Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1877372238

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

 

             28.02.2025                                                                         Справа № 904/299/25


   м. Запоріжжя Запорізької області


Суддя Дроздова С.С., розглянувши матеріали,

     за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «АМВ-Групп»  (вул. Володимира Вернадського, будинок 1/3, м. Дніпро, 49000, ідентифікаційний код юридичної особи 42654599)

          до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарська фірма «Агро-Шанс» (вул. Незалежної України, буд. 39, прим. 324, м. Запоріжжя, ідентифікаційний код юридичної особи 20482219)

          про  стягнення грошових коштів

УСТАНОВИВ:

          


Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «АМВ-Групп»  звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарська фірма «Агро-Шанс» про стягнення 644  199 грн 37 коп. основного боргу, 3  646 грн 75 коп. 3 % річних, 9  018 грн 79 коп. втрат від інфляції, 32  345 грн 52 коп. пені, 64  419 грн 93 коп. штрафу.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 27.01.2025 матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "АМВ-Групп" до Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарська фірма "Агро-Шанс" про стягнення заборгованості за договором №19-06 від 19.06.2024 у загальному розмірі 721 284,84 грн направлено за підсудністю до Господарського суду Запорізької області. 

24.02.2025 матеріали справи № 904/299/25 надійшли до Господарського суду Запорізької області.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.02.2025 здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 904/299/25 та визначено до розгляду судді Дроздовій С.С.

Розглянувши зазначену позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху на наступних підставах.

Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо оформлення позовної заяви, її обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до позовної заяви.

На першій сторінці позовної заяви та у прохальній її частині позивач зазначає загальну ціну позову – 721  284 грн 84 коп.; на сторінці третій позовної заяви позивач зазначив «Таким чином, загальний розмір заборгованості відповідача за поставлений товар станом на дату звернення до суду складає 88290,00 грн.».

Тоді як, згідно прохальної частини позовної заяви Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «АМВ-Групп»  просить стягнути: 644  199 грн 37 коп. основного боргу, 3  646 грн 75 коп. 3 % річних, 9  018 грн 79 коп. втрат від інфляції, 32  345 грн 52 коп. пені, 64  419 грн 93 коп. штрафу, що у сукупності складає – 753  630 грн 36 коп.

Позивачу необхідно чітко визначити позовні вимоги в частині заявленої до стягнення суми: яка загальна сума заборгованості, сума основного боргу, 3%, втрат від інфляції, пені та штрафу.

Предмет позову – це певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача. Здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором, відповідно до статті 5 ГПК України.

Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом (ч. 2 ст. 123 ГПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осі.

У відповідності до положень, встановлених ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2025 року становить 3 028 грн 00 коп.

Як вбачається із позовної заяви, вона сформована в системі “Електронний суд” – 23.01.2025.

Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Однак, до позовної заяви заявником взагалі не додано доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі та порядку, так само, як і не зазначено документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

В залежності від заявленої до стягнення загальної суми заборгованості, надати докази сплати судового збору у відповідному розмірі, з урахуванням коефіцієнту 0,8.

Таким чином, позивачем не додержано вимоги чинного процесуального законодавства щодо обов`язкової сплати судового збору, що є порушенням п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України.

В частині 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме: позовна заява повинна містити, зокрема: обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Відповідно до ч. 1 ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 2 ст. 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Виходячи з положень наведених статей, обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, необхідно не лише зазначити, а й обґрунтувати відповідним чином, що випливає зі змісту ст. 74 ГПК України, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. До позовної заяви мають бути додані відповідні докази, які підтверджують певні юридичні факти, на які посилається заявник. У позовній заяві має міститися обґрунтований розрахунок суми, що стягується, який складається із зазначенням застосованих методів визначення розміру стягуваної суми, періодів нарахування тощо.

          До позовної заяви не надано Специфікації до договору поставки № 19-06 від 19.06.2024 про поставку товару, а саме 24 міш насіння соняшнику для сівби Mistral на загальну суму 122  399 грн 88 коп.

          Крім того, у тексті позовної заяви позивач виклав розрахунок 3 % річних, втрат від інфляції, пені та штрафу, однак, суд вважає його некоректним.  

          Позивачу слід надати окремо викладений розрахунок основного боргу, 3 % річних, втрат від інфляції, пені, штрафу, із зазначенням періоду нарахування по кожній заявленій вимозі окремо (початок періоду та кінець заявленого періоду і т.д.).

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Оскільки позивач має зареєстрований електронний кабінет в системі «Електронний суд», дана ухвала буде направлена до електронного кабінету позивача у справі.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -


УХВАЛИВ:


Позовну заяву залишити без руху.

Надати Публічному акціонерному товариству «Запоріжжяобленерго» строк протягом 5 днів з дня отримання даної ухвали суду в електронному кабінеті системи "Електронний суд" для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в ухвалі, шляхом надання:

-          визначити позовні вимоги в частині заявленої до стягнення суми: яка загальна сума заборгованості, суми основного боргу, 3%, втрат від інфляції, пені та штрафу;

-          в залежності від заявленої до стягнення загальної суми заборгованості, надати докази сплати судового збору у відповідному розмірі, з урахуванням коефіцієнту 0,8;

-          Специфікацію до договору поставки № 19-06 від 19.06.2024 про поставку товару, а саме 24 міш насіння соняшнику для сівби Mistral на загальну суму 122  399 грн 88 коп.;

-          надати окремо викладений розрахунок основного боргу, 3 % річних, втрат від інфляції, пені, штрафу, із зазначенням періоду нарахування по кожній заявленій вимозі окремо (початок періоду та кінець заявленого періоду і т.д.).


          Роз`яснити заявнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.

          Ухвали набирає законної сили з моменту їх підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Ухвала підписана 28.02.2025.       



Суддя                                                                                            С.С. Дроздова







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація