Судове рішення #19058281

Справа №  22-ц-5000/11                              Головуючий у 1 інстанції: Леньо С. І.  

                                                                      Доповідач в 2-й інстанції:   Кіт І. Н.  

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

24 листопада 2011 року  

колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:

           головуючого: Кота І.Н.

           суддів: Каблака П.І.., Бойко С.М.

           при секретарі:  Купчак О.В.

розглянула  у відкритому судовому засіданні в місті Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3, подану ним в інтересах відповідача ОСОБА_4, відповідно до повноважень наданих йому довіреністю останнього ( а.с.44 - 45 )  на ухвалу Личаківського районного суду м.Львова  від 21 липня  2011 року.

           Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги , колегія суддів ,-

в с т а н о в и л а:

Ухвалою Личаківського районного суду м.Львова  від 21 липня  2011р. задоволено заяву ОСОБА_5, який представляє інтереси позивача ОСОБА_6 про забезпечення позову в справі за пред»явленим нею позовом до ОСОБА_4 про знесення самочинного будівництва по вул. Ніщинського,5 у м.Львові.

Накладено арешт на житловий будинок за адресою : м.Львів по вул.Ніщинського,5, що належить Компанії «Антван Менеджмент ІНК «.

Ухвалу  суду оскаржив ОСОБА_3, який представляє інтереси відповідача ОСОБА_4 відповідно до повноважень наданих йому довіреністю ( а.с.44 –45).  В апеляційній скарзі посилається на незаконність та необґрунтованість оскаржуваної ним ухвали. Зазначає, що питання про забезпечення позову вирішено судом першої інстанції  з  порушенням встановленого законом порядку. Так, залучивши 21.07.11р. до участі у справі нового співвідповідача , суд зобов»язаний був відкласти розгляд справи й надіслати новому учаснику копії позовної заяви й матеріалів справи, а також клопотання про забезпечення позову і лише після цього вирішувати питання  по суті. Крім того, даний спір не носить матеріального характеру , а тому такий вид забезпечення  позову, як арешт нерухомого майна  не повинен застосовуватися.

Просить  ухвалу районного суду  скасувати й прийняти нову ухвалу про відмову  в  накладенні арешту.         

Перевіривши у межах доводів апеляційної скарги та пред»явлених позовних вимог законність і обґрунтованість ухвали  суду першої інстанції колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги виходячи із наступного.

Відповідно до положень ст.151 ЦПК України в заяві про забезпечення позову крім , виду  який належить застосувати, особа повинна обов»язково зазначати інші відомості, потрібні для забезпечення позову. Зокрема, коли йдеться про накладення арешту  на майно, в заяві повинні міститись  посилання на докази про належність його відповідачеві  чи  іншим  особам  які  ним фактично  володіють.

 Як вбачається із наявної у матеріалах справи копії , невідомо коли поданої до суду заяви представника позивача  про накладення арешту ( а.с.69) , посилання  на такі докази у цій  заяві відсутні.    

 В цьому зв»язку , відповідно до положень ст.ст. 328, 334, 657 ЦК України  наявність  права власності на нерухоме  майно набуте за договором купівлі-продажу повинно бути підтверджене лише нотаріально посвідченим письмовим договором який підлягає державній реєстрації,  й відповідно не може підтверджуватися будь-якими іншими доказами.  

Оскільки  доказів про належність нерухомого майна власне  компанії «Антван Менеджмент ІНК «не  здобуто й такі відсутні у матеріалах справи,  немає  підстав вважати, що питання про накладення арешту було вирішено судом першої інстанції з дотриманням вимог ст.ст.152, 153 ЦПК України  та роз»яснень, що містяться у п. 4 та п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України  № 9 від 22.12.06р. «Про практику застосування  судами цивільного процесуального  законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову «.  

Відтак, прийнята з порушенням встановленого законом порядку вирішення питання   ухвала суду першої інстанції, яка крім  того не ґрунтується на належно встановлених і перевірених обставинах справи  про дійсні права і обов»язки сторін щодо предмета спору, залишатися в законій силі не може, а тому підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

                                             у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу ОСОБА_3, подану ним в інтересах відповідача ОСОБА_4 задоволити. Ухвалу Личаківського районного суду м. Львова від 21 липня   2011р. скасувати  з передачею питання на новий до цього ж суду  першої інстанції.

 Ухвала апеляційного суду вступає в закону силу з моменту її проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

                     

Головуючий:

          Судді:

  



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація