Судове рішення #1915216646

                                                Справа № 449/1079/24

2/449/47/25

У Х В А Л А

про прийняття зустрічного позову до розгляду


"25" березня 2025 р.                                        м.Перемишляни



Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді:                                Гуняк О.Я.,

при секретарі:                                        Тивонюк С.Р.,

представника позивача:                         ОСОБА_1 ,

відповідача:                                         ОСОБА_2 ,

представника відповідача:                         ОСОБА_3 ,            

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Перемишляни цивільну справу  за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -

встановив:

  ОСОБА_4 , звернулася до Перемишлянського районного суду Львівської області з позовною заявою, в якій просить: стягнути з ОСОБА_2 на її користь заборгованість у сумі 325733 грн 62 коп..

Ухвалою Перемишлянського районного суду Львівської області від 08.01.2025 року, зустрічну позовну заяву представника відповідача ОСОБА_2 – ОСОБА_3 , про визнання правочину (боргової розписки) недійсним та відшкодування моральної (немайнової) шкоди, залишено без руху та надано термін для усунення недоліків позовної заяви тривалістю десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Як вбачається із поданої представником відповідача заяви від 20.01.2025 р., останній виконав вимоги ухвали суду від 08.01.2025 року та долучив до матеріалів справи квитанцію про сплату судового збору.

Представник позивача в судовому запсіданні заперечив проти прийняття до розгляду поданого представником відповідача зустрічного позову.

Відповідач та його представник просили прийняти до розгляду поданий зустрічний позов.

Ознайомившись із поданим зустрічним позовом та матеріалами цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до положень ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.

Згідно ч. 1 ст. 194 ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу.

Як вбачається із поданої зустрічної позовної заяви представник ОСОБА_2 – ОСОБА_3 , просить поновити строк на подання зустрічної позовної заяви,  задовольнити позовні вимоги ОСОБА_2 шляхом визнання правочину (боргової розписки) складеною 11 січня 2024 року між ОСОБА_4 і ОСОБА_2 недійсним та відшкодувати моральну (немайнову) шкоду. Зазначає, що ОСОБА_2 у зв`язку зі збройною агресією російської федерації здійснював та продовжує здійснювати волонтерську діяльність з метою захисту територіальної цілісності України та її суверенітету, збереження особового складу Збройних Сил України, добровільних батальйонів та життів цивільного населення. Зауважує, що поважними причинами ненадання зустрічної позовної заяви представником ОСОБА_2 чи ОСОБА_2 в строк по справі є також, технічні збої підсистеми “Електронний суд та систем ДП “Дія”, часті повітряні тривоги із активними ракетними обстрілами та вибухами, ураженнями території по України.

Відповідно до ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.

Вирішуючи питання поновлення пропущеного строку для подання зустрічної позовної заяви, суд враховує основні засади цивільного судочинства, в тому числі, принципи пропорційності, змагальності, диспозитивності, які гарантують право кожного учасника процесу подати свої докази, відстоювати свою позицію перед судом, враховуючи значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, та обов?язок суду сприяти учасникам процесу в реалізації ними прав, передбачених ЦІК України, та розглянути справу не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу в межах заявлених нею вимог та на підставі поданих доказів.

Беручи до уваги наведені підстави для поновлення пропущеного строку, а також важливість подання кожною стороною процесу письмових заяв по суті справи, оскільки саме на підставі таких заяв та поданих доказів буде розглядатися справа по суті, враховуючи, що зустрічна позовна заява з клопотанням про поновлення строку на його подання відповідає вимогам чинного законодавства та подано разом із заявою на поновлення та / або продовжити процесуального строку для подачі зустрічної позовної заяви поступив до суду в межах строку, визначеного для проведення підготовчого судового засідання, суд визнає причини пропуску встановленого строку поважними та вважає за необхідне поновити відповідачу строк для подання зустрічної позовної заяви, а позивачу надати можливість ознайомитися з зустрічною позовною заявою.

Враховуючи, що первісний та зустрічний позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, судом не встановлено невідповідність поданого зустрічного позову вимогам ст. ст. 175177 ЦПК України, тому суд вважає за необхідне прийняти до спільного розгляду з первісним позовом поданий зустрічний позов.

Керуючись ст.ст. 127, 175177193194259-261268353 ЦПК України, суд, -

постановив:

Поновити відповідачу ОСОБА_2 строк на подання зустрічної позовної заяви.

Прийняти до розгляду зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про визнання правочину (боргової розписки) недійсним та відшкодування моральної (немайнової) шкоди.

Відкласти підготовче засідання у даній цивільній справі на 22 квітня 2025 року 09 годину 15 хвилин.

Роз`яснити відповідачу за зустрічним позовом, що відповідно до ч. 3 ст. 83, ч. 2, 48 ст. 178, ч. 1 ст. 193 ЦПК України відповідач має право подати відзив на позов та зобов`язаний подати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача в п`ятнадцятиденний термін з дня отримання цієї ухвали та доданих до неї документів але не пізніше першого підготовчого засідання. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. У разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Роз`яснити позивачу за зустрічним позовом, що відповідно до ст. 179 ЦПК України позивач має право подати відповідь на відзив в п`ятиденний термін з дня отримання відзиву на позов але не пізніше першого підготовчого засідання. Копія відповіді на відзив та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.

Роз`яснити відповідачу за зустрічним позовом, що відповідно до ст. 180 ЦПК України він має право подати заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення в п`ятиденний термін з дня отримання відповіді на відзив але до початку розгляду справи по суті.

       Ухвала оскарженню не підлягає.







Суддя :        О. Я. Гуняк





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація