Судове рішення #18984451

1

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


15 листопада 2011 рокум. ПолтаваСправа № 2а-1670/9431/11


Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Клочко К.І., перевіривши матеріали адміністративного позову управління праці та соціального захисту населення Котелевської районної державної адміністрації Полтавської області до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про визнання дій неправомірними, визнання протиправними та скасування постанов, -


В С Т А Н О В И В:

 14 листопада 2011 року позивач управління праці та соціального захисту населення Котелевської районної державної адміністрації Полтавської області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про визнання дій державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області Мороза С.В. неправомірними, визнання протиправними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 19.08.2011 ВП №28214519 та постанови про накладення штрафу від 25.10.2011 ВП №28214519.

Відповідно до статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається у разі необхідності заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач оскаржує постанови про відкриття виконавчого провадження від 19.08.2011 ВП №28214519 та постанови про накладення штрафу від 25.10.2011 ВП №28214519. Позивач у прохальній частині позовної заяви просить поновити строк звернення до адміністративного суду, але доказів, що підтверджують поважність пропуску такого строку суду не надав.

Також, відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

 Позивачем не додано до позовної заяви належні докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Крім того, відповідно до частини третьої 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (який набрав чинності з 01.11.2011) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання позовних заяв немайнового характеру становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 28,23 грн.

Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" передбачено пільги щодо сплати судового збору.

Так, зокрема, відповідно до пункту 20 частини першої зазначеної статті, від сплати судового збору звільняються органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.

Таким чином, зазначеною нормою чітко передбачена категорія позовів, при поданні яких органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати держмита, проте, до вказаної категорії не належать справи про оскарження рішень, дій або бездіяльності органів державної виконавчої служби як суб'єкта владних повноважень.

 Отже, при поданні даної позовної заяви позивач не звільнений від сплати судового збору, разом з тим, до позовної заяви документ про сплату судового збору не додано.  

 З огляду на вищевикладене, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

 Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення позовної заяви без руху.

 На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:


Позовну заяву управління праці та соціального захисту населення Котелевської районної державної адміністрації до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про визнання дій неправомірними, визнання протиправними та скасування постанов залишити без руху.

Позивачеві надати строк для усунення недоліків до 29 листопада 2011 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде вважатися неподаною та повернута.

Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду доказів, що підтверджують поважність пропуску строку звернення до адміністративного суду, доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення рекомендованого відправлення з відміткою поштового відділення, тощо), документа про сплату судового збору.


Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду копій позовної заяви і приєднаних до неї документів відповідно до кількості відповідачів.

Копію ухвали направити позивачеві.

 Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. 

 Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.



Суддя          К.І. Клочко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація