Судове рішення #18901383

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

  


03.11.11р.Справа № 35/5005/13150/2011

За позовом  Державної екологічної інспекції в

                     Дніпропетровської області,                      

                     м.  Дніпропетровськ

 

до                  Товариства  з обмеженою відповідальністю "Екосад",

                     с. Червоні Поди Криворізького району  Дніпропетровської

                     області

про              стягнення  17 024,84 грн

Суддя  Широбокова Л.П.

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1, юрисконсульт, дов. № 96 від 24.06.2011р.

Від відповідача: представник не з’явився

СУТЬ СПОРУ:

     В судовому засіданні оголошувалася перерва з 25.10. до 03.11.2011р.

 Позивач звернувся до суду та просить стягнути з відповідача шкоду - 17 024,84 грн, завдану навколишньому природному середовище внаслідок самовільного водокористування води без спеціального дозволу. В додаткових поясненнях вказує, що відповідач здійснює забір технічної води з каналу №33 за допомогою насосної станції, що є спеціальним водокористуванням та потребує дозволу, строк дії якого у відповідача скінчився 09.08.2010р.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

   Відповідач проти вимог заперечує, вказує на те, що не являється первинним водокористувачем, а купує технічну воду на підставі договору на послуги з постачання технічної води у 2010р., який укладено 27.04.2010р. з ДПП «Кривбаспромводопостачання», та не повинен отримувати дозвіл на спеціальне водокористування. Також вказує, що є платником фіксованого сільськогосподарського податку та не повинен сплачувати збір за спеціальне водокористування.

    В судове засідання 03.11.2011р. відповідач не з’явився, надіслав заяву про розгляд справи без його участі.

    Відповідно до положень ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України  в судовому засіданні оголошено  тільки вступну та резолютивну частину рішення.

   Дослідивши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -    

ВСТАНОВИВ:

 Представниками позивача Державної екологічної інспекції в                      Дніпропетровській області 20.04.2011р. було складено акт №96 перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства, в якому зазначено, що ТОВ «Екосад»(надалі відповідач) використовує технічну воду з каналу №33 ДПП «Кривбаспромводопостачання»для сезонного зрошення крапельним шляхом саду із застосуванням крапельних ланцюгів «Аква ПС»на території с. Червоні Поди Новопільської сільради Криворізького району. Забір здійснюється за допомогою насосної станції з вузлом фільтрації, яка обладнана насосним агрегатом №М40/20 АЕ потужністю 28 куб.м/год. Облік води здійснюється за допомогою водовимірювального приладу, держповірка якого закінчилася, журнал первинного  обліку водокористування не ведеться, на час перевірки забір  води не здійснювався. Термін дії дозволу на спеціальне водокористування на забір води  з каналу №33 закінчився 09.08.2010р., новий дозвіл не отримано.

   На підставі вказаного акту, відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону  та раціональне використання водних ресурсів»позивач розрахував збитки  в сумі 17 024,84 грн за період з 09.08. по 20.08.2010р., виходячи з обсягу забору води 574 куб. м, яку і просить стягнути з відповідача.

  Відповідно до ст. 153 Господарського кодексу України суб'єкт     господарювання,     здійснюючи    господарську діяльність, зобов'язаний, зокрема,: використовувати  природні  ресурси  відповідно  до  цільового призначення,   визначеного   при  їх   наданні   (придбанні)   для використання у господарській діяльності; відшкодовувати  збитки, завдані ним власникам  або  первинним користувачам природних ресурсів.

   Відповідно до ст. 42 Водного кодексу України водокористувачами   в   Україні   можуть  бути  підприємства, установи,  організації  і  громадяни  України,  а  також  іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства. Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.

   Первинні водокористувачі - це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.Вторинні водокористувачі (абоненти) -  це  ті,  що  не  мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їх системи на умовах, що встановлюються між ними.

  Водокористування може   бути   двох   видів   -  загальне  та спеціальне. Спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та  скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води  та  скидання  забруднюючих  речовин  із зворотними водами із застосуванням каналів.

   Спеціальне  водокористування  здійснюється    юридичними    і фізичними  особами  насамперед  для  задоволення  питних    потреб населення,  а  також  для  господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських,  промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних  і  громадських потреб. Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.

   Як слідує із наданих відповідачем документів, він використовував технічну воду для зрошення. Вказана вода ним купується у ДПП «Кривбаспромводопостачання»на підставі договору №14 т/а на послуги з постачання технічної води у 2010р., який укладено 27.04.2010р. Предметом договору є послуги з постачання технічної води з каналу №33 по межі розподілу балансової належності мереж сторін, в обсягах, визначених договором, зокрема, в серпні 2010р. –3000 куб. м.

   Відповідно до листа ДПП «Кривбаспромводопостачання»від 27.10.2011р. №11-05-3791 канал №33 являється штучно-створеною водною спорудою та знаходиться на балансі підприємства. Підприємство здійснює подачу води в канал з Південного водосховища, яке поповнюється за допомогою каналу Дніпро-Кривий Ріг з Каховського водосховища. Забір води з Каховського водосховища підприємство здійснює на підставі дозволу на спеціальне водокористування, в якому визначається ліміт забору води, який складається із обсягів води на питне і технічне водопостачання для споживачів та власні потреби підприємства, куди входять і обсяги води, які поставлялися відповідачу, тобто окремий дозвіл на забір води з кожного каналу не надається.

  З наведеного вбачається, що відповідач використовує технічну воду, забір якої  не здійснює самостійно з поверхні водного об’єкта, а постачання води йому здійснюється первинним водокористувачем. Отже, вимоги щодо отримання відповідачем дозволу на спеціальне водокористування безпідставні,  і як наслідок відсутні підстави для нарахування збитків.

 З врахуванням встановлених обставин, вимоги позивача безпідставні та в задоволенні позову слід відмовити.

  Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України,  ст.ст. 42,48 Водного кодексу України, господарський суд,  -

ВИРІШИВ:

      В позові відмовити.

      Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання та в цей термін може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.




        СуддяЛ.П. Широбокова








   Повне рішення складено  04 листопада 2011 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація