< Список >
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Ухвала
03 листопада 2011 року Справа № 5002-24/1641.1-2011
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Коваля В.М.,
суддів Остапової К.А.,
Проценко О.І.,
розглянувши апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Колосова Г.Г.) від 21 вересня 2011 року у справі № 5002-24/1641.1-2011
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
(АДРЕСА_1)
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2
(АДРЕСА_2)
(АДРЕСА_3)
про розірвання договору та стягнення 200000,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 21 вересня 2011 року у справі № 5002-24/1641.1-2011 (суддя Г.Г. Колосова) відмовлено у задоволенні позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору та стягнення 200000,00 грн.
Не погодившись з рішенням суду, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, у якій просить скасувати рішення господарського суду першої інстанції, прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.
Згідно з нормами статті 91 Господарського процесуального кодексу України сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Ухвали місцевого господарського суду оскаржуються в апеляційному порядку окремо від рішення господарського суду лише у випадках, передбачених статтею 106 цього Кодексу. Апеляційна скарга подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу.
Відповідно до положень статті 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Статтею 94 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що апеляційна скарга підписується особою, яка подає скаргу або її представником. До скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
З матеріалів справи вбачається, що повний текст рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 21 вересня 2011 року у справі № 5002-24/1641.1-2011складений та підписаний відповідно до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України 26 вересня 2011 року.
Апеляційна скарга фізичною особою-підприємцяем ОСОБА_1 здана нарочним до господарського суду першої інстанції 04 жовтня 2011 року, тобто з дотриманням порядку та строків подання апеляційної скарги, передбачених статтями 91 та 93 Господарського процесуального кодексу України.
Апеляційна скарга підписана фізичною особою-підприємцяем ОСОБА_1, до апеляційної скарги додано докази надсилання копії скарги фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 та його представнику, а також докази сплати державного мита у розмірі 1000,00 грн.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що оскільки апеляційна скарга фізичною особою-підприємцяем ОСОБА_1 була подана 04 жовтня 2011 року, тобто до набрання чинності Законом України "Про судовий збір", порядок сплати державного мита за подання апеляційної скарги регулюється нормами пункту 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 2003 року № 7-93 "Про державне мито".
Пунктом 2 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 2003 року № 7-93 "Про державне мито" закріплено, що ставки державного мита із заяв, що подаються до господарських судів, встановлюються в таких розмірах:
- із заяв майнового характеру 1 відсоток ціни позову, але не менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- із позовних заяв у спорах, що виникають під час укладання, зміни або розірвання господарських договорів 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- із апеляційних скарг на рішення 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті у разі подання заяви, для розгляду спору в першій інстанції.
Відповідно до положень Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції від 22 квітня 1993 року № 15, державне мито при поданні апеляційних скарг по спорах, що носять одночасно майновий і немайновий характер оплачується як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв по спорах, що носять немайновий характер.
З апеляційної скарги фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 вбачається, що нею оскаржується у повному обсязі рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 21 вересня 2011 року у справі № 5002-24/1641.1-2011 по спору про розірвання договору та стягнення 200000,00 грн., тобто спору, що носить одночасно майновий і немайновий характер. Однак державне мито сплачене у розмірі 1000,00 грн., тобто лише за майнову складову спору. Доказів сплати державного мита у розмірі 42,50 грн., тобто за оскарження судового рішення у немайновій частині спору, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 не надано.
Суд апеляційної інстанції також зазначає, що відповідно до положень постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України" від 17 травня 2011 року № 7 суд апеляційної інстанції має право витребувати від особи, яка подала скаргу, докази сплати державного мита у встановленому порядку і розмірі. У випадку несплати державного мита у встановленому законом розмірі суд також має право стягнути недоплачену суму мита за результатами апеляційного провадження.
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції визнав достатніми підстави для прийняття апеляційної скарги до провадження апеляційного господарського суду.
Керуючись статтями 46, 64, 65, 93, 98 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до провадження Cевастопольського апеляційного господарського суду та призначити справу до розгляду на 14 листопада 2011 року о 10 год. 00 хв. в приміщенні суду за адресою: м. Севастополь, вул. Суворова, 21.
2. Зобов'язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 надати суду оригінал документу, що підтверджує сплату державного мита за оскарження судового рішення у немайновій частині спору у розмірі 42,50 грн.
3. Зобов'язати сторін представити в засідання: - документи, підтверджуючі їх вимоги та заперечення.
4. Сторони мають право представити відзив на апеляційну скаргу, а також повідомити судову колегію про можливість розгляду апеляційної скарги у відсутність їх представників.
Для пропуску у суд треба мати при собі документ, що посвідчує особу, та цю ухвалу.
Головуючий суддя < Підпис > В.М. Коваль
Судді < Підпис > К.А. Остапова
< Підпис > О.І. Проценко
Розсилка:
1. Фізична особа-підприємець ОСОБА_1
(АДРЕСА_1)
2. Фізична особа-підприємець Тихомиров Дан Миколайович
(АДРЕСА_2)
(АДРЕСА_3)