Справа 1-398/11/0206
В И Р О К
Ім`ям України
01 вересня 2011 року Замостянський районний суд м. Вінниці
в складі: головуючого-судді Шлапака Д. О.,
при секретарі Дерун А.С.,
за участю прокурора Олексієнко О.Ю.,
підсудного ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці кримінальну справу по обвинуваченню: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Міз. Хутори Вінницького р-ну Вінницької обл., українця, громадянина України, з середньо освітою, розлученого, офіційно не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, -
Встановив:
Відповідно до виконавчого листа № 2-1109-2010 року від 08.02.2010 року, виданий Ленінським районним судом м. Вінниці, вбачається, що ОСОБА_1 зобов’язаний сплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 в розмірі ? частини всіх видів заробітку щомісячно до досягнення нею повноліття, починаючи з 15.12.2009 року, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Однак він, будучи неодноразово попередженим про кримінальну відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, добровільно рішення суду не виконував, про своє тимчасове працевлаштування судового виконавця без поважних причин не повідомив та отримані ним кошти під час працевлаштування дитині навіть частково не перераховував, тим самим приховував свої доходи, як до вказаного працевлаштування так і після звільнення з роботи він офіційно ніде не працевлаштувався та навіть не намагається працевлаштуватись, на облік у центрі зайнятості за місцем проживання не став та не перебував, коштів на сплату аліментів законним шляхом не здобував, умисно заходів щодо погашення заборгованості по аліментах не вживав та матеріальної допомоги своїй малолітній дитині не надавав, безвідповідально відноситься до покладених на нього зобов’язань встановлених рішенням суду на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості понад 16 місяців, чим злісно ухиляється від сплати аліментів.
У зв’язку із злісним ухиленням від сплати аліментів, у ОСОБА_1, в період з 15.12.2009 року по 01.04.2011 року утворилася заборгованість по аліментам, яка згідно довідки –розрахунку державного виконавця ДВС Замостянського району міста Вінниці сукупно за 16 місяців становить 7 208,08 гривень.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що відповідно до виконавчого листа він зобов’язаний сплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання їх дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 в розмірі ? частини всіх видів заробітку щомісячно до досягнення нею повноліття, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Однак він добровільно рішення суду не виконував, про своє тимчасове працевлаштування судового виконавця без поважних причин не повідомив та отримані ним кошти під час працевлаштування дитині не перераховував, зараз він офіційно ніде не працює та навіть не намагається працевлаштуватись, на облік у центрі зайнятості за місцем проживання не став та не перебував та матеріальної допомоги своїй малолітній дитині не надавав.
Відповідно до вимог ст. 299 КПК України, враховуючи, що проти цього не заперечували учасники процесу, з'ясувавши чи правильно розуміє підсудний та інші учасники процесу судового розгляду зміст цих обставин, чи немає сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, а також роз'яснивши їм, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку, суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Враховуючи те, що підсудний свою вину у вчиненні даного злочину визнав повністю, щиро розкаявся, визнав фактичні обставини справи встановлені слідством, суд, вважає обмежитись допитом підсудного.
Заслухавши в судовому засіданні покази підсудного суд вважає, що винуватість підсудного ОСОБА_1 у вчиненні злочину повністю знайшла своє підтвердження в ході судового слідства.
Аналізуючи та оцінюючи пояснення підсудного суд вважає, що дії підсудного ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 164 ч. 1 КК України –злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів).
В судовому засіданні судом були досліджені характеризуючі дані на ОСОБА_1, а саме:
- характеристика видана квартальним комітетом «Хутір Шевченка»від 11.04.2011 р., відповідно до якої ОСОБА_1 характеризується позитивно (а.с. 74);
- довідка з КЗ ВОНД «Соціотерепія», відповідно до якої ОСОБА_1 на наркологічному диспансерному обліку в даній установі не перебуває (а.с. 70);
- довідка з Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім.. акад. О.І. Ющенка, відповідно до якої ОСОБА_1 за даними архіву та картотеки диспансерного відділення не значиться (а.с. 69).
Обставинами, які пом'якшують покарання суд вважає повне визнання вини підсудним, щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного в ході судового слідства не встановлено.
При вирішенні питання про призначення підсудному покарання суд керується вимогами ст.ст.65-67 КК України та Постановою Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання»з послідуючими змінами та доповненнями та виходить із принципів законності, справедливості, обгрунтованності та індивідуалізації покарання.
При обранні виду та міри покарання підсудному суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, який позитивно характеризується та щиро розкаюється, наявність обставин, що пом`якшують та обтяжують покарання.
З урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, особу підсудного, суд вважає, що покаранням, необхідним і достатнім для виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції його від суспільства, а саме у виді громадських робіт.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 321, 323, 324 КПК України та ст. 65 КК України, суд, -
Засудив:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України.
Призначити ОСОБА_1 покарання у виді 100 (ста) годин громадських годин.
Запобіжний захід засудженому до набрання вироком законної сили залишити без змін - підписку про невиїзд.
На вирок суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя: