Судове рішення #19143324

Справа №  22-а-2364/11                              Головуючий у 1 інстанції: Козюренко Р. С.  

                                                                      Доповідач в 2-й інстанції:   Кіт І. Н.  

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

01 грудня 2011 року     

колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі :

               Головуючого : Кота І.Н.

               суддів : Каблака П.І., Крайник Н.П.  

               при секретарі : Купчак О.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні у м.Львові  цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2  на ухвалу Франківського районного суду м. Львова  від 06 вересня  2010р.     

            Заслухавши доповідь судді апеляційного суду,  перевіривши матеріали справи та доводи  апеляційних скарг колегія суддів,-

                                          В С Т А Н О В И Л А :

               Ухвалою  Франківського районого суду м.Львова від 06  вересня 2011року з підстав визначених п.1ч.2 ст.122 ЦПК України, відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_2  до управління Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова  про визнання незаконними дій відповідача, щодо невиплати їй у належному розмірі пенсії як дитині війни.

             Ухвалу суду  28.09.10р. оскаржила позивач. В апеляційній скарзі покликається на її незаконність , оскільки станом на час звернення її з позовом та прийняття оскаржуваної нею ухвали суду першої інстанції діяло законодавство, яке зобов»язувало суди  вирішувати справи, пов»язані із соціальними виплатами саме за правилами цивільного судочинства.

              Просить ухвалу районного суду скасувати з направленням справи до суду першої інстанції для розгляду її по суті  в порядку визначеному чинним законодавством.

             Перевіривши у межах доводів апеляційної скарги та пред»явлених позовних вимог законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції , колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги , оскільки станом  на день постановлення районним судом  оскаржуваної ухвали  ст.18 КАС України в редакції Закону України від 07.07.10р. № 2453 –V1 не набрала чинності.

              За таких обставин належало відкрити провадження у даній справі за правилами ЦПК України , а  вже після ухвалення Конституційним Судом України 09 вересня 2010р. свого рішення № 19-рп/10, щодо підвідомчості справ, пов»язаних із соціальними виплатами ,  закрити провадження у справі за правилами ЦПК й самостійно, без необхідності вчинення учасниками спору будь-яких дій, постановити ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі за поданою заявою й продовжувати її розгляд за правилами КАС України.

              Тому, прийнята з порушеннями вимог закону ухвала районного суду  залишатися в законній силі не може й підлягає скасуванню з  направленням справи  до цього ж суду першої інстанції  для вирішення питання про відкриття у ній провадження  та подальштй  її розгляд за правилами Кодексу адміністративного судочинства України .

             Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 303, 307, 312 , 314,315 ЦПК України та п.1 Закону України «Про внесення змін до розд.Х11                    «Прикінцеві положення «Закону України «Про судоустрій і статус суддів «щодо передачі справ, пов»язаних із соціальними виплатами «від 02.12.10р. № 2748-V!,  колегія суддів ,-

                  

                                              У Х В А Л И Л А :

     Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволити.  Ухвалу Франківського районного суду м.Львова від 06 вересня 2010р.  скасувати з направленням справи  до цього ж суду першої інстанції  для вирішення питання про відкриття у ній провадження згідно із вимогами Закону України від 02.12.10р. № 2748-V!.

           Ухвала   апеляційного суду набирає законної сили з моменту її  проголошення й може бути оскаржена протягом 20-ти днів з часу вступу в законну силу, шляхом подання на неї  касаційної скарги безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ..

           

                  Головуючий

                  Суд д і :




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація