Судове рішення #1876489
Справа № 2-474/2008 року

Справа № 2-474/2008 року

 

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

м. Ковель                                                                                                   05 березня 2008   року                                         

Ковельський  міськрайоний суд  Волинської області  під головуванням:

 

судді                               МИРОНЮКА М.Г. ,

            за участю секретаря      Посполітак  Г.О.,

            позивачів                        ОСОБА_1,

                                                  ОСОБА_2.,

            відповідачів                 ОСОБА_3.,

                                                   ОСОБА_4

 

розглянувши у відкритому попередньому  судовому засіданні в залі суду в місті  Ковелі цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на частину земельної ділянки в праві спільної сумісної власності та на частину земельної ділянки в порядку спадкування   ,    -

в с т а н о в и в :

 

До суду з позовом про визнання права власності на  земельну ділянку в порядку спадкування звернулись  ОСОБА_1, ОСОБА_2 . Свої позовні вимоги обґрунтовують  тим , що в шлюбі  з ОСОБА_5 , ОСОБА_1 набула право власності  на земельну ділянку для будівництва та  обслуговування власного  житлового будинку площею 1000 кв.м. , що розміщена в АДРЕСА_1 . Відповідно до договору дарування частини земельної ділянки  ОСОБА_2  було подаровано ОСОБА_5   200 кв.м. земельної ділянки  по АДРЕСА_1 .  ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_5 помер . Після його смерті відкрилась спадщина , до складу якої  ввійшла земельна ділянка площею 800 кв.м. за адресоюАДРЕСА_1 , яка перебувала  у спільній сумісній власності подружжя ОСОБА_5. та ОСОБА_1 . Спадкоємцями першої  черги за законом на спадщину , відкриту  внаслідок смертіОСОБА_5.  є ОСОБА_1 його дружина , ОСОБА_3,ОСОБА_4 та ОСОБА_2- діти спадкодавця. Судовим рішенням від 16.05.2007 року  заОСОБА_4 визнано  право власності на 1/8  ідеальної частки земельної ділянки  800 кв.м.   розташованої  АДРЕСА_1  в порядку спадкування  після смерті батька ОСОБА_5. За ОСОБА_3 судовим  рішенням від 02.07.2007 року  визнано право власності на 1/8  ідеальної частки  від земельної  ділянки  площею 800 кв.м.  в АДРЕСА_1  а порядку спадкування  після смерті батька ОСОБА_5. Ідеальні частки   позивачів  у земельній ділянці  розміром  800 кв.м. по АДРЕСА_1в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5не визначені , а тому за даної  обставини позивачі  змушені звернутись  до суду  .  

В попередньому судовому засіданні позивач  ОСОБА_1 позов підтримала   з підстав викладених у заяві, просить  його задовольнити в повному об'ємі  визнати за нею право власності  на 1/8  ідеальної  частки  земельної ділянки площею  800 кв.м. , розташованої  АДРЕСА_1  в порядку спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_5. , який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1року . З врахуванням належної їй ½  ідеальної частки в праві спільної подружньої  власності  на цю  земельну ділянку , визнати за нею  право на 5/8 ідеальних частки  вищевказаної  земельної ділянки площею 800 кв.м. .

ПозивачОСОБА_2. позовні вимоги в попередньому судовому засіданні підтримує , просить  визнати за ним право власності на 1/8 ідеальної частки земельної ділянки  площею 800 кв.м. розташованої  АДРЕСА_1  , в порядку спадкування після смерті батька ОСОБА_5., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.

Відповідачі  ОСОБА_3 ,ОСОБА_4  позовні вимоги визнали  і  не заперечують , щодо їх задоволення.

Суд, заслухавши пояснення  сторін   , дослідивши письмові докази по справі приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення з таких підстав.

   Вимогами ч.4 ст.130 ЦПК України встановлено, що при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, передбаченому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлені  такі факти  і відповідні їм правовідносини .

            За змістом  ст. 1216 ЦК України  спадкуванням є перехід  прав та обов'язків (спадщини)  від фізичної особи  , яка померла ( спадкодавця ) , до інших осіб ( спадкоємців ).

У відповідності  до ст. 1261 ЦК України  у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця  та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України   спадкоємець за заповітом  чи за законом  має право прийняти спадщину або не прийняти її .

У відповідності до ч.1 ст.1225 ЦК України  право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Пункт  „г” частини 1 ст.81 Земельного кодексу України встановлює набуття громадянами України права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини. 

Відповідно до  державного  акту на право приватної власності  на землю серії І-ВЛ № 022421 ОСОБА_5 на підставі рішення міської ради від 27.12.2002 р. за №7/7  передано у приватну власність  земельну ділянку площею 0,1000 гектарів розташованої провулок АДРЕСА_1, землю передано  для будівництва та обслуговування  жилого будинку. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності   на землю за № 1963 .

Згідно договору дарування  земельної ділянки  серії ВВА № 899768  ОСОБА_5  подарував  ОСОБА_2  частину земельної ділянки  площею  200 кв.м. , розташовану  в АДРЕСА_1 .

Факт смерті ОСОБА_5  , який   помер  ІНФОРМАЦІЯ_1 року стверджується свідоцтвом  про смерть  серії НОМЕР_1 від 27.06.2006 року, виданим відділом РАЦС  по м. Ковелю Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської області .

В судовому засіданні встановлено , що після смерті ОСОБА_5.спадкоємцями за законом першої черги є : його дружина  , ОСОБА_1 , про що свідчить свідоцтво про укладення шлюбу серії  НОМЕР_2 від 10.09.1957 року, та  його  діти :  ОСОБА_2(свідоцтво про народження НОМЕР_3від 28.06.1971 року),  ОСОБА_4(свідоцтво про народження НОМЕР_4),   ОСОБА_3  (свідоцтво про народження НОМЕР_5).

Таким чином  , ОСОБА_1, ОСОБА_2.,ОСОБА_4 та ОСОБА_3 являються спадкоємцями за законом першої  черги після смертіОСОБА_5. і частки  кожного із них у спадщини є рівними .

Як вбачається з матеріалів справи  та згідно пояснень сторін  земельна ділянка  перебували у спільній сумісній  власності спадкодавцяОСОБА_5. та ОСОБА_1 - як подружжя . Даної обставини  не заперечують і сторони по справі , в зв'язку з чим  вимога  позивачки по первинному  позову про визнання за нею права власності на ½  частину спірного  будинку та господарських  споруд ,-  як на частку в подружньому майні є підставною і підлягає  до задоволення .

Із врахуванням  кількості спадкоємців , - а їх четверо , - частка кожного із них від ½ частини земельної ділянки  , що спадкується становить 1/8 частину  земельної ділянки , а тому вимоги позивачів   ОСОБА_1 та  ОСОБА_2.  про визнання  за ними права власності на 1/8 частину земельної ділянки  за кожним в порядку спадкування  є законними та обґрунтованими , визнані відповідачами і підлягають  до задоволення .

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 10,60,88,130,174, 212,214,215,218 Цивільно процесуального кодексу України  на підставі ст.ст. 1216, 1220, 1225, 1258, 1261,  1267, 1268 , 1269, 1270, ,1275 , 1278 Цивільного кодексу  України та ст. 81  Земельного  кодексу  України  , ст. 60  СК  України , суд ,-

 

В И Р І Ш И В :

           

Позовні вимоги  ОСОБА_1  та ОСОБА_2 задовольнити повністю .

Визнати за ОСОБА_1  право власності на  1/8  ідеальної частки земельної ділянки , в АДРЕСА_1 - в порядку спадкування  після смерті чоловікаОСОБА_5 , який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1року , та з врахуванням належної їй на праві спільної  сумісної  власності подружжя ½ ідеальної частки даного будинку , визнати  за ОСОБА_1  право власності на  5/8 ідеальної частки земельної ділянки  в провулку  АДРЕСА_1.

Визнати за  ОСОБА_2  право власності на  1/8  ідеальної частки земельної ділянки , в АДРЕСА_1 - в порядку спадкування  після смерті батька ОСОБА_5 , який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1року.

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку ч.4ст.295 ЦПК України.

 

 

Головуючий                                                                                    М.Г. Миронюк

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація