Судове рішення #1904001
Справа № 2-52/2008 р

Справа № 2-52/2008 р.

 

 

 

 

РІШЕННЯ

іменем України

 

 

28.02.2008 р.              Тиврівський районний суд Вінницької області

 

в складі   головуючого судді      Мазурчака А.Г.

                                     при секретарі      Ліщишеній Н.М.               

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та стягнення  аліментів на неповнолітніх дітей, -

 

встановив:

 

ОСОБА_1  звернувся до суду із позовом,  в якому вказує, що відповідачем у даній справі є мати неповнолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Діти народилися у них з відповідачем у шлюбі. Однак протягом тривалого часу його дружина вела аморальний спосіб життя, зловживала спиртними напоями, часто не ночувала вдома, участі у вихованні дітей не приймала. Тому у 2003 р. з його ініціативи шлюб між ними було розірвано.

Діти після розірвання шлюбу залишились проживати з ним.

Разом з тим і до розірвання шлюбу, і після розлучення відповідач участі у вихованні дітей протягом тривалого часу не приймала, їх утриманням не займалась, материнського піклування не виявляла, вела аморальний спосіб життя, зловживала спиртними напоями.

Відповідач як мати малолітніх дітей зобов'язана утримувати їх до досягнення ними повноліття, однак даного обов'язку вона не виконує, коштів на утримання дітей добровільно не надає і тому він змушений звернутись до суду за захистом прав своїх дітей.

  Вважає, що відповідачка повинна сплачувати аліменти у сумі по 200 гривень щомісячно на утримання кожної дитини. Така сума аліментів є максимально наближеною до мінімального розміру аліментів встановленого ч.2 ст. 182 СК України і не погіршить суттєво матеріальне становище відповідача. Тому вважає, саме зазначену суму відповідач зобов'язана сплачувати на утримання кожного з неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття. Вважає також, що відповідач повинна сплачувати аліменти у твердій грошовій сумі, оскільки її дохід є мінливим, нерегулярним.

Ним неодноразово робилися спроби залучити відповідачку до виховання та утримання дітей, однак це не дало позитивного результату і тому він вимушений звернутися до суду із даним позовом.

               Просить позбавити ОСОБА_2батьківських прав відносно її дітей, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Стягувати  з  відповідачки аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2., у твердій грошовій сумі, а саме по 200 гривень на кожну дитину щомісячно до досягнення ними повноліття, починаючи із дня звернення до суду із даним позовом.

Рішення в частині стягнення аліментів в сумі за один місяць просить допустити до негайного виконання.

   В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги змінив, просить позбавити  ОСОБА_2. батьківських прав відносно дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2., та стягувати аліменти на утримання вказаних дітей в сумі по 100 грн. на кожну дитину  щомісячно з підстав, наведених в заяві, а також пояснив, що з 2003 року вони з відповідачкою розлучилися, діти з тих пір проживають з ним, знаходяться на його утриманні.

   Відповідачка ОСОБА_2. позов в частині стягнення аліментів визнала, позовні вимоги про позбавлення батьківських прав не визнала, пояснила, що коли проживала із чоловіком та дітьми, займалась їх вихованням,  на даний час проживає в с.Черемошне у будинку матері свого співмешканця. До дітей приходила, але чоловік її не до них не пускав, бажає, щоб син Валентин проживав із нею.

  Представник органу опіки та піклування  Тиврівська РДА  Павлішина І.В. вважає, що задоволення позову буде відповідати захисту інтересів дітей.

   Допитана в якості свідка відповідно до ч.4 ст.182 ЦПК України ОСОБА_3, пояснила, що проживає з батьком та братом, мати мешкає в с.Черемошне з іншим чоловіком. Коли мати проживала з батьком і працювала у м.Вінниці, вона один раз брала її до себе у гуртожиток, звідти її саму посадила в маршрутку і відправила додому в Тиврів. Якось мама прийшла додому з іншим чоловіком, який звав батька битися. До батьків матері вона їздила лише один раз, завжди їздить до бабусі та дідуся батька. До них у школу-інтернат, в якій вони навчаються із братом, мати приїжджала лише один раз.

 Суд, вислухавши осіб, що беруть участь у розгляді справи, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, мають двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2..

Згідно ч.1, ч.2 ст.150 СК України батьки зобов'язані  виховувати  дитину в дусі поваги до прав  та свобод  інших людей, любові  до своєї сім»ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися  про здоров'я дитини, її фізичний,  духовний та моральний розвиток.

Діти проживають із позивачем, знаходяться на його утриманні, відповідачка від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню своїх дітей ухиляється, що стверджується довідкою виконкому Тиврівської селищної ради №1565 від 13.11.2007 р. та актом №169 від 27.11.2007 р., згідно яких позивач  сам виховує двох своїх неповнолітніх дітей, які знаходяться на утриманні позивача, мати протягом кількох років з сім»єю не проживає, вихованням дітей не займається, довідкою  Сутисківської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ст. №300 від 13.11.2007 р., відповідно до якої  ОСОБА_2. вихованням та навчанням дітей не цікавиться.

Відповідно до висновку органу опіки і піклування Тиврівської РДА від 28.02.2008 р. позбавлення ОСОБА_2. батьківських прав буде відповідати інтересам дітей.

Відповідно до ст.164 СК України однією з підстав позбавлення батьківських прав є  ухилення батьків  від виконання  своїх обов'язків по вихованню дітей.

   Згідно ч. 2 ст. 166 Сімейного кодексу позбавлення батьківських прав не звільняє від обов'язку щодо утримання дітей. Одночасно із позбавленням батьківських прав, суд на вимогу позивача може вирішити питання про стягнення аліментів на дітей.

   Відповідно до ст.180 СК України відповідачка зобов'язана утримувати своїх  неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.,  до досягнення ними повноліття.

            Згідно з ч.1 ст.11 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р.  батько  і мати  мають рівні обов'язки щодо своїх дітей.

Прожитковий мінімум для дітей від 6 років на даний час становить 663 грн. 

 

             Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 182, 212-215, 223, 224-226 ЦПК України, 150, 164, 180, 182, 184 СК України, -

 

                                                                      вирішив :

 

            Позов задоволити.

            Позбавити ОСОБА_2батьківських прав відносно її дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

           Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  аліменти в сумі по 100 гривень на утримання кожної дитини: дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2., щомісячно, починаючи з 05.12.2007 р. до їх повноліття. Вказана сума підлягає індексації відповідно до закону.

            Стягнути з ОСОБА_2. судовий збір  в сумі 51 (п'ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно - технічне забезпечення у сумі 30 (тридцять) гривень.

            Рішення в частині стягнення аліментів в розмірі за один місяць допустити до негайного виконання.

            Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана до апеляційного суду Вінницької області  через Тиврівський районний суд  протягом десяти діб, апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти діб з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення в такому ж порядку.

 

 

             Суддя                                                                      А.Г.Мазурчак

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація