Справа № 2-597/11/0303
категорія справ 47
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2011 року Іваничівський районний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді Шумського А. А.,
за участю секретаря Салатюк Г.В.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, - -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що з 27 травня 2001 року проживала разом із відповідачем по справі. За час спільного проживання у них народилося четверо дітей дочки ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 та син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4. Вказує, що на утримання дочок відповідач сплачує аліменти, однак допомоги на утримання сина добровільно не надає, а тому позивач просить стягнути з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн. на утримання сина.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала із вище зазначених підстав, просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи в суді через засоби масової інформації.
Суд, заслухавши клопотання позивача, приходить до висновку про можливість та доцільність проведення заочного розгляду справи на підставі наданих суду доказів.
Заслухавши показання позивача, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підставний та підлягає до повного задоволення.
В судовому засіданні встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 року. (а.с.3). На даний час дитина проживає з позивачем по справі та знаходиться на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги добровільно не надає, свого обов'язку утримувати дитину, як батько, не виконує.
Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
При визначенні розміру аліментів, суд відповідно до ст. 182 СК України, враховує матеріальне становище платника аліментів, а також те, що у нього на утриманні є ще троє малолітніх дітей.
Згідно до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою або платника або одержувача може визначити розмір аліментів в твердій грошовій сумі.
Оскільки відповідач офіційно не працює, має мінливий, нерегулярний дохід, а розмір прожиткового мінімуму на дитину постійно змінюється, позивач не має інших доходів крім аліментів, які сплачує відповідач на утримання ще трьох дочок та допомоги на сина, тому суд приходить до висновку, що аліменти слід визначити в твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн.
Крім того, з відповідача слід стягнути судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 120 грн.
Керуючись ст.ст. 6, 8, 10, 11, 58, 60, 212-215, 224-226, 367 ЦПК України ст. ст. 180,181,182,184 СК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2 жителя АДРЕСА_1 Іваничівського району в користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_6 жительки АДРЕСА_1 Іваничівського району на утримання малолітнього сина ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 року аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 300 (триста) грн. щомісячно, починаючи з 1 вересня 2011 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 51 (п'ятдесяти однієї) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь територіального управління державної судової адміністрації в Волинській області витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 120 грн.
Допустити негайне виконання рішення про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя А. А. Шумський