Судове рішення #18852097

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 25 жовтня 2011 року                                                  Справа № 04/5026/2029/2011

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Гури І.І., при секретарі - Мирошниченко Б.В., за участю представника позивача - ОСОБА_1 за довіреністю,  розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси справу за позовом публічного акціонерного товариства "Черкасиобленерго" в особі  структурного підрозділу Корсунь-Шевченківського району електричних мереж, м. Корсунь-Шевченківський  до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1  про  стягнення 930,06 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство "Черкасиобленерго" в особі  структурного підрозділу Корсунь-Шевченківського району електричних мереж звернулось до господарського суду Черкаської області з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, у якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за спожиту електричну енергію за період з 01.05.2011 року по 01.07.2011 року на суму 930,06 грн., у тому числі ПДВ на суму 155,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 09 січня 2008 року  сторони уклали договір про постачання електричної енергії №122, позивачем як енергопостачальною організацією повністю виконано зобов'язання, однак відповідачем всупереч умов договору не оплачено вартість використаної електричної енергії, станом на 01.08.2011 року відповідач заборгував позивачу 930,06 грн. за період з 01.05.2011 року по 01.07.2011 року.

Відповідач письмовий відзив на позовну заяву не подала, у судове засідання вдруге не з'явилась, представника не направила, хоча була належним чином повідомлена про дати та час судових засідань, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень особисто відповідачу  22.09.2011 року та  08.10.2011 року.

До початку судового засідання представник позивача подав заяву, у якій просив приєднати до матеріалів справи копію довідки з ЄДРПОУ на позивача у  зв'язку зі зміною назви позивача з ВАТ "Черкасиобленерго" на ПАТ "Черкасиобленерго". Судом у судовому засіданні змінено найменування позивача з відкритого акціонерного товариства "Черкасиобленерго" в особі структурного підрозділу Корсунь-Шевченківського району електричних мереж на публічне акціонерне товариство "Черкасиобленерго" в особі структурного підрозділу Корсунь-Шевченківського району електричних мереж згідно поданої позивачем довідки АА №457598 з ЄДРПОУ від 16.09.2011 року.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити повністю.

Згідно ст. 85 ГПК України у судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення.

          Дослідивши докази, наявні у матеріалах справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.

          09 січня 2008 року позивач (постачальник за договором) та відповідач (споживач за договором) уклали договір про постачання електричної енергії № 122 (далі - Договір), відповідно до умов якого позивач продає електричну енергію відповідачу для забезпечення потреб електроустановок відповідача з приєднаною потужністю 12 кВт, а відповідач оплачує позивачу вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору (п. 1 Договору).

          Згідно п. 2.3.3. Договору споживач зобов'язується оплачувати постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатків "Порядок розрахунків" та "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії".

          У додатку № 3 до Договору  "Порядок розрахунків" сторони погодили, зокрема: розрахунковим періодом за активну і реактивну електричну енергію та інші платежі вважається період часу з 1 числа місяця по останнє число поточного місяця за який визначається обсяг спожитої електроенергії  ( п.4.); споживачі здійснюють повну поточну оплату вартості обсягу активної електричної енергії, заявленого на розрахунковий період: до 1000 кВт год на місяць - один раз за фактичними показниками споживання електричної енергії протягом п'яти днів після закінчення розрахункового періоду; від 1000 кВт год до 10 000 кВТ год на місяць - платежем 50% від заявленого обсягу протягом першої половини розрахункового періоду та остаточним розрахунком протягом п'яти днів після закінчення розрахункового періоду за фактичними  показниками розрахункових засобів обліку.

          Позивач поставив відповідачу електричну енергію  в травні 2011 року в кількості 919 кВт/год на суму 908,38 грн., всього до оплати визначено 909,00 грн. з урахуванням  сальдо станом на 01.05.2011 року в сумі 0,62 грн.; в червні 2011 року -  в кількості 21 кВт/год на суму 21,06 грн., що підтверджується рахунками-фактурами № 122 від 25.05.2011 року, № 122 від 24.06.2011 року.

          В порушення умов Договору відповідач вартість отриманої електричної енергії  не сплатив, внаслідок чого заборгованість становить 930,06 грн., що підтверджується довідкою позивача від 05.10.2011 року № 544.

Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення, з огляду на наступне.

Предметом спору у справі є стягнення з відповідача заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію.

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці та регулювання відносин, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі, визначаються Законом України "Про електроенергетику" від 16 жовтня 1997 року №575/97-ВР (далі - ЗУ "Про електроенергетику").

          Так, статтею 26 ЗУ "Про електроенергетику" встановлено, що споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Споживач, якому електрична енергія постачається енергопостачальником, що здійснює підприємницьку діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, зобов'язаний оплачувати її вартість виключно коштами шляхом їх перерахування на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника. У разі проведення споживачем розрахунків в інших формах та/або сплати коштів на інші рахунки такі кошти не враховуються як оплата спожитої електричної енергії.

У ч. 1 ст. 275 Господарського кодексу України (далі - ГК України) встановлено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

          Відповідно до ч. 6, 7 ст. 276 ГК України розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.

          В порушення умов Договору та положень ЗУ "Про електроенергетику", ГК України відповідач не здійснив оплату вартості отриманої електричної енергії за період з 01.05.2011 по 01.07.2011 року в сумі 930,06 грн.  

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов  та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. З цією нормою кореспондуються і приписи ст. 193 ГК України, що визначають загальні умови виконання господарських зобов’язань.

З огляду на викладене та оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право позивача на стягнення з відповідача 930, 06 грн. за спожиту електричну енергію.

          Відповідно до ст. 49 ГПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати, понесені  останнім при поданні позову, а саме:102,00 грн. витрат по сплаті державного мита та 236,00 грн. грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, а всього: 338,00 грн.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер  НОМЕР_1 на користь публічного акціонерного товариства "Черкасиобленерго" в особі структурного підрозділу Корсунь-Шевченківського району електричних мереж, Черкаська область, м. Корсунь-Шевченківський,  вул. Чапаєва, 80, ідентифікаційний код  25204554 - 930,06 грн. основного боргу та 338,00 грн. судових витрат.

Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області протягом 10 днів з дня складення повного рішення.             

СУДДЯ                                                                                І.І. Гура



Повне рішення складено 26 жовтня 2011 року.

          








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація