Судове рішення #18809655




В И Р О К

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

«26»серпня 2011 року              Солом’янський  районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді                     Мозолевської О.М.

при секретарі                              Микитюк О.А.

за участю прокурора                  Лагідного І.О.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Яготин Київської області, громадянки України, з середньою освітою, розлученої, тимчасово не працюючої, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимої, -

 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч.1 ст. 358, ч.4 ст. 358 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

20.02.2011 року приблизно о 20 годині ОСОБА_1, перебуваючи на північній платформі вокзалу «Київ-Пасажирський», що в Солом’янському районі м. Києва та маючи умисел на пособництво у підробленні пенсійного посвідчення, яке видається чи посвідчується державною установою, яка має право видавати та посвідчувати такі документи, і яке надає право або звільняє від обов’язків, з метою його використання для безкоштовного проїзду в електропотягах сіла до електропотягу сполученням «Київ-Яготин»і приблизно о 21 годині перебуваючи у вагоні того ж електропотягу, після відправлення зі ст. Бориспіль, що в м. Бориспіль Київської області, зустрілася з невстановленою досудовим слідством особою жіночої статі, яка запропонувала придбати в неї пенсійне посвідчення для безкоштовного проїзду в електропотягах за гроші в сумі 20 гривень. ОСОБА_1 реалізуючи свій злочинний умисел на пособництво у підробленні пенсійного посвідчення, погодилася на дану пропозицію і з метою сприяння вчиненню злочину, передала їй засоби і знаряддя вчинення злочину (свою фотокартку і анкетні дані), а також заздалегідь пообіцяла придбати предмет, здобутий злочинним шляхом (підроблене пенсійне посвідчення), через 15-20 хвилин. Того ж дня, перебуваючи у тому ж місці, приблизно о 21 годині 30 хвилин, проїжджаючи зупиночну станцію «Травнева», що знаходиться в Бориспільському районі Київської області, ОСОБА_1 передала гроші в сумі 20 гривень невстановленій слідством особі, в результаті чого ОСОБА_1, незаконно придбала підроблене пенсійне посвідчення з метою безкоштовного проїзду в електропотягах.

Крім того, ОСОБА_1, 10.05.2011 року приблизно о 16 годині, перебуваючи на 3-4 північній платформі Приміського вокзалу станції «Київ-Пасажирський», що в Солом’янському районі м. Києва, маючи умисел на використання завідомо підробленого документа, достовірно знаючи, що вищевказане пенсійне посвідчення НОМЕР_1, виписане на ім’я ОСОБА_1, з вклеєною фотокарткою, є підробленим, пред’явила його при проходженні через турнікет для безкоштовного проїзду в електропотязі, чим використала його. Однак в подальшому вона була затримана, а вищевказане пенсійне посвідчення було вилучено працівниками міліції в присутності понятих.

В судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому їй злочині визнала повністю, щиро каялась та показала, що 20.02.2011 року близько 20 години вона перебувала на центральному залізничному вокзалі «Київ-Пасажирський»та сіла до електропотягу до м. Яготина Київської області. Приблизно через годину до неї підсіла незнайома жінка та запропонувала їй їздити в транспою, вона погодилась та для виготовлення пенсійного посвідчення надала незнайомій джінці, свої фотокартки, анкетні дані та пообіцяла заплатити  20 гривень. Через деякий час невідома жінка, повернувшись віддала пенсійне посвідчення з  її вклеєною карткою та анкетними даними, а вона заплатила за пенсійне посвідчення 20 грн. Деякий час вона возила дане посвідчення з собою, але нікому не пред’являла, однак 10.05.2011 року вона перебуваючи в м. Києві, під час проходу через  турнікет на 3-4 північній платформі пред’явила касиру підробне пенсійне посвідчення. Після чого її затримали працівники міліції, які вилучили у неї пенсійне посвідчення.

Показання підсудної ОСОБА_1 відповідають фактичним обставинам справи і ніким не оспорюються.

Суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з’ясувавши правильне розуміння підсудною та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин, встановивши чи не має сумніву у добровільності та істинності їх позицій, роз’яснивши, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.

Виходячи з наведеного, винність ОСОБА_1 у пособництві у підробленні посвідчення, яке видається державною установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і яке надає право і звільняє від обов’язків, з метою його використання підроблювачем та у використанні завідомо підробленого документа, доведена

Судом кваліфікуються дії ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 27, ч.1 ст. 358, ч.4 ст. 358 КК України.

Призначаючи ОСОБА_1 покарання, суд відповідно до ст. 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної –раніше не судима (а.с.103), позитивно характеризується за місцем проживання (а.с.102), за даними облікової документації під наркологічним диспансерно-динамічним наглядом та на обліку у лікаря - психіатра не перебуває ( а.с.98, 100).

Обставиною, що пом’якшує покарання визнано щире каяття.

Обставин, які обтяжують покарання, судом не встановлено.

З урахуванням вищезазначеного, враховуючи сукупність об’єктивних та суб’єктивних передумов, а саме: тяжкість злочину, особу винного та інші вище зазначені обставини справи, суд дійшов висновку, що виправлення та перевиховання підсудної можливе без ізоляції від суспільства, а тому застосовує до ОСОБА_1 покарання необхідне і достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів - у виді  штрафу.

Питання щодо речових доказів слід вирішити в порядку ст. 81 КПК України.

Судові витрати підлягають стягненню з ОСОБА_1

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -


                                            З А С У Д И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст. 27 ч.1 ст. 358, ч.4 ст. 358 КК України та призначити їй покарання:

-          за ч.5 ст. 27 ч.1 ст. 358 КК України у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( 850 грн.);

-          за ч.4 ст. 358 КК України у виді штрафу в розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.).

На підставі ст.70 КК України остаточне покарання ОСОБА_1, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим призначити у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( 850 грн.).

Запобіжний захід ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили, залишити без змін –підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Речові докази – підроблене пенсійне посвідчення інваліда ІІ групи НОМЕР_1 на ім’я ОСОБА_1 видане 20.05.2002 року Управлінням Пенсійного фонду Дніпровського району м. Києва –залишити в матеріалах кримінальної справи.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України на ПЗЗ, банк ГУДКУ в Київській області (р/р 31257272210703, код ЗКПО 25576445, МФО 821018, призначення платежу: технічне дослідження документів) витрати за проведення експертизи № 208 від 14.07.2011 року в сумі 469 грн. 00 коп.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Солом’янський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту його проголошення.



Суддя Солом’янського

районного  суду м. Києва                                                               О.М. Мозолевська

                    





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація