Справа №2-519/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2007 року Новопсковський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді Ю.О.Бондар
при секретарі І.В.Чубар
за участю позивача ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Новопсков
справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про
розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб з відповідачем, зареєстрований 11.08.1979 року відділом реєстрації актів цивільного стану Новопсковського районного управління юстиції Луганської області, актовий запис № 61.
Раніше позивач та відповідач в шлюбі не були. Від спільного з відповідачем шлюбу неповнолітніх дітей немає.
У судовому засіданні позивач на заявлених позовних вимогах наполягав.
Відповідач з позовом згоден.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав суд ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що згідно довідки № 30/3 від 08.02.2007 року, виданої відділом РАЦС Новопсковського районного управління юстиції Луганської області сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 11.08.1979 відділом реєстрації актів цивільного стану Новопсковського районного управління юстиції Луганської області, актовий запис №61.
На даний час подружжя спільно не проживає, так як спільне проживання стало неможливим, подружжя втратило почуття любові та поваги один до одного і збереження шлюбу суперечить інтересам подружжя.
Судом встановлено, що суперечка про розподіл спільного майна подружжя буде розглядатися в іншому провадженні.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню згідно ст. 112 Сімейного Кодексу України, яка передбачає, що шлюб розривається, якщо подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них.
У чинність ст. 115 Сімейного Кодексу України розірвання шлюбу, здійснене за рішенням суду, має буту зареєстроване в державному органі реєстрації актів цивільного стану, за заявою колишньої дружини або чоловіка, що засвідчується свідоцтвом про розірвання шлюбу.
Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню судові витрати у вигляді державного мита та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
На підставі вищевикладеного й керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, ч. 4 ст. 130, 174, 212-215, 223 ЦПК України, ст. 105, 112. 115 Сімейного Кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2про розірвання шлюбу задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між Супруненко ОСОБА_1 і ОСОБА_2, зареєстрований 11.08.1979 року відділом реєстрації актів цивільного стану Новопсковського районного управління юстиції Луганської області, актовий запис №61.
Стягнути з ОСОБА_2державне мито на користь держави у розмірі 8, 50 грн. та стягнути витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи у розмірі 07-50 грн. на рахунок управління Державного казначейства України, МФО 804013, р/р 31210259700223, код 24046685.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГСу стягнути з ОСОБА_217-00 гривень державного мита на користь держави. ОСОБА_1 від сплати державного мита на користь держави звільнити.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано, а в разі подачі заяви про апеляційне оскарження -після закінчення двадцятиденного строку, встановленого, для подачі апеляційної скарги, якщо така не була подана.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може подано протягом десяти днів з дня
його проголошення апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд.
Апеляційну скаргу на рішення маже/бути подано апеляційному суду Луганської області через
Новопсковський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне
оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.