Судове рішення #1878199
Справа №2-447\07

Справа №2-447\07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

10 серпня 2007року                                Шевченківський районний суд м.  Запоріжжя

у складі головуючого судді       Щербака А. А.

при секретарі                          Петрової О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування земельною ділянкою,

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про встановлення порядку користування земельною ділянкою В позовній заяві зазначив,  що відповідно договору дарування від 25 грудня 2001р. позивач придбав 3\5 частини житлового будинкуАДРЕСА_1. Власником 2\5 частин зазначеного будинку є ОСОБА_2 під забудову зазначеного будинку рішенням Запорізької міської ради №424 від 4 червня 1953р. відведено земельну ділянку розміром 495кв. м.  До 2003р. питання про користування земельної ділянки не виникало. В даний час порядок користування земельною ділянкою не вирішено. Просить встановить порядок користування земельною ділянкою,  виділити позивачу в користування земельну ділянку площею 297 кв. м. ,  відповідачу - ділянку площею 198 кв. м.

14.02.2006р. ухвалою Шевченківського районного суду призначена судова технічна експертиза,  перед експертом поставлене питання про встановлення можливих варіантів користування земельною ділянкою за адресою м.  АДРЕСА_1

У відповідності до висновку експерта Запорізького бюро технічної інвентаризації запропоновано два варіанта встановлення порядку користування земельною ділянкою. За 1 варіантом ОСОБА_2 виділити земельну ділянку S 2 площею 98 кв. м. ,  S5 площею 108 кв. м. ,  всього - 206 кв. м.  ОСОБА_1. виділити земельну ділянку S4 площею 246 кв. м.  В загальному користуванні залишити земельну ділянку S1 площею 40 кв. м. ,  S3 площею 2 кв. м. ,  всього площею 42 кв. м.

За 2 варіантом ОСОБА_2 виділити земельну ділянку S 2 площею 98 кв. м. ,  S5 площею 125 кв. м. ,  всього - 223 кв. м.  ОСОБА_1. виділити земельну ділянку S4 площею 223 кв. м.  В загальному користуванні залишити земельну ділянку S1 площею 47 кв. м. ,  S3 площею 2 кв. м. ,  всього площею 49 кв. м.

В судовому засіданні позивач та його представник просили встановити порядок користування земельною ділянкою у відповідності до   1 варіанта запропонованого експертом.

Представник відповідача просила встановити порядок користування земельною ділянкою відповідно 2 варіанта експертизи.

Експерт,  допитаний в судовому засіданні пояснила,  що запропоновані всі можливі варіанти встановлення порядку користування земельною ділянкою,  запропонувати варіанти без ділянки загального користування неможлива. 1 варіант запропоновано відповідно частин домоволодіння 3\5 та 2\5 частини,  другий варіант запропоновано відповідно з розміру частин будинку,  які були у сторін про первісному праві спільної власності на будинок.

 

Суд вислухавши пояснення позивача,  його представника,  представника відповідача,  експерта,  перевіривши матеріали справи,  вважає,  що заявлений позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав:

Судом встановлено,  що житловий будинок АДРЕСА_1належить ОСОБА_1. - 3\ 5 частини та ОСОБА_2 - 2\5 частини,  про що свідчать надані суду копії договору купівлі-продажу 2\5 частин житлового будинку від 28.03.1991р. та договір дарування 3\5 частин житлового будинку від 25.12.2001р. та копія реєстраційного посвідчення,  згідно якої 3\5 частин будинкуАДРЕСА_1 належать ОСОБА_1. Площа земельної ділянки складає 495 кв. м.  у відповідності до сводного оціночного акту на вказане домоволодіння первісно частки власників будинку складали по 1\2 частині будинку.

Відповідно до ч. 4  ст.  357 ЦК України,  Співвласник житлового будинку,  іншої будівлі,  споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників,  якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника,  який її зробив,  і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності.

У відповідності до ч.3  ст.  377 ЦК України,  Якщо житловий будинок,  будівля або споруда розміщені на земельній ділянці,  наданій у користування,  то у разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки,  на якій вони розміщені,  та частиною ділянки,   яка необхідна для їх обслуговування.

Постановою Пленуму Верховного суду України від 16. 04.2004р. Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ,  передбачено,  що якщо до вирішення судом спору між співвласниками жилого будинку розмір часток у спільній власності на земельну ділянку,  на якій розташовані будинок,  господарські будівлі та споруди,  не визначався або вона перебувала у користуванні співвласників і ними не було досягнуто угоди про порядок користування нею,  суду при визначенні частини спільної ділянки,  право на користування якою має позивач (позивачі),  слід виходити з розміру його (їх) частки у вартості будинку,  господарських будівель та споруд  на  час перетворення спільної сумісної власності на спільну часткову чи на час виникнення останньої.

Виходячи з зазначеного,  суд вважає за необхідне встановити порядок користування земельною ділянкою у відповідності до 2 варіанту,  запропонованого експертизою

Керуючись  ст.  ст.  357,  377 ЦК України,   ст.  88, 120 Земельного кодексу України,  Постановою Пленуму Верховного суду України від 16. 04.2004р Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ,   ст.  ст.  208, 209, 212, 213, 215,  223, 294 ЦПК України,  суд,

 

ВИРІШИВ:

 

Встановити порядок користування земельною ділянкою за адресою м.  АДРЕСА_1 ОСОБА_2 виділити земельну ділянку S 2 площею 98 кв. м. ,  S5 площею 125 кв. м. ,  всього - 223 кв. м. ОСОБА_1 виділити земельну ділянку S4 площею 223 кв. м.  В загальному користуванні залишити земельну ділянку S1 площею 47 кв. м. ,  S3 площею 2 кв. м. ,  всього площею 49 кв. м.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 242 гр. за проведення судової технічної експертизи.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Запорізької області через районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація