Судове рішення #189583
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

З серпня 2006 року                                                                                                     м. Хмельницький

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Хмельницької області

в складі: головуючої - судці Ніколаєвої В.М.,

суддів : Ніколової Б.Ю., Пастощука М.М., при секретарі: Доробал юк Л.В.,

з участю: позивача ОСОБА_1

представника відповідача Зельман Л.О.

розглянула у відкритому судовому засіданні справу № 22а-477 за апеляційною скаргою Хмельницького обласного військового комісаріату на постанову Хмельницького міськрайонного суду від 31 березня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Хмельницького обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії.

Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, колегія суддів

встановила:

ОСОБА_1., звертаючись до суду з позовом, вказував, що 1 вересня 2003 року Хмельницьким обласним військовим комісаріатом йому призначена пенсія як інваліду війни першої групи 100 % місячної заробітної плати працюючого народного депутата з урахуванням всіх доплат та надбавок до посадового окладу без обмежень. Оскільки у 2005 році заробітна плата народного депутата України підвищувалась два рази, вважає, що має право на перерахування пенсії. 9 січня 2006 року звернувся до відповідача з відповідною заявою, проте перерахунок зроблений не був. Тому просив зобов'язати Хмельницький обласний військовий комісаріат перерахувати суму його пенсії з урахуванням підвищень з 1 січня та 1 вересня 2005 року заробітної плати працюючого народного депутата України з урахуванням всіх доплат та надбавок до посадового окладу.

Постановою Хмельницького міськрайонного суду від 31 березня 2006 року позов задоволено. Зобов'язано Хмельницький обласний військовий комісаріат провести перерахунок пенсії ОСОБА_1  за період з 1 лютого 2005 року по 1 жовтня 2005 року, виходячи із заробітку працюючого народного депутата України, яка станом на 1 січня 205 року становила 5206 грн. 25 коп. та, починаючи з 1 жовтня 2005 року, виходячи із заробітку працюючого народного депутата України , яка станом на 1 вересня 2005 року становила 17913 грн. 92 коп.

В апеляційній скарзі Хмельницький обласний військовий комісаріат вважає постанову суду незаконною, просить її скасувати та ухвалити нове рішення по суті позовних вимог, посилаючись на порушення судом норм матеріального права. Відповідно до роз'яснень Головного науково-експертного управління Верховної ради України від 11 січня 2001 року в разі підвищення заробітної плати народним депутатам України перерахунок пенсій пенсіонерам МО України,  які досягли пенсійного віку під час строку депутатських повноважень,   слід

Головуючий у першій інстанції - Карплюк О.І.                                          Справа № 22а-477

Доповідач - Ніколаєва В.М.                                                     Категорія № 31

 

здійснювати, виходячи із заробітку, зазначеного в довідці, за винятком премії. Премію слід залишати в розмірі, встановленому при первинному призначенні пенсії, однак суд при вирішенні спору цього не врахував.

Апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких мотивів. Судом вірно встановлені фактичні обставини, дана їм належна оцінка,   його висновки щодо обґрунтованості вимог позивача узгоджуються з матеріалами справи, ґрунтуються на нормах діючого законодавства.

З'ясовано, що ОСОБА_1. є пенсіонером, інвалідом війни І групи, народний депутат України першого скликання і має право на пенсійне забезпечення у відповідності з Законом України" Про    пенсійне   забезпечення

військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" та Закону України „Про статус народного депутата України" .

Згідно ч. 10 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" при обчисленні пенсій відповідно до частин п'ятої - восьмої цієї статті в розрахунок включаються щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством на день призначення цих пенсій.

У відповідності з абз. З ч. 6 ст. 20 Закону України „Про статус народного депутата України" при досягненні народним депутатом під час строку його депутатських повноважень віку або вислуги років, встановлених законом про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, він має право на пенсію, що обчислюється виходячи із заробітку працюючого народного депутата.

П.п. 1, 6 ч. 12 ст. 20 цього ж Закону передбачає, що пенсія призначається, виходячи з заробітної плати нині працюючого народного депутата з урахуванням всіх доплат і надбавок до посадового окладу без обмеження граничного розміру пенсії; у разі зміни розміру заробітної плати працюючим народним депутатам України відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій здійснюється із суми, що складається з посадового окладу з урахуванням всіх доплат та надбавок працюючого народного депутата на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали зазначені обставини.

Будь-яких обмежень щодо перерахунку пенсій вказані Закони не містять. Як вбачається з матеріалів справи, у 1996 році позивача звільнено з військової служби і йому була призначена пенсія на підставі Закону України „Про пенсійне забезпечення". У 2003 році у зв'язку з прийняттям Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про статус народного депутата України" пенсія перерахована з урахуванням заробітку народного депутата України, який включав і преміальні виплати.

В засіданні апеляційного суду ОСОБА_1. пояснив, що в 2004 році пенсія йому перераховувалася двічі у зв'язку зі зміною заробітку працюючого народного депутата України, в склад котрого також входили і преміальні виплати.

З довідок Управління справами апарату Верховної Ради України від 22 лютого 2005 року та 20 жовтня 2005 року видно, що заробітна плата народного депутата України протягом 2005 року підвищувалась двічі: з 1 січня 2005 року вона становила 5206 грн. 25 коп. і з 1 вересня 2005 року -17913 грн 92 коп.

Враховуючи наведене, суд обґрунтовано задоволив вимоги ОСОБА_1 про перерахунок пенсії, зобов'язавши Хмельницький обласний військовий комісаріат провести перерахунок пенсії ОСОБА_1  за період з 1 лютого 2005 року по 1 жовтня 2005 року, виходячи із заробітку працюючого народного депутата України 5206 грн. 25 коп. та, починаючи з 1 жовтня 2005 року, виходячи із заробітку працюючого народного депутата України   17913 грн. 92 коп.

Посилання відповідача, що при вирішенні спору суд не врахував роз'яснень Головного науково-експертного управління Верховної ради України від 11 січня 2001 року в разі підвищення заробітної плати народним депутатам України перерахунок пенсій пенсіонерам МО України, які досягли пенсійного віку під час строку депутатських повноважень, слід здійснювати, виходячи із заробітку, зазначеного в довідці, за винятком премії, котру слід залишати в розмірі, встановленому при первинному призначенні пенси, не можна визнати обґрунтованими, оскільки дані роз'яснення не ґрунтуються на законах.

Постанова суду винесена з дотриманням вимог матеріального та процесуального права і підстав для скасування рішення суду в межах доводів апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст. ст. 198, 200, 206, 254 КАС України , колегія суддів

ухвалила:

Апеляційну скаргу Хмельницького обласного військового комісаріату залишити без задоволення.

Постанову Хмельницького міськрайонного суду від 31 березня 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.

Головуюча: (підпис) Судді: (підписи)

Копія вірна. Суддя

В.М.Ніколаєва

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація