Судове рішення #18911617

НОВОВОЛИНСЬКИЙ  МІСЬКИЙ  СУД  ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

06 вересня 2011 року                справа №  2/0312/748/11         м. Нововолинськ

Нововолинський   міський суд   Волинської   області  під головуванням

судді                                          Федонюк С.Ю.,          

при секретарі                             Навроцькій М.Р,,

за участю

представників позивача           ОСОБА_1, ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Нововолинську  цивільну  справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4  про втрату права на користування жилим приміщенням,

встановив:

        26 липня 2011 року ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом про визнання ОСОБА_4 такою, що втратила право на користування жилим приміщенням –квартирою АДРЕСА_1. Вимоги мотивують тим, що позивач являється власником вказаної квартири. Її дочка ОСОБА_4 не проживає у вищевказаній квартирі з жовтня 2003 року, повністю припинила виконувати обов’язки, пов’язані з оплатою житлового приміщення та комунальних послуг, її реєстрація збільшує плату за комунальні послуги і порушує її права як власника. Добровільно знятися з реєстрації відповідачка не бажає. Оскільки відповідач не проживає в вищезазначеній квартирі більше як сім років, вважає, що є всі підстави визнати її такою, що втратила право на користування жилим приміщенням.

В судовому засіданні представники позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2  позов підтримали  з підстав, наведених у позовній заяві, просять визнати відповідача ОСОБА_4 такою, що втратила право на користування квартирою АДРЕСА_1, в зв'язку з її відсутністю  в даній квартирі понад встановлений строк без поважних причин.

Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з’явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причину неявки в судове засідання не повідомила.

Відповідно до ч.1 ст. 224 ЦПК України  у разі неявки  в судове засідання  відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення  про причини неявки  або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення  на підставі  наявних у справі  доказів, якщо позивач не заперечує проти  такого вирішення справи.

Зі згоди представників позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

      Заслухавши пояснення представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, показання свідків та дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення в зв’язку з наступним.

Із довідки з ЖКО та будинкової книги вбачається, що кв.АДРЕСА_1 передана у приватну власність ОСОБА_3 (а.с.6). Відповідач ОСОБА_4 зареєстрована за вказаною адресою з 26.03.2009 року (а.с. 7, 8-9).

Як зазначено в акті від 04 липня 2011 року, складеному комісією ОСББ «Вулик-НВ» та в акті ЖКП № 2 від 25.11.2010 року (а.с.4), відповідач ОСОБА_4 не проживає  за адресою: АДРЕСА_1 з вересня 2009 року (а.с.5).

Зазначені обставини в судовому засіданні підтверджені свідками  ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, які показали, що відповідач ОСОБА_4 дійсно не проживає за адресою: АДРЕСА_1, тривалий час - більше 10 років, однак у 2008 році тимчасово приїхала до матері і проживала у квартирі близько 1 року, доглядала ОСОБА_5, яка після складного перелому потребувала допомоги. У кінці серпня 2009 року вона виїхала з квартири і більше її ніхто з сусідів та родичів не бачив.

Відповідно до ст. 150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

Як вбачається зі ст. 405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.   

Таким чином, в суді встановлено, що відповідач ОСОБА_4 понад один рік без поважних причин відсутня по місцю постійного проживання.

      Судом не встановлено поважних причин відсутності відповідача у спірній квартирі, а тому суд визнає ОСОБА_4 такою, що втратила право на користування жилим приміщенням, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

          Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 61, 209, 212–215, 218, 224-226  ЦПК України, ст. 150 ЖК України, ст.405 ЦК України, суд,-

вирішив:

           Позов задовольнити.

          ОСОБА_4  визнати такою, що втратила право на користування жилою квартирою по АДРЕСА_1.

          Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

          Заяву про перегляд заочного рішення можна подати протягом десяти днів з дня отримання його копії.

          Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі  апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення   до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський міський суд.

             Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання  апеляційної  скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Головуючий  підпис

Згідно з оригіналом

Суддя                                                                                                       С.Ю. Федонюк



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація