ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
08.11.11р.Справа № 35/5005/13009/2011
за позовом Прокурора Тернівського району м. Кривого Рогу в
інтересах держави в особі Міністерства енергетики та
вугільної промисловості України в особі Публічного
акціонерного товарситва "Енергопостачальна компанія
"Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ в особі
Криворізьких міських електричних мереж,
м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1,
м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
про стягнення 1 241,95 грн.
Суддя Широбокова Л.П.
Представники:
Від прокурора: Кутузова В.О., прокурор відділу прокуратури області
посв. № 187 від 28.12.2007р.
Від позивача: ОСОБА_2 юрисконсульт, дов. № 150 від 12.04.2011р.
Відповідач: не з’явився
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор в інтересах держави в особі Позивача звернувся до суду та просить стягнути з Відповідача на користь Позивача вартість не облікованої електричної енергії у розмірі 1 241,95 грн, посилаючись на акт про порушення Правил користування електричною енергією №В000802 від 12.01.2011р.
Прокурор та представник Позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити.
Відповідач відзив на позов та витребувані судом докази не надав, вимог не заперечив, в судове засідання не з`явився.
Статтею 64 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
З огляду на це, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи та можливим розглянути справу без його участі, оскільки ухвала суду була направлена йому за адресою м. Кривий Ріг, площа Домнобудівників, буд.2, гуртожиток, кв. №714, яка зазначена у свідоцтві про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця серії В03 № 597177 від 21.07.2009р., а також на адресу м. Кривий Ріг, вул. Івана Сірка, 43, магазин "Секонд - Хенд". Відповідно до ст. 1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” відповідач повинен був забезпечити отримання поштової кореспонденції за своїм місцезнаходженням.
Справа розглядається за наявними матеріалами відповідно до положень ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні оголошено тільки вступну та резолютивну частину рішення.
Дослідивши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, представника Позивача, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
12.01.2011р. працівниками позивача при перевірці на об’єкті відповідача за адресою м. Кривий Ріг, вул. Івана Сірка, 43, магазин "Секонд - Хенд" (нежитлове приміщення за даною адресою орендоване Відповідачем відповідно до договору оренди №22/33 від 16.07.2010р. строком дії до 15.06.2013р., відповідно до якого Відповідач протягом 15 днів від укладання цього договору повинен був окремо укласти договори на одержання комунальних послуг, енергопостачання, тощо (п.4.4 договору)) були виявлені порушення Правил користування електричною енергією (надалі Правила), про що складено акт В №000802 від 12.01.2011р.
Перевіркою встановлено: порушення п. п. 1.3., 5.1, 6.40 Правил –самовільне підключення струмоприймачів до електромереж енергопостачальника без дозволу постачальника з метою безоблікового споживання електроенергії без укладання договору на постачання електроенергії. Підключення здійснено схованим алюмінієвим проводом площею перерізу 2,5 мм2. Акт підписано трьома представниками позивача та Відповідачем.
За результатами розгляду Акту про порушення Правил був складений Протокол засідання комісії №427/11 від 26.01.2011р. по розгляду акту про порушення Правил споживачем –юридичною особою, в якому був зроблений висновок: самовільне підключення до мереж та прийнято рішення про нарахування плати за спожиту електроенергію за період з 16.07.2010р. (дня укладання договору оренди) по 12.01.2011р. (дня усунення правопорушення).
На оплату вказаної електроенергії відповідачу було надіслано рахунок №67069/В000802/1 на суму 1241,95 грн.
Відповідач вказані грошові кошти не сплатив, що і стало підставою позову.
Статтями 275, 277 господарського кодексу України передбачено, що відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається. Абоненти користуються енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
За приписами ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки, а також укладених сторонами правочинів.
Дані відносини регулюються Правилами користування електричною енергією, що затверджені Постановою НКРЕ №28 від 31.07.1996р. (з подальшими змінами та доповненнями) та є обов’язковими для відповідача, як суб’єкта підприємницької діяльності.
Правила встановлюють відповідальність за їх порушення у вигляді нарахування плати за недообліковану електроенергію.
Згідно п.1.2 Правил недоврахована електрична енергія – це обсяг електричної енергії, використаний споживачем або переданий транзитом, але не врахований розрахунковими засобами обліку або врахований неправильно.
Як встановлено вище, відповідач самовільно здійснив підключення своїх струмоприймачів без дозволу енергопостачальника та без укладання договору, оплати за спожиту електроенергію не проводив, що не спростовано відповідачем.
Акт перевірки складено у відповідності до вимог Правил користування електричною енергією (підписано трьома представниками енергопостачальника).
Порядок розрахунку недоврахованої внаслідок порушень електроенергії встановлено Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, яка затверджена Постановою НКРЕ від 04.05.2006р. за N562. Методика поширюється на споживачів електричної енергії та застосовується постачальниками електричної енергії (електропередавальними організаціями) при визначенні обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, зокрема, самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або проводів до мережі електропередавальної організації. Обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення ПКЕЕ, розраховується на підставі акта порушень, який складається відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури. Вказане порушення визначено у п/п 5 п. 2.1. Методики.
Відповідно до п. 2.6. Методики у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 5 пункту 2.1 цієї Методики, та за умови відсутності Договору величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення розраховується за формулою 2.7
W = P · t
доб.с.п. с.п. вик.с.п.
Для розрахунку загального обсягу самовільно спожитої електричної енергії береться сумарна кількість днів у періоді від дня набуття споживачем права власності на електроустановку (але не більше сумарної кількості днів у дванадцяти календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення) до дня усунення порушення, що за спірний період з 16.07.2010р. по 12.01.2011р. складатиме 1 241,95 грн.
Доказів сплати спірного боргу суду не надано.
З огляду на викладене, з врахуванням встановлених обставин, вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по справі відносяться на відповідача.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 75, 82-85, 116-117 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 193, 224, 275-277 Господарського кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1 (р/р не відомі) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі "Криворізьких міських електричних мереж" – 50000, м. Кривий Ріг, пр. К. Маркса, 41, код ЗКПО 00130843 на п/р зі спеціальним режимом використання 260325003663 у філії Дзержинського відділення №7860 ВАТ “Ощадбанк”, МФО 306072 вартість недорахованої електроенергії – 1 241,95 грн (одну тисячу двісті сорок одну грн 95 коп).
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 - АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1 (р/р не відомі) в доход державного бюджету України державне мито –102,00 грн (сто дві грн 00 коп) та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу –236,00 грн (двісті тридцять шість грн 00 коп).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дати його підписання та в цей термін може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Cуддя Л.П. Широбокова
Повне рішення складено 10 листопада 2011 року.