Справа № 2-1193/11/0121
УХВАЛА
"12" вересня 2011 р.
Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді –Блейз І.Г.
при секретарі –Копосової Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, ЗАТ «Страхова група ТАС»про відшкодування матеріальної шкоди, спричиненої дорожньо-транспортною пригодою та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа –ОСОБА_1, про стягнення матеріальної та моральної шкоди, спричиненою в результаті дорожньо-транспортною пригодою, -
в с т а н о в и в:
У провадженні Феодосійського міського суду АР Крим знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, ЗАТ «Страхова група ТАС»про відшкодування матеріальної шкоди, спричиненої дорожньо-транспортною пригодою та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа –ОСОБА_1, про стягнення матеріальної та моральної шкоди, спричиненою в результаті дорожньо-транспортною пригодою.
У судовому засіданні представником відповідача ОСОБА_2. заявлено клопотання про призначення по справі судової авто-технічної експертизи.
Інші учасники процесу проти задоволення клопотання не заперечували.
Суд дійшов до висновку, що клопотання про призначення по справі судової авто-технічної експертизи підлягає задоволенню тому, що способом забезпечення доказів є, зокрема, призначення експертизи і для з’ясування обставин, що мають значення для справи, потрібні спеціальні знання.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний проміжок часу, на час проведення експертизи, відповідно до положень п. 5 ч. 1 статті 202 ЦПК України, провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст. ст. 143, 144, п. 5 ст. 202 ЦПК України,
у х в а л и в:
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, ЗАТ «Страхова група ТАС»про відшкодування матеріальної шкоди, спричиненої дорожньо-транспортною пригодою та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа –ОСОБА_1, про стягнення матеріальної та моральної шкоди, спричиненою в результаті дорожньо-транспортною пригодою судову авто - технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Як у даній дорожній обстановці повинні були діяти водії ОСОБА_2 (автомашина Шкода Супер) та ОСОБА_3 (автомашина Тойота Яріс) відповідно до правил дорожнього руху України?
2. Чи мав можливість водій автомобіля Шкода Супер ОСОБА_2 уникнути зіткнення та чи мав він технічну можливість для уникнення зіткнення виходячи з виконання правил дорожнього руху?
3. Чи мали водії ОСОБА_2 (автомашина Шкода Супер) та ОСОБА_3 (автомашина Тойота Яріс) технічну можливість уникнути зіткнення?
4. У діях кого з водіїв є причинно-слідчий зв'язок з виникнення даної дорожньо-транспортної пригоди?
5. Який відсоток провини кожного водія у виникненні даної дорожньо-транспортної пригоди?
Проведення експертизи доручити експертам НДЄКЦ ГУ МВС України в АРК, м. Сімферополь, вул. Балаклавська, 68, попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на відповідача ОСОБА_2, роз’яснивши положення ст. 146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку, через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя (підпис) І.Г.Блейз
Копія вірна суддя секретар