Судове рішення #1900577428

Справа № 146/451/25


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



       "17" березня 2025 р.                                        селище Томашпіль


Слідчий суддя Томашпільського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши скаргу ОСОБА_3 подану представником скаржника, адвокатом ОСОБА_4 на бездіяльність ВП № 2 Тульчинського РВП ГУНП України у Вінницькій області, яка полягає у невнесені відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР


ВСТАНОВИВ:


14 березня 2025 року в провадження слідчого судді ОСОБА_1 надійшла скарга ОСОБА_3 подана представником скаржника, адвокатом ОСОБА_4 на невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинене кримінальне правопорушення та зобов`язання вчинити дії, в якій скаржник просить визнати бездіяльність посадових осіб ВП №2 Тульчинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви адвоката ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення, незаконною та зобов`язати службових осіб ВП №2 Тульчинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань по заяві адвоката ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 357, ч.4 ст. 358, та провести повний та всебічний розгляд заяви у відповідності з Кримінальним процесуальним кодексом України.

Дану скаргу мотивовано наступним.

06 березня 2025 року до ВП №2 Тульчинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області рекомендованим листом АТ «Укрпошта» було подано заяву про вчинення злочину щодо ОСОБА_3 директора, учасника та кінцевого бенефіціарного власника Товариства з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ МОЛТРАНС», гр. ОСОБА_6 та групою невстановлених осіб, які перебувають на території Товариства, за адресою: Вінницька обл., Томашпільський р-н, с. Вапнярка, вул. Авіаторів, буд. 1/169, а саме шахрайсто, викрадення, підробка та використання підроблених документів відповідальність за що передбачена ст. 190, ст. 357, та ст.358 Кримінального кодексу України.

Проте, всупереч положенням КПК України, дані про вчинення кримінального правопорушення не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань станом на 14.03.2025 року.

Представник скаржника ОСОБА_3 , адвокат ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, однак надіслав до суду заяву про розгляд справи без його участі, та без участі заявника, заявлені в скарзі вимоги підтримує та просить їх задовольнити.

Начальник СВ ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_7 , в судове засідання не з`явився, однак надіслав до суду заяву про розгляд скарги без його участі.

Дослідивши скаргу та додані до неї матеріали, розглянувши заяву скаржника, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст.55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відповідно частин 1, 2, 4 статті 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора: бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.

Згідно ч.1 ст. 304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Судом встановлено, що 06.03.2025 року до ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області надійшла заява адвоката ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_3 про вчинення кримінальне правопорушення.

Відповідальною особою ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області не було внесено відомостей до ЄРДР. Такі дії не відповідають положенню частини 4 статті 214 КПК України.

Враховуючи, що відповідальною особою ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області вимоги ст. 214 КПК України після отриманої заяви скаржника дотримані не були, відомості до ЄРДР за вказаною заявою в повній мірі не вносились, слідчий суддя вважає скаргу обґрунтованою, яка підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 303, 309, 376 КПК України


УХВАЛИВ:


Скаргу ОСОБА_3 подану представником скаржника, адвокатом ОСОБА_4 на бездіяльність ВП № 2 Тульчинського РВП ГУНП України у Вінницькій області, яка полягає у невнесені відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР – задовольнити.

Визнати бездіяльність посадових осіб ВП №2 Тульчинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви адвоката ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення, незаконною.

Зобов`язати уповноважену особу ВП №2 Тульчинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань по заяві адвоката ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 357, ч.4 ст. 358 КК України, та провести повний та всебічний розгляд заяви у відповідності з Кримінальним процесуальним кодексом України.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.



Слідчий суддя:  ОСОБА_1





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація