1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2011 року м. Полтава Справа № 2а-1670/7810/11
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Клочка К.І.,
при секретарі – Міщенко Р.В.,
за участю:
представника позивача - Томіної Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Чутівського районного центру зайнятості Полтавської області до ОСОБА_3 про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
29 вересня 2011 року позивач Чутівський районний центр зайнятості Полтавської області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 про стягнення коштіву розмірі 1 049,06 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач порушив вимоги частини 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" за номером № 1533-III від 02 березня 2000 року, а саме ОСОБА_3 30 квітня 2011 року була знята з обліку в Чутівському районному центрі зайнятості за невідвідування центру зайнятості без поважних причин протягом 30 календарних днів, однак на громадських роботах вона продовжувала працювати та отримувати заробітну плату.
Представник позивача у судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримала, просила суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явилася, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлялася належним чином та вчасно, надіслала до суду клопотання про розгляд справи за її відсутності та зазначила, що вимоги позовної заяви підтримує в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до статті 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. У частині 2 наведеної статті зазначено, що держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про зайнятість населення" від 01 березня 2000 року за номером № 803-III для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Таким чином, Чутівський районний центр зайнятості, як робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є суб’єктом, який здійснює владні управлінські функції на виконання делегованих йому державою повноважень, внаслідок чого зазначена справа є справою адміністративної юрисдикції.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 25 березня 2011 року була зареєстрована Чутівським районним центром зайнятості як така, що шукає роботу.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" від 01 березня 2000 року за номером № 803-III відповідачу поновлено статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю.
Відповідно до договору про організацію та проведення оплачуваних громадських робіт за номером № 162411042000025 від 20 квітня 2011 року Чутівський районний центр зайнятості організовує направлення на громадські роботи осіб, які звернулись до державної служби зайнятості та виявили бажання працювати, а в свою чергу Чутівський районний територіальний центр соціального обслуговування створює тимчасові робочі місця для проведення оплачуваних громадських робіт.
Згідно до корінця направлення на громадські роботи від 27 квітня 2011 року за номером № 1624110421002005 ОСОБА_3 відповідно до вищезазначеного договору приймається на роботу з 04 травня 2011 року на посаду соціального робітника в Чутівський районний територіальний центр соціального обслуговування.
Відповідно до Наказу директора Чутівського районного центру зайнятості від 09 серпня 2011 року за номером № НТ110809 відповідача 30 квітня 2011 року знято з обліку в державних органах зайнятості у зв’язку із невідвідуванням безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування у відповідності із абзацом 4 підпункту 2 пункту 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних.
Відповідно до Акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 26 серпня 2011 року за номером № 29 ОСОБА_3 30 квітня 2011 року була знята з обліку за невідвідування центру зайнятості без поважних причин 30 і більше календарних днів, однак на громадських роботах вона продовжувала працювати та отримувати заробітну плату.
Відповідно до розрахунку суми боргу відповідача, ОСОБА_3 пропрацювала в Чутівському районному територіальному центрі соціального обслуговування з 04 травня 2011 року по 31 травня 2011 року, за що отримала заробітну плату у розмірі 826, 41 грн та з 01 червня 2011 року по 03 червня 2011 року, за що отримала заробітну плату у розмірі 222,65 грн. Загальна сума боргу складає 1 046, 06 грн.
Наказом директора Чутівського районного центру зайнятості за номером № 199 від 29 серпня 2011 року вжито заходів щодо повернення відповідачем коштів у сумі 1 049, 06 грн в строк 15 днів з дня ознайомлення безробітного з даним наказом.
Добровільно відповідач кошти позивачу не повернув.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" одним із видів соціальних послуг, які надає державна служба зайнятості безробітним, є фінансування організації оплачуваних громадських робіт.
Відповідно до пункту 13 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України за номером № 219 від 14 лютого 2007 року, визначено, що громадяни, зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу і безробітні повинні відповідно до письмових рекомендацій працівників державної служби зайнятості сприяти своєму працевлаштуванню, відвідувати центр зайнятості у визначений і погоджений з ними час.
Згідно пункту 12 Положення про порядок організації та проведення оплачуваних громадських робіт, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України за номером № 839 від 10 вересня 2008 року, до оплачуваного робочого часу безробітного, зайнятого на оплачуваних громадських роботах, додається дві години на місяць, призначені для пошуку підходящої роботи та відвідування центру зайнятості.
Відповідно до абзацу 4 підпункту 2 пункту 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних встановлено, що у разі невідвідування безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування з наступного дня після останнього відвідування особа знімається з обліку.
Згідно з частиною 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Зважаючи на те, що з дня зняття з обліку особа втрачає статус безробітного, починаючи з цього дня вона втрачає право на отримання послуг щодо фінансування оплачуваних громадських робіт, у яких вона брала участь як безробітна.
З огляду на викладене, та враховуючи, що відповідач добровільно не сплатив суму боргу в розмірі 1 049, 06 грн, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Чутівського районного центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1) на користь Чутівського районного центру зайнятості (вул. Леніна, 14, смт Чутове, Полтавська область, 38800, р/р37175162403202 в УДК в Полтавській області, МФО 831019, ЗКПО 2104708) незаконно отримані соціальні послуги щодо фінансування Фондом ЗДССУВБ витрат роботодавця на оплату праці безробітної вартістю 1 049 (одна тисяча сорок дев"ять) гривень 06 (шусть) копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 17 жовтня 2011 року.
Суддя К.І. Клочко