Судове рішення #1912543
Справа № 2-219/08 р

 

                                                                                 Справа № 2-219/08 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

    28 березня 2008 року              Лебединський районний суд Сумської області

в складі : судді                                           Подопригора Л.І.

                 при секретарі                             Єрмаковій Н.І.

                 з участю позивачки                  ОСОБА_1

                відповідача                                ОСОБА_2

розглянувши у   відкритому судовому засіданні в м. Лебедині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення коштів на утримання неповнолітніх  дітей ,-

в с т  а н о в и в :

         Позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,  мотивуючи свої вимоги тим, що  19 квітня 1991 року  в відділі РАЦС Лебединського  райвиконкому  Сумської області зареєструвала шлюб з відповідачем . Від спільного життя мається  син  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження  та син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, які  повністю знаходяться на її утриманні та вихованні, оскільки відповідач відмовляється  надавати кошти  на їх утримання.   Оскільки він є  батьком дітей, вона вважає, що він зобов”язаний приймати участь в їх вихованні та утриманні, тому і просить суд стягнути з відповідача кошти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку на утримання  дітей,  але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку до  їх  повноліття.

         В судовому засіданні  позивачка свої вимоги підтримала в повному обсязі.

         Відповідач в судовому засіданні позов визнав. 

         Вислухавши   сторони, та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню зі слідуючих підстав:

         Даний спір між сторонами виник з сімейних правовідносин, які регулюються ст. 182 та 192 Сімейного Кодексу України.

         Між сторонами мають місце сімейні правовідносини, які виникли внаслідок укладення шлюбу (а. с.3), від якого народилися  син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року   та син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а. с. 4-5) , які на даний час проживають  з матір'ю, що стверджується довідкою (а. с. 6) і перебувають  на  її   утриманні.

             Виходячи з  вимог  розумності і справедливості, та, беручи до уваги вимоги ст. ст. 182, 183 СК України суд вважає, що аліменти слід стягувати в розмірі 1/3 частини від усіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму встановленого для дітей відповідного віку.

         Суд вважає необхідним в силу ст. 191 СК України стягувати аліменти з 22 лютого 2008 року, тобто від дня пред'явлення позову і до досягнення  дітьми повноліття.

         Також, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача державне мито на користь держави та  судові витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи, оскільки позивачка була звільнена від їх сплати при подачі позову.

        

         Керуючись ст. ст. 10, 15, 60, 88, 130, 174, 209, 213, 214, 215 ЦПК України ст. ст. 182 - 183, 191, 192 Сімейного Кодексу України,-

 

В И Р І Ш И В:

 

         Позовні вимоги    ОСОБА_1   задовольнити.  

         Стягувати аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця  та мешканця АДРЕСА_1 на користь  ОСОБА_1   на утримання  сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження  та сина  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження щомісячно  кошти в розмірі 1/3 частини від усіх видів заробітку відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідного віку, починаючи  з 22 лютого 2008 року.

Стягнути з  ОСОБА_2 на користь держави державне мито в розмірі 51 грн. та судовий збір в розмірі 7 грн. 50 коп. за інформаційно-технічне забезпечення.

         Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Лебединський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк заяви про  апеляційне оскарження і подання після цього апеляційної скарги протягом 20 днів, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

 

         Суддя

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація