Справа2-246 2008рік
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2008р.
Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області
в складі: головуючої - судді Хандоги В.М.
при секретарі Яловському О.В.
за участю позивача
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в місті Ніжині, справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади Ніжинської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до територіальної громади про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_2, яка проживала в м. Ніжині і мала у власності ½ частину житлового будину..
Позивач у судовому засіданні підтримав свої вимоги і пояснив суду, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Ніжині померла його мати. Після її смерті залишилося спадкове майно. Єдиним спадкоємцем як за законом так і за заповітом після смерті матері є він, який фактично прийняв спадщину, але до нотконтори з заявою про прийняття спадщини протягом 6 місяців не звернувся. В даний час йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину із-за відсутності заяви про бажання прийняти спадщину. Причиною пропуску строку подання заяви з*явилося незнання закону про обов»язковість подання заяви до нотконтори про отримання спадщини протягом 6 місяців після смерті спадкодавця. Крім того він вважав себе таким, що фактично прийняв спадщину оскільки доглядав за будинком та обробляв присадибну земельну ділянку, сплачував необхідні платежі за будинок. Позивач просить надати йому строк терміном в один місяць для подачі заяви до нотконтори.
Відповідач завернувся до суду з заявою в якій просить розглянути справу без нього, не заперечуючи проти позовних вимог..
Суд, вислухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність задоволення вимог. Визначення судом додаткового строку для подачі заяви в нотконтору про прийняття спадщини передбачене ст. 1272 ч.3 ЦК України. Суд вважає, що фактичне прийняття спадщини позивачем, його юридична необізнаність є поважною причиною пропуску шестимісяного терміну для написання заяви до нотаріальної контори і є підставою для визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері . Суд також враховує при цьому, що ніхто не заперечує проти вимог позивача і ніхто не претендує на спадщину.
Керуючись ст. 202, 203 ЦПК України та ст. 1272ч. 3 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити.
визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви до Ніжинської міської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини післі смерті матері ОСОБА_2 терміном в один місяць після набрання цього рішення чинності..
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що приймається ухвала
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження якщо її не було подано Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. .
Суддя В.М.Хандога
- Номер: 6/384/1/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-246/2008
- Суд: Вільшанський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Хандога В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.01.2018
- Дата етапу: 05.02.2018