Судове рішення #1894044
В И Р О К

 

В И Р О К

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И    

 

  11 лютого 2008 року                      Золочівський  районний суд Львівської області

в складі судді                                     Зверхановської Л, Д,

при секретарі                                    Стеців Н. Р,

з участю прокурора                           Сеньківа О.Я.

 

 

розглянувши   у відкритому судовому засіданні  в залі суду в місті Золочеві  справу про обвинувачення     ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Дніпропетровська,    жителя с. Вороняки       Золочівського району Львівської області ( зареєстрована у АДРЕСА_1) , громадянки України, українки, б/п,  з  середньою спеціальною освітою,    одруженої,   непрацюючої, невійськовозобов'язаної, згідно ст.89 КК України   судимості не має,

по ст.ст.  164 ч. 1, 166  КК України,

           

                                                           встановив:

            ОСОБА_1 , яка є матір'ю   трьох неповнолітніх дітей: сина  ОСОБА_2ІНФОРМАЦІЯ_1 і дочок  ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2  та  ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3,    з 1.08. 2004 року по 1.11.2007 року злісно ухилялася від  утримання своїх дітей, що виявилось у тому, що вона  кошти , отримані як допомогу одинокій матері на дочку ОСОБА_3,  не використовувала на потреби дітей , частково витрачала на придбання алкогольних напоїв , діти змушені були проживати у родичів та сусідів.   

            Підсудна винність свою визнала  частково і пояснила, що   у неї дійсно є троє дітей.  На дочку ОСОБА_3 вона отримувала допомогу як одинока мати. Оскільки на протязі кількох років ОСОБА_3 жила у її тітки в с. Вороняки, то вона лише деколи давала їй гроші з цієї допомоги. Решту грошей витрачала на утримання інших дітей та на придбання спиртних напоїв. Її син ОСОБА_2 жив з прабабцею ОСОБА_5, а дочка ОСОБА_4 трохи жила у сусідів, бо її свекруха виганяла її з дітьми з дому. Дочка ОСОБА_4 потрапила у лікарню через те, що її чоловік, прийшовши додому у нетверезому стані, влаштував скандал, почав її бити, дитина перелякалась і втратила свідомість.

            Крім  часткового визнання своєї вини ОСОБА_1, вина підсудної стверджується також показами потерпілих, їх законних представників, свідків та    іншими доказами .

            Так , з свідоцтв про народження дітей ОСОБА_3, ОСОБА_2і ОСОБА_4, актового запису про одруженняОСОБА_1 вбачається, що їх матір»ю є підсудна.

            Рішенням Золочівського районного суду Львівської області від 1.11.2007 рокуОСОБА_1 позбавлена батьківських прав щодо дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 58-59).

            З 1.08.2003 року по 1.02.2008 рокуОСОБА_1 одержувала допомогу одинокій матері на дочку ОСОБА_3, що стверджується довідкою управління праці та соціального захисту населення Золочівської РДА №3604 від 9.11.2007 року (а.с. 18).

            Згідно довідки №36 від 16.11.2007 року  діти ОСОБА_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ОСОБА_4 поступили на постійне проживання та на повне державне забезпечення у Золочівський районний дитячий будинок « Рідний дім» 29.10.2007 року (а.с. 53).

            Потерпіла ОСОБА_3 пояснила, що коли її мати вийшла заміж за ОСОБА_5, то вона жила з ними у с. Городилів. Але оскільки там погано до неї відносились, то у 2004 році вона перейшла жити до ОСОБА_6. у с. Вороняки. Допомогу, яку підсудна отримувала на її утримання, вона витрачала не на неї. Її молодших брата і сестру баба виганяла з дому, а тому брат жив з прабабцею, але підсудна також доглядала за ним.

            З показів потерпілих ОСОБА_2і ОСОБА_4 вбачається, що підсудна часто вживала спиртні напої, про них не турбувалася, виганяла ОСОБА_4 з дому, через що вона жила у сусідки ОСОБА_7. ОСОБА_2 жив у прабабці ОСОБА_5., яка утримувала його на свою пенсію.

            Свідок ОСОБА_5. на досудовому слідстві пояснила, що ОСОБА_1 ОСОБА_2 жив з нею, так як підсудна дітьми не опікувалась, а гроші, які мала, витрачала на придбання спиртних напоїв.

            З показів свідка ОСОБА_8 вбачається, що вона живе по сусідству з ОСОБА_1. Приблизно з кінця вересня до кінця жовтня 2007 року дочка підсудної ОСОБА_4 жила у неї, так якОСОБА_1 разом із своєю свекрухою ОСОБА_9 постійно вживали спиртні напої, виганяли ОСОБА_4 з дому, вона ходила голодна, а тому вона з чоловіком утримували неповнолітню ОСОБА_1 ОСОБА_4 за свої кошти.

            Свідок ОСОБА_10 пояснив, що з 11-го по 19-е січня 2007 року на стаціонарному лікуванні у дитячому відділенні Золочівської ЦРЛ знаходилась ОСОБА_1 ОСОБА_4, якій був поставлений діагноз - кардіоневроз. Пізніше цей діагноз був розширений. Поки дитина перебувала на лікуванні, то нею опікувалась мати, яка її доглядала і при потребі купляла необхідні ліки.  

            Оцінивши зібрані по справі докази, суд вважає, що вина підсудної доведена повністю.

            Оскільки  підсудна      злісно ухилялася від  утримання неповнолітніх дітей,   то її дії   вірно кваліфіковано по ст.  164 ч.1 КК України.

            Суд вважає, що по ст.166 КК України підсудну слід виправдати, так як судом не зібрано доказів того, що  внаслідок невиконання ОСОБА_1 своїх батьківських обов»язків наступили тяжкі наслідки, оскільки тижневе перебування її дочки ОСОБА_4 на стаціонарному лікуванні не можна вважати тяжкими наслідками. 

            При обранні покарання підсудній      суд враховує  тяжкість скоєного нею злочину та особу винної.

          Пом'якшуючою   покарання підсудної обставиною є те, що вона   щиро розкаюється у скоєному .

            Враховуючи наведене, суд вважає, що виправлення і перевиховання  підсудної можливі без  ізоляції від суспільства, а тому їй слід  обрати покарання у вигляді   громадських робіт  .            

            Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд

                                                           засудив:

            ОСОБА_1   по ст. 164 ч. 1 КК України на    120 годин громадських робіт.

По ст. 166 КК України ОСОБА_1 виправдати.

            Міру запобіжного заходу залишити без змін - підписку про невиїзд - до вступу вироку в законну силу.

            Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб з дня  його проголошення.

 

            Суддя :           

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація