апеляційний суд полтавської області
Справа № 22а-1892/ 2006 Головуючий по 1-й інстанції
Дігтяр М.І. Суддя-доповідач Прядкіна О.В.
У X В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2006 року м.Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Полтавської області у складі
Головуючого -судді Прядкіної О.В. Суддів Обідіної O.I., Абрамова П.С. При секретарі Лимар О.М.
З участю
Заявника ОСОБА_1
представника Центру МСЕК Курило В.О.
представників зацікавлених осіб
розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві апеляційну скаргу Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи на
рішення Зінківського районного суду Полтавського області від 30 березня 2006 року
по справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту каліцтва при виконання обов»язків під час проходження військової служби
судова колегія, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Прядкіної O.B., -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Зінківського районного суду Полтавського області від 30 березня 2006 року встановлений факт того, що ОСОБА_1 при виконання обов»язків під час проходження військової служби 16.03.1972р. одержав травму у вигляді забою правого кульшового суглобу і забій живота.
Рішення суду оскаржене Полтавським обласним центром медико-соціальної експертизи, який просить рішення районного суду скасувати, посилаючись на те, що про наявність вказаного рішення дізнались в травні 2006р., коли до центру Зінківською ЦРЛ була надіслана медична документація ОСОБА_1 Працівники Центру не були залучені до участі в проведенні судового засідання, хоча прийняте рішення порушує питання про обов»язки МСЕК, яка визначає ступінь втрати працездатності людини, причину, час настання та групу інвалідності.
Колегія суддів,перевіривши справу в межах заявлених вимог і апеляційного оскарження, приходить до висновку про часткове задоволення апеляційної скарги з таких підстав :
Як вбачається з матеріалів справи, заява ОСОБА_1 розглянута в порядку окремого провадження, без залучення до участі в справі центру МСЕК, який безпосередньо встановлює причину захворювання особи, у зв»язку з чим зачіпаються їх права і обов»язки при вирішенні даного спору.
Відповідно до витягу із акту огляду МСЕК від 21.12.2005р. ОСОБА_1 встановлена третя група інвалідності від загального захворювання.
Встановлення факту отримання каліцтва заявником при виконанні обов»язків під час проходження військової служби змінює причину інвалідності ОСОБА_1, яка вже йому встановлена і по-суті є спором про наявність в нього права на інший вид пенсії, за іншими підставами.
Згідно п.6 ст.253 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз»ясніє заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
За таких обставин слід скасувати рішення районного суду, а заяву ОСОБА_1 залишити без розгляду, роз»яснивши право подати позов на загальних підставах.
Керуючись ст.ст. 303,307,310,315 ЦПК України, колегія суддів , -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи задовільнити частково.
Рішення Зінківського районного суду Полтавського області від 30 березня 2006 року скасувати.
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту каліцтва при виконання обов»язків під час проходження військової служби залишити без розгляду, роз»яснивши право подати позов на загальних підставах.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.