Судове рішення #1907064
Справа № __2-о-127__

                                                                                                                                                      Справа № __2-о-127__

                                                                                                                                                                               2008р.

                                                                                      

                                                          Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                          ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

   

 

«_17_» березня 2008р.   Свердловський міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді       Бабенко С.Ш.,

при секретарі           Радченко Л.О.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Свердловську Луганської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення кола осіб, що прийняли спадщину, -

 

                             в с т а н о в и в:

 

          Заявниця звернулася до Свердловського міського суду з дійсною заявою про встановлення кола осіб, що прийняли спадщину, в обґрунтування вимог зазначивши, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її рідна мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина на належну їй на праві приватної власності на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 01 листопада 2000 року Свердловською міською радою, 1/4 частину житлового будинку розташованого за адресою:АДРЕСА_1

          Спадкоємцями першої черги за законом на майно померлоїОСОБА_2були: заявниця, її рідна донька, її рідний син ОСОБА_3, і в порядку подання її онуки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, діти її рідного сина ОСОБА_6, який помер ще до відкриття спадщини 31 серпня 1986 року.

          Після смерті матері ніхто зі спадкоємців вчасно, у встановлений законом строк, не звернувся в нотаріальну контору із заявами ні про прийняття спадщини, ні про відмову від неї. Однак заявниця фактично прийняла спадщину після смерті матері.

          У цей час заявниця звернулася у нотаріальну контору  для одержання свідоцтва про право на спадщину, але нотаріус не може видати свідоцтво про право на спадщину, тому що на момент  відкриття спадщини разом з спадкодавцем був прописаний її рідний син ОСОБА_3, який відповідно до закону вважається таким, що прийняв спадщину, так як постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини. Однак спадкоємиць ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року. Тому заявниці запропоновано звернутися до суду та встановити коло осіб, що прийняли спадщину. 

         В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримала в повному обсязі, підтвердила обставини викладені в заяві, наполягає на їх задоволені, пояснивши, що в її батьків було троє дітей - вона, її рідні брати ОСОБА_6 та ОСОБА_3. ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_2році, за життя проживав в Ізюмському районі Харківської області, у нього було двоє дітей - сини ОСОБА_5 та ОСОБА_4.  Мати заявниці ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 році. Після смерті матері залишилась спадщина у вигляді 1/4 частини житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 На момент смерті матері з нею проживав та був прописаний ОСОБА_3, рідний брат заявниці. Зі своєю дружиною, ОСОБА_8,  він був розлучений тому проживав разом із матір'ю. У нього був один син ОСОБА_3. Після смерті матері заявниці у заявниці сильно захворіла донька, тому вона не подавала заяву в нотаріальну контору про прийняття спадщини за законом. Брат ОСОБА_3 збирався звертатися до нотаріальної контори, але цього не зробив. Єдиною спадкоємицею, яка прийняла спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року її матері ОСОБА_2 є вона, оскільки вона розпорядилася на свій розсуд майном матері, організувала її похорон, та вирішила питання про подальше проживання у квартирі матері ї брата ОСОБА_7.

          Представник заінтересованих осіб ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_7,ОСОБА_8, які не заявляють самостійних вимог на предомет спору, яка виступає за нотаріально посвідченими довіреностями -  ОСОБА_9 вимоги заявниці ОСОБА_1 визнала у повному обсязі, та пояснила, що ОСОБА_1 доводиться їй племінницею, оскільки мати заявниці та  представник зацікавлених осіб є рідні сестри. У сім'ї сестри було троє дітей: два сина ОСОБА_6, ОСОБА_3 та донька ОСОБА_1, заявниця по справі. ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_2році разом зі своєю дружиною, у нього залишилось двоє дітей сини ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Заявниця постійно допомагала своїм племінникам. Їх опікун також помер у 2002 році, та заявниця взяла турботу про цих дітей.  Мати заявниці, ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1р. З матір'ю у квартирі проживав та був прописаний  брат заявниці ОСОБА_3, але після смерті матері він заяву до нотаріальної контори не подавав, свідоцтво про прийняття спадщини за законом не прийняв. Поховання матері здійснювала заявниця ОСОБА_1 Деякі особисті речі матері заявниця залишила собі, дещо віддала сусідам. ОСОБА_1 дала згоду, щоб у квартирі проживав її рідний брат ОСОБА_7, оскільки йому ніде було жити, але ОСОБА_7померІНФОРМАЦІЯ_4році. Заявниця не зверталася до нотаріальної контори за свідоцтвом про прийняття спадщини, оскільки у неї сильно захворіла донька, та вважала, що фактично прийняла спадщину як спадкоємець за законом.

          Вислухавши доводи заявниці, представника заінтересованих осіб, свідків ОСОБА_10,ОСОБА_11, підтвердивши у судовому засіданні факт прийняття заявницею спадщини після смерті у 2003р. її матері, дослідивши матеріали справи, визнані достатніми для розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне заявлені вимоги задовольнити з наступних підстав.

Оскільки мати заявниці ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1р. та правовідносини виникли до набрання законної сили нового Цивільного кодексу України 2004 року, суд вважає за необхідне керуватися нормами ЦК України в редакції 1963 року.

                       Відповідно до ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року) спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

          Відповідно до свідоцтва про народження  на ім'я ОСОБА_12,  яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 року, у графі мати записана ОСОБА_13, у графі батько записаний ОСОБА_14.

          Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу від 20.11.1982 року був укладений шлюб між ОСОБА_13 та ОСОБА_12, після реєстрації шлюбу присвоєні прізвища: чоловіку - ОСОБА_1, дружині - ОСОБА_1.

          Відповідно до свідоцтва про народження  на ім'я ОСОБА_3а Леонідовича, який народився  ІНФОРМАЦІЯ_5року, у графі мати записана ОСОБА_13, у графі батько записаний ОСОБА_14.

          Відповідно до довідки про народження на ім'я ОСОБА_6, який народився ІНФОРМАЦІЯ_6 року, у графі мати також записана ОСОБА_13, у графі батько записаний ОСОБА_14.

          Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу від 11.09.2000 року ОСОБА_15 та ОСОБА_13 зареєстрували шлюб, після укладення шлюбу присвоєні прізвища: чоловіку - ОСОБА_15, дружині - ОСОБА_2.

          Згідно свідоцтва про смерть, виданого відділом РАЦС Свердловського міського управління юстиції 19.03.2003 року, ОСОБА_15, помер ІНФОРМАЦІЯ_7 року у віці 71 року.

          Згідно свідоцтва про смерть, виданого відділом РАЦС Свердловського міського управління юстиції ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 63 років. 

          Згідно свідоцтва про смерть, видного відділом РАЦС Свердловського міського управління юстиції ОСОБА_3 померІНФОРМАЦІЯ_4року у віці 43 років.

          Згідно свідоцтва про смерть, виданого Іванчуковською селищною радою Ізюмського району Харківської області ОСОБА_6, помер ІНФОРМАЦІЯ_2року у віці 28 років.

          Відповідно до свідоцтва про право власності на житло, виданого 01 листопада 2000 року Свердловською міською радою, 1/4 частина житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1, належить ОСОБА_13.

          Судом також встановлено, що ОСОБА_2 (дошлюбне прізвище ОСОБА_13) померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, після її смерті відкрилася спадщина у вигляді 1/4 частини житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Після смерті матері ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину, оскільки на свій розсуд розпорядилася майном померлої. Інші спадкоємці не заперечують проти отримання свідоцтва про право на спадщину за законом заявницею ОСОБА_1 

          При таких обставинах суд вважає доведеними вимоги заявника, і оскільки, встановлення даних фактів має для неї юридичне значення, тому що дозволяє їй у встановленому порядку одержати свідоцтво про право на спадщину за законом, суд вважає вимоги такими, що підлягають задоволенню.

          На підставі ст.549 ЦК України в редакції від 18.07.1963р., керуючись ст.ст.10,11,15,60,212-215,223,259 ЦПК України, суд

 

                                в и р і ш и в :

 

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

 

Встановити факт, що єдиною спадкоємицею, яка прийняла спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 є її рідна донька ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженка Шахти 3 бис Свердловського району Луганської області.

 

                        Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано сторонами протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції до Апеляційного суду Луганської області подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

 

          Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

 

 

Головуючий

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація