Судове рішення #188870
1

1

Справа № 22-ас/3186                                                                  Головуючий у суді 1-й інст.:3айцев А.В.

Категорія 38                                                                             Доповідачу суді II інст.:Товянська О.В.

УХВАЛА Іменем   України 10 серпня 2006 року апеляційний суд Житомирської області в складі: головуючого : судді Франовської К.С. суддів : Широкової Л.В., Товянської О.В. при секретарі: Рудницької О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну спра­ву за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного вій­ськового комісаріату про перерахунок пенсії

за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 18 ли­пня 2006 року,

встановив:

В червні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом. За­значав, що як звільнений в запас має право на перерахунок пенсії відповідно до чинного законодавства із врахуванням розміру грошового забезпечення за рахунок 100% надбавки грошового забезпечення та 70% надбавки за безперервну службу. Крім того вважає, що при нарахуванні пенсії йому не врахована щомісячна премія в розмірі 33,3%. Вказані перерахунки йому не були проведені, а тому просив визнати право на встановлення розміру його пенсійного забезпечення до рівня, визначеного чинними нормативно-правовими актами України та зобов'язати військовий коміса­ріат зробити перерахунок пенсії з врахуванням вказаних надбавок і премії.

Рішенням Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 18 липня 2006 року у задоволенні позову відмовлено за безпідставністю.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення позову, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права, зокрема Указів Президента України від 23 лютого 2002 року № 173 та від 5 травня 2003 року № 389/2003, постанови Кабінету Мініст­рів України від 22 травня 2000 року № 829 "Про грошове забезпечення військовос­лужбовців" та Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців".

Апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач наказом командувача військами Прикарпат­ського військового округу НОМЕР_1 звільнений в запас за п.46 п.п."б" Положення про проходження військової служби прапорщиками та мічманами війсь­кових сил СРСР і з 14.10.1982р. виключений зі списків особового складу частини. Пенсія йому виплачувалась в порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМУ №393 від 17 липня 1992р. "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та вій­ськової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей", пунктом 7м визначено, що пенсії, які призна­чаються військовослужбовцям, обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, окладу за вій­ськове звання, процентної надбавки за вислугу років, з додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісячно (надбавки за вчене звання і науковий сту­пінь, кваліфікацію та умови служби).

Вірним є висновок суду першої інстанції про безпідставність вимог ОСОБА_1 щодо включення до розрахунку його пенсії премії (33,3%). Постановою КМУ №452 від 06.04.1998р. визначено вичерпний перелік додаткових видів грошового забезпечення. Виплата премій в якості додаткового виду грошового забезпечення на підставі постанови КМУ № 829 від 22.05.2000р. "Про грошове забезпечення військо­вослужбовців" нею не передбачена. Ця ж постанова надає командирам (начальни­кам) право преміювати військовослужбовців відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат роботи в межах фонду преміювання і не визначає даний вид грошового забезпечення як щомісячну надбавку. Премія не є постійним додатковим видом грошового забезпечення, її виплата не пов'язана з кваліфікацією та умовами служби військовослужбовців, а врахування її розміру при призначенні пенсії перед­бачено лише з 01.01.2005р. З цього ж часу відповідно до Закону №1769-1У від 15.06.2004р. встановлено і порядок перерахунку пенсій.

Указом Президента України від 10.06.1997р. № 503 "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності" передбаче­но, що акти Президента України, Кабінету Міністрів України після їх прийняття у встановленому порядку і підписання підлягають оприлюдненню державною мовою в офіційних друкованих виданнях і набирають чинності не раніше дня їх опубліку­вання в офіційних друкованих виданнях.

Відповідно до ст..58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або ска­совують відповідальність особи.

Доводи апелянта про те, що відповідачем безпідставно не проведено перера­хунок пенсії з урахуванням положень Указу Президента України від 23.02.2002 року № 173 "Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" та Указу Президента України від 05.05.2003 року № 389 "Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної слу­жби України та Управління державної охорони України за безперервну службу" є не­обгрунтованими, так як під час проходження військової служби позивачу не випла­чувалися надбавки, передбачені вказаними Указами Президента України. Крім того, статтею 2 Прикінцевих положень Закону України № 1769-ІУ від 15.06.2004 року, яким внесено зміни до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослуж­бовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" особи, яким раніше призначено пенсії, мають право на їх перерахунок з урахуванням положень нового Закону на виплату 50% перерахованої пенсії з 01.01.2005р., а з 01.01.2006р. - 100% перерахованої пенсії з врахуванням премії в розмірах, встановлених законодавством.

Рішення відповідає вимогам закону та матеріалам справи.

Керуючись ст.ст. 198,200,205,206 КАС України, апеляційний суд,

ухвалив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 18 липня 2006 року - без зміни.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.                                                                                           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація