Справа №2-2655/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2007 року м. Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі
головуючого - судді Сингаївського О.П.,
при секретарі - Котелянець Т.М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, де зазначила, що 24 липня 2002 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем. Від шлюбу народилась дитина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Спільне життя з відповідачем не склалося через різні погляди на життя, відсутність порозуміння, через що між ними постійно виникали сварки. Тривалий час вони не ведуть спільного господарства, не підтримують шлюбних стосунків, в зв'язку з чим позивач просила шлюб розірвати. Крім цього, позивач просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини, посилаючись на те, що між ними не досягнуто згоди про її утримання, а також аліменти в розмірі 1/4 частини доходів відповідача на своє утримання.
В судовому засіданні позивач позов підтримала з наведених у ньому підстав, просила розірвати шлюб та стягнути на її користь аліменти в розмірі 1/4 частини доходу відповідача. На примирення не погоджувалася.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав.
Заслухавши пояснення позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку про те, що даний позов підлягає задоволенню, поскільки в судовому засіданні достовірно встановлено, що сторони тривалий час не підтримують шлюбних стосунків, не ведуть спільного господарства, між ними склалися неприязні відносини. Це дає суду підстави зробити висновок про те, що сім"я повністю розпалась і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу буде суперечити інтересам сторін.
Обгрунтованою є також і вимога позивача про стягнення аліментів, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідач є батьком дитини, між сторонами не досягнуто згоди щодо утримання дитини. Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття, і відповідач має таку можливість в розмірі, що просить стягнути позивач.
Також підлягає задоволенню і вимога позивача про стягнення з відповідача аліментів в розмірі 1/4 частини його доходів на утримання позивача до досягнення дитиною трьох років.
Враховуючи інтереси неповнолітньої дитини, її слід залишити на виховання матері.
Керуючись ст. ст. 104, 112, 180, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 208, 209, 212-215, 223, ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити. Шлюб, зареєстрований 24 липня 2002 року, міськвідділом РАГС Житомирського обласного управління юстиції, актовий запис №2050 між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження - розірвати.
Неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, залишити на виховання з матір'ю ОСОБА_1.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. аліменти на утримання неповнолітньої дитини
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходів) щомісячно, починаючи з 21.06.2007 року і до повноліття дитини, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частини його доходів починаючи з 21.06.2007 року і до виповнення їх дитині ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. трьох років.
Стягнути з ОСОБА_2, на користь держави 51 (п"ятдесят одну) гривню судового збору та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи для Корольовського районного суду м. Житомира.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Судові витрати по отриманню в органах РАГСу свідоцтва про розірвання шлюбу покласти на позивача ОСОБА_1 в розмірі 17 гривень.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.