.Києві 13 вересня 2011 року матеріали справи за касаційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 29 грудня 2009 року,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_5 звернулася до суду зі скаргою приватного обвинувачення про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_6 за ч.2 ст.125 КК України.
Постановою Малиновського районного суду м.Одеси від 15 жовтня 2009 року скаргу ОСОБА_5 задоволено. Порушено кримінальну справу щодо ОСОБА_6 за фактом заподіяння ОСОБА_5 легких тілесних ушкоджень, що потягли короткочасний розгляд здоров’я, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.125 КК України, а матеріали справи направлено до Малиновської прокуратури м.Одеси для проведення досудового слідства.
Ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 29 грудня 2009 року задоволено апеляцію ОСОБА_6, постанову місцевого суду скасовано, а провадження у справі за скаргою ОСОБА_5 закрито.
У касаційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати ухвалу апеляційного суду як незаконну та необґрунтовану. Стверджує, що вона постановлена без належної перевірки фактичних обставин справи та з істотними порушеннями кримінально-процесуального закону. Посилається також на те, що вона не була повідомлена про розгляд справи в суді апеляційної інстанції.
Заслухавши доповідача, думку прокурора Кравченко Є.С., яка вважала за необхідне зняти матеріали справи за скаргою ОСОБА_5 з касаційного розгляду та направити до місцевого суду для вирішення питання про поновлення строку на касаційне оскарження, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що справу необхідно зняти з касаційного розгляду і направити до місцевого суду для вирішення питання про поновлення строку на касаційне оскарження.
Відповідно до вимог ч.2 ст.386 КПК України касаційні скарги і подання на судові рішення, зазначені у ч.2 ст.383 цього Кодексу можуть бути подані протягом шести місяців з моменту набрання ними законної сили.
Шестимісячний строк, наданий законом на касаційне оскарження ухвали Апеляційного суду Одеської області від 29 грудня 2009 року, закінчився 29 червня 2010 року.
6 липня 2010 року до Верховного Суду України надійшла касаційна скарга ОСОБА_5 за результатами розгляду якої було винесено постанову від 26 липня 2010 року про те, що касаційна скарга ОСОБА_5, не відповідає вимогам ч.1 ст.387 КПК України, надано строк на усунення вказаного недоліку у межах строку, визначеного ст.386 КПК України, або не пізніше одного місяця з дня одержання копії постанови.
13 жовтня до 2010 року до Верховного Суду України надійшла касаційна скарга ОСОБА_5, у якій також порушується клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, яке відповідно до вимог ст.353 КПК України може бути розглянуте судом, який розглядав справу, а тому матеріали справи за скаргою ОСОБА_5 необхідно зняти з касаційного розгляду та направити до місцевого суду для вирішення питання про відновлення строку на касаційне оскарження.
Керуючись ч.2 ст.386, ст.ст. 353, 394 КПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
матеріали справи за скаргою ОСОБА_5 зняти з касаційного розгляду та направити до Малиновського районного суду м.Одеси для вирішення питання про відновлення строку на касаційне оскарження ухвали Апеляційного суду Одеської області від 29 грудня 2009 року.
С У Д Д І :
Глос Л.Ф. Школяров В.Ф. Таран Т.С.