Справа № 2-411/2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2008 р. Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючої судді - Глущенко Є.Д.
при секретарі - Салій О.І.
розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Ромни справу за позовом ОСОБА_1, представник позивача - ОСОБА_2до Виконавчого комітету Роменської міської ради, третя особа - Роменська міська державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з вказаною позовною заявою. Вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3, після смерті якої відкрилася спадщина, що складається із грошового вкладу на рахунку НОМЕР_1у Роменському відділенні № 147 ВАТ "Державний Ощадний банк України", на який остання зробила заповідальне розпорядження на її ім'я. Однак своєчасно до нотаріальної контори для оформлення спадкових прав вона не звернулася через те, що проживає за кордоном, і вважала достатнім для прийняття спадщини фактичне володіння, управлінням спадковим майном. Просила визначити їй додатковий строк - три місяці - для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.
На попередньому судовому засіданні представник позивачки позов підтримала, суду пояснила обставини викладені в ній.
Виконком Роменської міської ради та Роменська міська державна нотаріальна контора надали суду заяви, в яких визнали позовні вимоги та просили справу слухати без участі їх представників.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Матеріалами справи встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3, яка була матір'ю позивачки, що вбачається з свідоцтв про її народження та про одруження.
ОСОБА_3 заповіла все своє майно позивачці, що стверджується копією заповіту, посвідченого державним нотаріусом Роменської міської державної нотаріальної контори 13 жовтня 1999р.
Відповідно до копії ощадної книжки на рахунку НОМЕР_1 в ТВБВ № 147/041 м. Ромни, виписаній на ім'я ОСОБА_3 знаходиться залишок грошового вкладу 9664 грн. 93 коп., та залишок відсотків - 452 грн. 87 коп.
Як вбачається з паспортних даних позивачки, вона є громадянкою Росії і постійно проживає в м. Санкт-Петербург.
Наведені факти свідчать, що між сторонами склалися цивільні правовідносини з приводу продовження строку для прийняття спадщини, які регулюються ст.ст. 1268-1272 ЦК України.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка пропустила строк для прийняття спадщини, і причину пропущеного строку відповідач визнає поважною, тому їй необхідно визначити додатковий строк достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 130, 174, 212, 213, 214 ЦПК України, ст. 1268-1272 ЦК України,
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовільнити.
Визначити ОСОБА_1додатковий строк 3 місяці після набрання рішенням законної сили для звернення з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення рішення і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у 10-денний строк і набирає законної сили після закінчення строків на апеляційне оскарження.
ГОЛОВУЮЧА -підпис-
КОПІЯ ВІРНА:
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Є.Д.ГЛУЩЕНКО