Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1905920730

Справа № 690/73/25

                                                               Провадження № 2/690/116/25



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

21 березня 2025 року                                                                м. Багачеве

Ватутінський міський суд Черкаської області

в складі: головуючого – судді                                Здоровило В.А.

за участю: секретаря                                        Мельник С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, –

в с т а н о в и в:

позивач ОСОБА_3 в позовній заяві просить суд розірвати шлюб між ним та відповідачем ОСОБА_2 , зареєстрований 29.02.2020 Звенигородським районним відділом ДРАЦС ЦМУ МЮ (м.Київ), актовий запис № 17, посилаючись на те, що вони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 29.02.2020. Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають. Фактично шлюбні відносини між ними припинені, у зв`язку з різними поглядами на життя та життєві проблеми, вони втратили почуття любові та поваги один до одного, на примирення він не згідний. Через органи РАЦС відповідач шлюб розірвати не бажає, а тому він змушений звернутися до суду з даним позовом. Питання про стягнення судових витрат з відповідача не ставить.

Ухвалою судді Ватутінського міського суду Черкаської області від 28.02.2025 справу прийнято до провадження та відкрито провадження у справі, сторони повідомлено, що розгляд даної цивільної справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, та роз`яснено їм права, передбачені ст. 178-180, 191, 193, ч. 5 ст. 279 ЦПК України.

Позивач в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю, просить позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву, в якій просить розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги визнає повністю, просить їх задовольнити.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши письмові докази, вважає що даний позов підлягає до задоволення. Вимоги позивача законні та обґрунтовані.

В судовому засіданні встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 29.02.2020 Звенигородським районним відділом ДРАЦС ЦМУ МЮ (м.Київ), актовий запис № 17, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб (а.с.5). Сторони від шлюбу неповнолітніх дітей не мають.

Сторони не бажають миритися, позивач має стійке волевиявлення, спрямоване на припинення сімейних відносин і розірвання шлюбу. Причиною розладу в сім`ї стали непорозуміння та втрата почуття любові та поваги один до одного. Подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу неможливе та суперечить інтересам сторін.

Встановленим судом фактам відповідають сімейні правовідносини, які регулюються Конституцією України та Сімейним кодексом України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, яка, відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 Конституції України, ратифікована Законом від 17.07.1997 року «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 Конвенції», і є частиною національного законодавства України.

Згідно зі ст. 51 Конституції України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов`язки у шлюбі та сім`ї.

Ст. 5 протоколу № 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен із подружжя у відносинах між собою і в їхніх відносинах зі своїми дітьми користується рівними правами та обов`язками цивільного характеру, що виникають зі вступу в шлюб, перебування в шлюбі та щодо його розірвання.

Відповідно до ст. 105, 110, 112 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного із подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 112 СК України, суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Оскільки у суду склалася достатня переконаність у тому, що шлюб існує формально та суперечить інтересам сторін, суд вважає за необхідне шлюб між сторонами, зареєстрований 29.02.2020 Звенигородським районним відділом ДРАЦС ЦМУ МЮ (м.Київ), актовий запис № 17 - розірвати.

Відповідно до ч. 2 ст. 141 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Позивач не ставить питання про відшкодування судових витрат.

На підставі ст. 51 Конституції України, ст. 21, 24, 105, 110, 112 СК України, ЗУ «Про судовий збір», керуючись ст. 4, 12, 81, 89, 141, 258, 259, 263- 265, 279, 352, 354, 355 ЦПК України, суд,

у х в а л и в:

позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити повністю.

Шлюб між ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 01 квітня 2016 року Органом УФМС554, проживаючим за адресою: АДРЕСА_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Ясинуватським МВ ГУМВС України в Донецькій області 04 травня 2011 року, РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючою, як внутрішньо переміщена особа за адресою: АДРЕСА_2 - зареєстрований 29 лютого 2020 року Звенигородським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), актовий запис № 17 - розірвати.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.




Головуючий                                                В.А. Здоровило







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація