Судове рішення #189762
Справа № 22-ц-4367/2006р Категорія - стягнення аліментів

 

Справа № 22-ц-4367/2006р Категорія - стягнення аліментів

Головуючий 1 інстанції: Панікар Р.Ф. Доповідач : Солодков А.А.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

ЗО серпня 2006 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:

Головуючого - Котелевець А.В.,

суддів - Солодкова АА., Кіпенка І.С.

при секретарі - Полубан С.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 23 червня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини, -

встановила:

7 червня 2006 року ОСОБА_2 звернувся до суду з вказаним позовом.

Він посилався на те, що перебував в зареєстрованому шлюбі з відповідачкою до 1 лютого 2000 року. Від шлюбу мають двох дітей - синів: ё, 5 грудня 1987 року народження, та неповнолітнього ОСОБА_3. Після розірвання шлюбу діти залишилися проживати з ним, позивачем. ОСОБА_1 - мати дітей, від свого обов'язку утримувати неповнолітнього ОСОБА_3 ухиляється, хоча є працездатною і має можливість надавати матеріальну допомогу.

Посилаючись на вказані обставини позивач просив стягнути з ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, в розмірі 1/4 частини заробітку відповідачки, але не менше ніж 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня звернення до суду і до його повноліття.

Відповідачка проти позову заперечувала, посилаючись на те, що не має змоги сплачувати аліменти на утримання сина, оскільки не працює, хворіє. Має змогу сплачувати аліменти лише в сумі 50 грн.

Рішенням Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 23 червня 2006 року позов задоволений.

Постановлено стягнути з відповідачки на користь позивача аліменти на утримання неповнолітнього сина,  ОСОБА_3 , в розмірі 1/4 частини заробітку (прибутку) відповідачки, але не менше ніж 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 7 червня 2006 року і до його повноліття.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення Лозівського міськрайонного

суду Харківської області від 23 червня 2006 року скасувати та ухвалити нове

рішення, яким стягнути з неї аліменти в розмірі 50 грн. щомісячно.

ОСОБА_2 рішення суду не оскаржив, заперечень на апеляційну скаргу не надав.

Судова колегія, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду 1 -ї інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 308 ч.І ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд 1-ї інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як свідчать матеріали справи, сторони перебували у зареєстрованому шлюбі до 01.02.2000 року. Від шлюб мають 2-х дітей - ОСОБА_4  та ОСОБА_3. Діти після розірвання шлюбу залишились проживати з батьком. Мати матеріальної допомоги на утримання дітей не надає.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Статті 182 та 183 СК України вказують, що розмір аліментів, які стягуються на утримання дітей, встановлюються судом з урахуванням стану здоров'я та матеріального становища дітей, сімейного і матеріального положення сторін, як частину заробітку або доходу відповідача, за умов, що розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Суд 1-ї інстанції прийняв рішення з дотриманням зазначених вимог, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.І п.1, 308, 314 ч.І п.1, 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія

Ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 23 червня 2006 року залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація