Справа №2-н-64/07
УХВАЛА
06 липня 2007р. смт Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Одеської області Донін B.C., розглянувши заяву про видачу судового наказу прокурора Іванівського району Одеської області в інтересах ОСОБА_1 до Державного підприємства дослідне господарство „Богу-нівська еліта" селекційно-генетичного інституту національного центру насіннєзнавства та сортовивчення про стягнення заборгованості по заробітної платі у розмірі 1110, 17грн..
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Іванівського району Одеської області звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу в інтересах ОСОБА_1, в якій просить суд стягнути з ДП ДГ „Бо-іунівська еліта" заборгованість по заробітної платі у розмірі 1110, 17грн., що підтверджено довідкою відповідача.
Відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.
В обґрунтування права на звернення до суду з зазначеною заявою, прокурор послався на ст.121 Конституції України, ст.45 ЦПК України, ст.36-1 Закону України „Про прокуратуру".
За змістом п.2 ст.121 Конституції України прокуратура України становить єдину систему, на яку покладаються, в тому числі, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
На підставі ст.45 ЦПК України, у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб, або державних чи суспільних інтересів та брати участь у цих справах.
Згідно ст.36-1 Закону України „Про прокуратуру" підставою представництва в суді інтересів громадянина є його нездатність з причин фізичного або матеріального стану, похилого віку або з інших поважних причин, самостійно захищати свої порушені або оспорюванні права або реалізовувати процесуальні повноваження.
Зазначені підстави повинні бути підтверджені, в даному випадку, в порядку визначеному ст.ст.60, 64, 98 ЦПК України, що прокурором не виконано.
Прокурор не врахував, що безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами осіб, перелік яких визначений ст.ст.231, 232 КЗпП України. При цьому, заявники звільняються від сплати державного мита на підставі ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито" від 21.01.1993р. №7-93 (із змінами та доповненнями) та від сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення на підставі п.1 ч.3 ст.81 ЦПК України.
Відповідно до п.2 ст.231 КЗпП прокурор має право звернутися до суду в випадку, якщо він вважає, що рішення комісії по трудових спорах суперечить чинному законодавству.
Заява про видачу судового наказу подається в суд у формі, встановленої ст.98 ЦПК України. До неналежно оформленої заяви застосовуються положення ст.121 ЦПК України.
2
З наведених причин, суд дійшов до висновку про невідповідність заяви прокурора вимогам закону, що тягне наслідки, передбачені ч.3 ст. 121 ЦПК України - повернення заяви.
Керуючись ч.2 ст.19, п.2 ст.121 Конституції України; ст.36-1 Закону України „Про прокуратуру"; ст.ст.231, 232 КЗпП України; п.2 ч.1 ст.96, ч.3 ст.121, ч.5 ст.121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Заяву про видачу судового наказу прокурора Іванівського району Одеської області в інтересах ОСОБА_1 до Державного підприємства дослідне господарство „Богунівська еліта" селекційно-генетичного інституту національного центру насіннєзнавства та сортовивчення про стягнення заборгованості по заробітної платі у розмірі 1110, 17 грн., - повернути заявникові.
Роз'яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.