Судове рішення #19081123


  

 Донецький окружний адміністративний суд

                 

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

              

 22 листопада 2011 р.                                                       Справа № 2а/0570/21684/2011  

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17


         Суддя Донецького окружного адміністративного суду Чернова О.В., перевіривши  матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області, Підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Донецькій області про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії,-

  В С Т А Н О В И В :     

08 листопада 2011 року ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області, Підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Донецькій області, в якій просить суд визнати протиправною діяльність Відповідачів, які незаконно обмежили право на отримання 30% нарахувань до пенсії, як дитині війни згідно Постанови Донецького окружного адміністративного суду № 2а-31404/08/0570 від 13 січня 2009 року; зобов’язати підрозділ  примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Донецькій області відновити виконавче провадження по виконавчому листу № 2а-31404/08/0570 від 15.06.2009р., виданому Донецьким окружним адміністративним судом; зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в                  м. Харцизьку Донецької області виконати рішення суду, здійснивши перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком в розміру, встановленому ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  та провести відповідні виплати з 01.01.2009 року і довічно, з урахуванням сум, виплачених у цей період.

Ухвалою судді Донецького окружного адміністративного суду від 15 листопада 2011 року дану позовну заяву залишено без руху з підстав невідповідності вимогам ст.106 КАС України, а саме: несплати судового збору.

21 листопада 2011 року ОСОБА_1 усунено недоліки позовної заяви.

Проте, зазначена позовна заява підлягає залишенню без розгляду, з таких підстав.

До позовної заяви позивачем надано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якому він просить поновити пропущений строк звернення до адміністративного суду.

Суддею встановлено, що позивачем оскаржуються дії Підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Донецькій області щодо закінчення виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 2-а-31404, виданого Донецьким окружним адміністративним судом 15.06.2009р.

З доданого до позовної заяви листа Головного управління юстиції в Донецькій області від 10.02.2010р. вбачається, що ОСОБА_1 дізналась про закінчення виконавчого провадження 10 лютого 2010 року, коли отримала відповідь на своє звернення, в якому порушувала питання про незаконність дій Підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Донецькій області щодо закінчення виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 2-а-31404.

Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною 2 ст. 181 КАС України передбачено, що позовну заяву може бути подано до суду:

- у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

- у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Таким чином, строк звернення до суду з даним адміністративним позовом, передбачений ч.2 ст.181 КАС України сплинув 20 лютого  2010 року.

Позивач же звернувся до суду з даним позовом лише 08 листопада 2011 року.

Що стосується позовних вимог ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області, суддя зазначає наступне.

З доданого до позовної заяви листа Управління Пенсійного фонду України в          м. Харцизьку Донецької області від 08 січня 2010 року вбачається, що про порушення свого права на отримання пенсії з підвищенням на 30% мінімальної пенсії за віком в розміру, встановленому ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  з 01.01.2009 року ОСОБА_1 дізналась 08 січня 2010 року, коли отримала відповідь на своє звернення з питань невиплати підвищення до пенсії з 01.01.2009 року.

Відповідно до приписів ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Таким чином, строк звернення до суду з даним адміністративним позовом, передбачений ч.2 ст.99 КАС України сплинув в липні 2010 року.

Позивач же звернувся до суду з даним позовом лише 08 листопада 2011 року.

В обґрунтування поважності пропуску строку звернення до суду ОСОБА_1 зазначає про проблеми зі здоров’ям, проте  останньою не надано доказів неможливості подання позовної заяви за станом здоров’я протягом 2010 – 2011 років.

Суддею прийнято до уваги звернення ОСОБА_1 з даним позовом до Харцизького міського суду в жовтні 2011 року, проте таке звернення відбулось з порушенням строку звернення до адміністративного суду.

Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Враховуючи відсутність підстав для поновлення пропущеного позивачем строку звернення до адміністративного суду, позовну заяву слід залишити без розгляду.

          Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Суддею встановлено, що при поданні позовної заяви 08 листопада 2011 року ОСОБА_1 сплачено судовий збір в розмірі 28,23 грн. помилково на інший розрахунковий рахунок, внаслідок чого позовна заява була залишена судом без руху.

21 листопада 2011 року ОСОБА_1 сплачено судовий збір в розмірі 28,23 грн. на належний розрахунковий рахунок.

Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

          Згідно ст.7 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі:

1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом;

2) повернення заяви або скарги;

3) відмови у відкритті провадження у справі;

4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням);

5) закриття провадження у справі.

У випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.

Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Таким чином, сплачені ОСОБА_1 в якості судового збору грошові кошти в розмірі 28,23 грн. відповідно до квитанції № 147 від 08.11.2011р. та в розмірі 28,23 грн. відповідно до квитанції № 856/5162 від 21.11.2011р. підлягають поверненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 87, 99,100, 160, 165, 181, 186, 254  КАС України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області, Підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Донецькій області про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Позовну заяву разом з доданими до неї матеріалами повернути позивачеві.

Повернути ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 28,23 грн., сплачений відповідно до квитанції № 147 від 08.11.2011р. та в розмірі 28,23 грн., сплачений відповідно до квитанції № 856/5162 від 21.11.2011р.

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                            Чернова О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація