Судове рішення #1881841
Справа №2-о-175

 

 

                                                Справа №2-о-175

                                                    2008 р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М'Я М  У К Р А Ї Н И

 

“04” березня 2008 року Свердловський міський суд Луганської області в складі головуючого судді    Колтун В.А.

при секретарі             Марусіч Я.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Свердловська заяву ОСОБА_1 про встановлення місця відкриття спадщини й кола осіб, що прийняли спадщину, встановлення факту родинних відносин, суд, -

 

                           В С Т А Н О В И В:

      Заявник звернувся до суду з заявою у обгрунтування вимог зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1року у віці 64 років померла його дружина ОСОБА_2, яка на момент смерті проживала однією родиною з ним у приватизованій квартирі вАДРЕСА_1

    ІНФОРМАЦІЯ_2року у віці 41 рік помер його син ОСОБА_3, який був членом родини і проживав разом з заявником в цієї квартирі.

      Квартира АДРЕСА_1 належала на праві особистої власності заявнику його дружині і сину в рівних частках згідно свідоцтва про право власності на житло від 17.01.1994 року. У вказаній квартирі вони усі були прописані. Син не був одружений, тому інших членів родини не було. Заповітів не він не його дружина не оформляли.

     В дійсний час він звернувся у державну нотаріальну контору, щоб переоформити документи на своє ім'я після смерті дружини і сина, але йому було рекомендовано звернутися до суду з заявою про встановлення факту місця відкриття спадщини, кола осіб прийнявших спадщину, так як домова книга на квартиру була загублена. Також йому рекомендовано встановити факт родинних відношень, так як в свідоцтві про смерть сина і дружина припущена помилка в написанні призвіща. В паспорті призвіща заявника записано як  «ОСОБА_1», а в свідоцтві про смерть сина і дружини їх призвіще записано «ОСОБА_4».

     Місцем  відкриття спадщини після смерті дружини ОСОБА_2., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року єАДРЕСА_1, містом відкриття спадщини після смерті сина є також АДРЕСА_1.

     Так як його дружина померла, а потім помер і син то після їх смерті спадщину прийняв тільки заявник, інших спадкоємців немає.

     Той факт, що були припущені помилки в написанні призвіща дружини і сина в свідоцтвах про смерть можливо пояснити як неправильний переклад призвіща з російської мови на українську робітниками РГСУ.

      В судовому засіданні заявник підтримав свої вимоги і наполягав на їх задоволенні.

      Суд вислухавши заявника, дослідивши матеріали справи, вважає заяву таку, що підлягає задоволенню з наступних підстав: згідно з ст. ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

     Згідно з ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а у випадку відсутності цих данни, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна.

     Згідно зі ст.529 ЦК України (1963 р.) визнається, що спадкоємиць прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління  чи володіння спадковим майном, якщо він надав до державної нотаріальної контори по місцю відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

      Згідно ст.273 ЦПК України, установлення факту родинних відносин відноситься до компетенції суду.

       В судовому засіданні свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6 підтвердили, що заявник ОСОБА_1 здійснював похорони своєї дружини ОСОБА_2., яка померла у 2001 році і свого сина ОСОБА_3, який помер у 2003 році, після їх смерті залишився проживати у квартирі розташованій по вул.Одеській м.Червонопартизанська, розпорядився їх майном на свій погляд.

      Як вбачається з довідки депутата міської ради м.Червонопартизанська, виданої на ім'я ОСОБА_1, 24 лютого 2008 року його дружина ОСОБА_2, 1937 року народження і син ОСОБА_3, 1961 року народження на момент смерті проживали за адресоюАДРЕСА_1 Луганської області (а.с.11).

     Із свідоцтва про право власності на житловий будинок, виданого 17 січня 1994 року Свердловським господарчим бюро по оформленню документів на приватизацію житла при житловому відділі міськвиконкому вбачається, що квартира АДРЕСА_1 Луганської області дійсно належить на праві приватної власності ОСОБА_1, та членам його родини ОСОБА_4, ОСОБА_3 в рівних частках. (а.с.10).

     Із свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 05 грудня 2001 року вбачається, що  ОСОБА_2  померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.6).

     Із свідоцтва про смерть НОМЕР_2 відІНФОРМАЦІЯ_2 року вбачається, що  ОСОБА_3 померІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с.7).

     Таким чином суд приходить до висновку, що вимоги заявника підлягають задоволенню  у повному обсязі, тому що в судовому засіданні встановлено, що після смерті ОСОБА_2. і ОСОБА_3 заявник фактично прийняв спадщину. Крім того в судовому засіданні встановлено, що заявник і ОСОБА_2 є чоловіком і дружиною, а також, що ОСОБА_3 є рідним сином заявника.         

 

Керуючись ст.ст.10,60,215,256,273 ст.529 ЦК України (1963 р.) ЦПК України, ст. ст. 1221 ЦК України 1268 ЦК України суд,-

 

 

                      В И Р І Ш И В:

    Заяву задовольнити.

    Встановити факт, що місцем відкриття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2є АДРЕСА_1

   

    Встановити факт, що місцем відкриття спадщини після смертіІНФОРМАЦІЯ_2 рокуОСОБА_3 є АДРЕСА_1

 

    Визнати ОСОБА_1 єдиним спадкоємцем, що прийняв спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2та після смертіІНФОРМАЦІЯ_2 рокуОСОБА_3.

  

    Встановити факт, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року «ОСОБА_4» є дружиною ОСОБА_1 та що померлийІНФОРМАЦІЯ_2 року «ОСОБА_7» є рідним сином ОСОБА_1.

 

    На рішення може бути подана заява про апеляційне скарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення до Свердловського міського суду, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Луганської області.

 

 

Суддя:

                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація