Справа №22ас-297 Головуючий у 1 інст. :Ковтунович М.І.
Доповідач : Демянчук С.В.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2006 року м.Рівне
Колегія суддів судової палати в цивільних справ апеляційного суду Рівненської області в складі:
Головуючого судді: Василевич B.C. Суддів : Гордійчук, Демянчук С.В. При секретарі: Чалій Н.О. З участю позивача та представника відповідача розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне адміністративну справу за апеляційною скаргою начальника управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовську на постанову Кузнецовського міського суду від 22 травня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовську про перерахунок пенсії,
встановила:
Постановою Кузнецовського міського суду від 22 травня 2006 року позовну заяву ОСОБА_1 задоволено.
Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити нарахування збільшення пенсії ОСОБА_1 на один відсоток заробітку за кожний рік роботи понад 20 років, починаючи з 1 січня 2004 року.
У поданій апеляційній скарзі начальник управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовську вказує на помилкове застосування судом першої інстанції норм матеріального права.
Вказував, що позивач має посвідчення учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії і має право на збільшення пенсії на 1 відсоток заробітку за кожний повний рік роботи понад 20 років, передбачене п. 2 ст. 56 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, що потерпіли від аварії на Чорнобильській АЕС".
Із врахуванням вимог зазначеного закону пенсія ОСОБА_1 була призначена в розмірі 81 відсотків від його заробітку, тобто 55 % + 26 % додаткових понад 20 років стажу.
Станом на 1 січня 2004 року пенсія позивача була перерахована на підставі ст. 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. У грудні 2003 року пенсія ОСОБА_1 становила 200 гривень 37 коп., а у січні 2004 року -602 гривні 17 коп. виходячи із його загального трудового стажу 46 років.
По наведених підставах просили постанову суду першої інстанції скасувати і ухвалити нову постанову.
В судовому засіданні представник управління Пенсійного фонду свою апеляційну скаргу підтримав і дав пояснення в межах її доводів.
ОСОБА_1 апеляційну скаргу заперечив і просив її відхилити.
Колегія суддів заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі і з'явились в судове засідання, перевіривши доводи апеляційної скарги та заперечення на неї, прийшла до висновку, що вона підлягає відхиленню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і отримує пенсію на підставі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року № 796-12.
Відповідачем збільшено пенсію ОСОБА_1 за віком за понаднормовий стаж роботи на загальних підставах, встановлених ст. 28 ч. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058 відповідно до якого за кожний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більше ніж на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.
Колегія суддів, вважає вірним висновок суду першої інстанції про те, що вимоги позивача є обгрунтованими і підлягали до задоволення.
Частиною 2 ст. 56 Закону України № 796 - 12 встановлено, що право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки-20років, жінки-15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку.
Задовольняючи позов ОСОБА_1 суд правильно керувався нормами вищевказаного Закону, як нормативного акту спеціального характеру дія якого поширюється на учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Посилання апелянта у скарзі на те, що застосована судом норма Закону визначає лише пільги по обчисленню стажу, а не перерахунок пенсії не відповідає змісту цієї норми, яка передбачає збільшення пенсії на 1 процент і не мінімальної пенсії, а заробітку за наявності певних умов.
Апеляційний суд визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду наведених у рішенні, а тому підстав для його скасування не знаходить.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 11, 138, 195, 198, 200, 205 КАС України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу начальника управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовську на рішення Кузнецовського міського суду від 22 травня 2006 року відхилити.
Постанову Кузнецовського міського суду від 22 травня 2006 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.