Справа № 2-а-9778/11
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2011 р. м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Дружківського міського суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці, в якій вказав, що він віднесений до категорії дітей війни. Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", дітям війни пенсія або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком. У 2010-2011рр. таке підвищення йому виплачувалося не в повному обсязі. Просить суд визнати неправомірними дії відповідача щодо нарахування та виплати як дитині війни підвищення до пенсії з порушенням вимог ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та виплату йому підвищення до пенсії з 01 січня 2011 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
У відповідності до вимог ч. 3 ст.183-2 КАС України, на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали та копій документів, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази, суддя прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач має правовий статус "Дитина війни" і отримує пенсію, нарахування та виплату якої здійснює відповідач.
Законом України „Про соціальний захист дітей війни” № 2195-IV від 18.11.2004 року визначено основи соціального захисту дітей війни та гарантовано їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.
Відповідно до статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
У 2010 - 2011рр. дія ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни не зупинялася.
Відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнаються і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Пунктом 1 частини 1 статті 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод.
За частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.
Відповідно до п.7 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011рік" від 14 червня 2011 року N 3491-VI, який набрав чинності 19 червня 2011 року в 2011 року норми і положення ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011рік.
На виконання п. 7 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 06 липня 2011 року №745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", яка набрала чинності з 23 липня 2011 року. У зв'язку з цим, положення ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовуються до 23 липня 2011 року в порядку та розмірах встановлених цим законом, а з 23 липня 2011 року у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позивач як особа, яка має правовий статус „дитина війни”, має право на підвищення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії з 01 січня 2011 року по 22 липня 2011року включно на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, а дії відповідача щодо ненарахування та невиплати зазначеного підвищення, передбаченого статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" у відповідні періоди є незаконними.
Виплата позивачу підвищення пенсії повинна відбуватися за рахунок коштів Державного бюджету України, оскільки статтею 7 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” передбачено, що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок Державного бюджету України.
На підставі Закону України «Про соціальний захист дітей війни», керуючись ст.ст. 6-12, 71, 86, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці про визнання дії неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії з порушенням вимог Закону України "Про соціальний статус дітей війни" за період з 01 січня 2011 року по 22 липня 2011 року .
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії відповідно до вимог статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” з 01 січня 2011 року по 22 липня 2011року включно у розмірі 30 (тридцяти) відсотків мінімальної пенсії за віком з урахуванням фактично отриманного підвищення до пенсії.
В іншій частині позову відмовити.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Дружківці виконати постанову негайно.
Копію постанови надіслати сторонам не пізніше наступного дня.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи Донецьким апеляційним адміністративним судом.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду через Дружківський міський суд протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя: Т. Л. Панова
- Номер: 2-а/1023/5815/11
- Опис: пенсія р/к в інтересах неповнолінього
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-9778/11
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Панова Т.Л.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.07.2011
- Дата етапу: 16.12.2011