Судове рішення #18781905

                                                                                                           Справа № 2-а-5055/11/0206

У Х В А Л А


 18.07.2011                                                                                   м. Вінниця

          

Суддя Замостянського районного суду м. Вінниці  Шлапак  Д.  О. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Інспектора ДПС ВДАІ м. Вінниці Безпалько Олега Петровича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,-

В С Т А Н О В И В:

15.07.2011 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Інспектора ДПС ВДАІ м. Вінниці Безпалько Олега Петровича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.

30 липня 2010 року набув чинності Закон України від 07.07.2010  № 2453-VI «Про судоустрій і статус суддів», яким внесені зміни до чинного законодавства України, зокрема до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

    1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

    2) має представник належні повноваження (якщо  позовну  заяву подано представником);

    3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

    4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

    5) подано адміністративний позов у строк установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);

    6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Про залишення позовної заяви без розгляду, відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу.

Копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

В ст. 288 КУпАП України зазначено, що постанову по справі про адміністративне

Правопорушення може бути оскаржено:

3) постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення-у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Згідно ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Згідно ч. 1, 2, 3 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Приймаючи до уваги, що предметом спору по даній справі є постанова по справі про адміністративне правопорушення, яка позивачем оскаржується відповідно до ст. 288 КУпАП України у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом, враховуючи, що про існування вказаної постанови, яка є предметом оскарження та про порушення свого права позивач повинен був дізнатися 28 січня 2010 року з моменту винесення. Однак ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом лише 15.07.2011 року, тобто з пропуском строку звернення до адміністративного суду та враховуючи, що позивачем не надано заяви про поновлення строку та не наведено поважність причин пропуску вказаного строку, суд вважає за необхідне залишити даний позов без розгляду.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 160, 165, 185 КАС України, ст.ст. 288, 289 КУпАП України, суд,-

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора ДПС ВДАІ м. Вінниці Безпалько Олега Петровича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - залишити без розгляду.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Замостянський районний суд м. Вінниці.

          

          Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація