Справа № 2-307/2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“ 22 ” січня 20087 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - І.В. Муранової
при секретарі - О.В.Бондаренко,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Борисполі Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Старівської сільської ради Бориспільського району Київської області про визнання права власності та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Бориспільського міськрайонного суду Київської області з даним позовом, в якому просить визначити йому додатковий строк терміном два місяці для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його батька ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_1 року. Свої вимоги позивач обґрунтовує, посилаючись на те, що після смерті батька він займався виготовленням технічно документації на будинок і по цій причині пропустив шестимісячний строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач повністю підтримав заявлені позовні вимоги, просить суд їх задовольнити, пояснив, що інші спадкоємці за законом відсутні.
Представник відповідача Старцівської сільської ради Бориспільського району Київської області в судове засідання не з'явився. Відповідач направив до суду письмову заяву, в якій просив розглянути справу без участі представника сільської ради, а також погоджується з позовними вимогами.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та надані документи, суд дійшов до висновку, що заявлені позовні вимоги мають бути задоволені повністю з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивачОСОБА_1 є сином ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_1року, що підтверджується наданими позивачем документами: свідоцтвом про його народження, свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 /а.с.-4,5/.
Згідно з довідкою Бориспільської районної державної нотаріальної контори №192/2-27 після смертіІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2спадкова справа не відкривалась.
Згідно зі ст.1261 Цивільного кодексу України 2003 року у першу чергу на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно з вимогами ч.1 ст.1269 Цивільного кодексу України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до вимог ч.1 ст.1270 Цивільного кодексу України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст.1272 Цивільного кодексу України 2003 року за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні з відповіді, наданої суду Бориспільською районною державною нотаріальною конторою, встановлено, що у визначений законом шестимісячний строк позивачОСОБА_1. із заявою про прийняття спадщини не звертався.
З досліджених в судовому засіданні доказів встановлено, що позивачОСОБА_1. не подав заяви про прийняття спадщини, оскільки помилково вважав, що, як єдиний спадкоємець за законом має право на спадщину в зв'язку з фактичним вступом в управління спадковим майном. Дані обставини відповідачем не оспорюються. За таких обставин суд визнає, що строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2. пропущений позивачем з поважної причини, та вважає необхідним призначити ОСОБА_1. додатковий строк в два місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його батька ОСОБА_2
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,60,61,88,209,212,214,215 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк терміном два місяці для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення та наступної подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: І.В.Муранова
- Номер: 6/319/64/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-307/2008
- Суд: Куйбишевський районний суд Запорізької області
- Суддя: Муранова І.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.05.2018
- Дата етапу: 22.05.2018