АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2006 року м. Хмельницький
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Хмельницької області
в складі: головуючого - судді Заїки В.М.
суддів Рищука П.К., Карпусь С.А. при секретарі: Ващук О.В. з участю сторін розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу №22ц-1718 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 18 липня 2006 року цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення моральної шкоди.
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, ознайомившись з доводами апеляційної скарги і перевіривши матеріали справи, колегія суддів,
встановила:
В червні 2006 року ОСОБА_2 звернулась в суд із зазначеним позовом і вказувала на те, що 10 березня 2005 року, перебуваючи в будинку АДРЕСА_1 в М.Хмельницькому відповідачка нанесла їй числених ударів по різних частинах тіла, які за висновком судово-медичної експертизи відносяться до категорії середньої тяжкості. Такими діями відповідачки їй завдано моральної шкоди. Просила стягнути на її користь 10000 грн. моральної шкоди.
Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 18 липня 2006 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 3500 грн. моральної шкоди.
В апеляційній скарзі відповідачка вважає рішення суду незаконним в зв'язку з тим, що його висновки не відповідають фактичним обставинам справи, вимогам розумності і справедливості. Просила його змінити та зменшити розмір стягуваної суми моральної шкоди.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню із слідуючих підстав.
Судом встановлено, що внаслідок протиправних дій з боку ОСОБА_1 позивачка перенесла фізичний біль, нервовий стрес та душевні страждання, а тому вирішуючи спір по суті суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку, що позивачці завдано моральної шкоди і їй належить компенсація, проте такий розмір відшкодування визначено без врахування всіх обставин, що мають значення для справи.
Відповідно до вимог ст..23 ЦК України розмір грощового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, що завдала моральної шкоди, а також з врахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.
Так, відповідачка на утриманні має неповнолітню дитину, яка часто хворіє, отримує аліменти на утримання дитини в сумі 264 грн.66 коп., а її посадовий оклад складає 525 грн. і з врахуванням саме цих обставин, судова колегія приходить до висновку про необхідність
Головуючий у першій інстанції - Кярлюк О.І, Справа № 22ц-1718
Доповідач - Заїка В.М. Категорія № 44
зменшення стягнення розміру моральної шкоди до 2500 грн.
Керуючись ст. ст. 303,307,309,315,319 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити .
Рішення Хмельницького міськрайонного суду від 18 липня 2006 року змінити, зменшивши розмір стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 до 2500 грн.
В решті рішення суду залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.