Справа № 2/193 - 2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
05 березня 2008 року Шаргородський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Трофімчука М.Ю.
при секретарі Палій М.Д.
з участю прокурора Каменяр О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за позовом Вінницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Державного комітету рибного господарства України, головного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Вінницькій області до ОСОБА_1 про відшкодування заподіяних збитків,
В С Т А Н О В И В:
15.02.2008 року Вінницький міжрайонний природоохоронний прокурор звернувся до суду з вказаним позовом, в якому зазначив, що 18.09.2007 року відповідач ОСОБА_1. здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову - хваткою у водоймі с. Юхимівка Шаргородського району Вінницької області, виловивши при цьому рибу породи - карась у кількості 3 шт., судак - 1 шт., окунь - 1 шт., чим заподіяв рибним запасам держави збитки в сумі 74,40 грн. Просить стягнути з відповідача зазначену суму та держмито на користь держави.
В судовому засіданні прокурор Каменяр О.В. підтримала вимоги, посилаючись на ті ж обставини, що і в позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_1. в судовому засіданні позов визнав, згоден відшкодувати державі заподіяні ним збитки
Вирішуючи спір суд встановив, що 18.09.2007 року ОСОБА_1. здійснював вилов риби забороненим знаряддям лову - хваткою у водоймі с. Юхимівка Шаргородського району Вінницької області, виловивши при цьому рибу породи - карась у кількості 3 шт., судак - 1 шт., окунь - 1 шт. (а.с.4), чим заподіяв рибним запасам держави збитки в сумі 74,40 грн. (а.с.5)
До даного часу збитки, заподіяні рибним запасам держави, відповідачем не відшкодовані.
Даному факту відповідають цивільні правовідносини, що виникають при відшкодуванні шкоди і регулюються ст. 1166 ЦК України, відповідно до якої майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної чи юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ст.68 ЗУ „Про охорону навколишнього природного середовища” відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища несуть особи, винні у порушенні вимог використання природних ресурсів.
Згідно ст.69 вище зазначеного Закону, шкода заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.
Оскільки відповідачем ОСОБА_1 не відшкодовано державі збитки, заподіяні внаслідок добування цінних видів риби, то право держави на раціональне, відповідно до законодавства, використання водних живих ресурсів порушено і підлягає судовому захисту.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача державне мито на користь держави та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи, згідно ст. 81 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 81, 88, 209, 212-215 ЦПК України, ст.1166 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя с. Юхимівка Шаргородського району Вінницької області на користь держави в особі Вінницького територіального відділу рибоохорони Подільського державного басейнового управління охорони водних живих ресурсів 74 (сімдесят чотири) гривні 40 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 державне мито на користь держави в сумі 51 (п'ятдесят одна) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держбюджету Шаргородського району витрати з інформаційно - технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 7 (сім) гривень 50 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Шаргородський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Рішення набирає чинності через 10 днів після його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але неподання у 20 денний строк апеляційної скарги, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.
СУДДЯ:
- Номер: 2-зз/583/10/19
- Опис: скасування заходів забезпечення позову
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-193/2008
- Суд: Охтирський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Трофімчук М.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.11.2019
- Дата етапу: 18.11.2019
- Номер: 2-193/2008
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-193/2008
- Суд: Охтирський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Трофімчук М.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.12.2019
- Дата етапу: 28.12.2019