АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22а-2207/2006 року. Головуючий по 1 -й інстанції:
Андрієнко Г.В. Суддя-доповідач: Буленко О.О. УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року вересня місяця 04 дня м.Полтава Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Буленка О.О.
Суддів: Бондаревської C.M., Корнієнка В.І.
при секретарі Барило Я.В.
з участю позивача: ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за
апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Октябрського
районного суду м.Полтави від 29 травня 2006 року по справі за позовом
ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зміну
аліментів.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Октябрського районного суду м.Полтави позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зміну розміру аліментів задоволено частково.
Зменшено розмір стягуємих аліментів із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 до 1/6 частини його доходів щомісячно, починаючи з 12.04.2006 року і до досягнення повноліття дитиною, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини даного віку.
Стягнуто із ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення процесу в сумі 30 грн.
Відкликано з ДВС в Октябрському районі м.Полтави виконавчий лист № АС - 232/2000 від 07.07.2000 року
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 прохає скасувати рішення суду , постановити нове , яким в задоволенні позовних вимог відмовити, оскільки судом порушено норми матеріального та процесуального права.
Колегія судді, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що скарга задоволенню не підлягає.
У відповідності до ч.1 п.1 ст. 307 ЦПК України за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апеляційний суд має право постановити ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення рішення без змін.
Згідно ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом встановлено і це вбачається з матеріалів справи, що постановою Октябрського районного суду м.Полтави від 07.07.2000 року з ОСОБА_2 стягнуто аліменти на користь відповідачки ОСОБА_1 у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку щомісячно на утримання доньки ОСОБА_3, до досягнення її повноліття.
Крім того, рішенням Октябрського районного суду м.Полтави від 16.03. 2006 року з ОСОБА_2 стягнуто на користь ОСОБА_4 аліменти у розмірі 1/6 частини усіх видів заробітку щомісячно на утримання доньки Дар»ї, 15.03.2005 р.н. до досягнення її повноліття. Усього з позивача стягують 5/12 частин заробітку щомісячно.
Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану.
Суд першої інстанції прийшов до вірного висновку , що ОСОБА_2 працює і отримує невелику заробітну плату в середньому розмірі 639,59 грн., що розмір аліментів підлягає зменшенню, аліменти необхідно стягувати на двох дітей в рівних частках.
Наведені в апеляційній скарзі доводи про незаконність судового рішення спростовуються матеріалами справи.
За таких обставин рішення суду першої інстанції ухвалене з дотриманням вимог матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст.,303, 304, ч.1 п.1 307, ч.1 ст.308, 314,317,319 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Октябрського районного суду м.Полтави від 29 травня 2006 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України