Судове рішення #18725158

21.10.2011

к о п і я

Справа № 2-А-1758/2011

    

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ   

09 вересня 2011р.                                                                                                          м. Приморськ

Приморський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Михайлової  А.В.

розглянувши, в порядку скороченого провадження, справу за позовом ОСОБА_1  до Управління пенсійного фонду України в Приморському районі Запорізької області про зобов`язання вчинити певні дії щодо проведення перерахунку пенсії,

встановив:

ОСОБА_1  звернулася до суду з адміністративним позовом до УПФУ в Приморському районі Запорізької області, в якому просить визнати незаконними дії УПФУ в Приморському районі та зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому  по Україні, з якої сплачено страхові внески за 2010р., . з  03.06.2011р., з урахуванням різниці, яка вже була виплачена у цей період.

Відповідачем  надано  заперечення  проти задоволення позовних вимог позивача.

За вимогами ст.183-2 КАС України справу розглянуто без виклику сторін.

З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.

Перерахунок пенсій здійснюсться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу зазначені в ч. 1 ст. 40 цього Закону.

    Така редакція існуе після визнання неконститущйними змін, внесених підпунктом «б»підпункту 10 пункту 35 Розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесения змін до деяких законодавчих актів Укрїни»від 28 грудня 2007 року № 107-VI визнаних такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008.

    Скасовані зміни надавали можливість перераховувати пенсию із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробггної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

    Аналіз даної норми абзацу 3 частини 4 статті 42 Закону   доводить що перерахунок пенсії здійснюсться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія або за періоди страхового стажу зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону.

     Тобто, правила частини першої статті 40 при перерахунку пенсії, застосовуються виключно з метою визначення періоду страхового стажу, за який може бути обчислена заробітна плата.           

     Частина перша статті 40 передбачає, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

     Середня заробітна плата працівників,  за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії, використовується як складова для призначення пенсії відповідно до частини 2 статті 40 Закону і є величиною постійною незмінною при перерахунку пенсії, на відміну від інших показників, які використовуються при визначені заробітної плати (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії.

    Відповідно до пункту 6 статті 92 Конституції України виключно законами України

визначаються, зокрема, форми і види пенсійного забезпечення. Такими законами є Закон України «Про пенсійне забезпечення»від 5 листопада 1991 року № 1788-12 (надалі Закон 1788)таЗакон України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»№ 1058 від 09 липня 2003 року. 3 огляду на зазначене та керуючись положениями принципу законності закріпленого в статті 9 КАС України приписи постанови № 530 від 28 травня 2008 року не можуть застосовуватись до спірних відносин.           

    Перерахунок пенсії з більш високого заробітку передбачений статтею 69 Закону 1788, відповідно до якої пенсіонерам, які пропрацювали після призначення пенсії, у тому числі за віком, не менш як два роки з більш високим заробітком, ніж той, з якого було обчислено пенсію, встановлюється за заявою пенсіонера новий розмір пенсії виходячи з більш високого заробітку, який визначається за два роки роботи підряд для призначення пенсії відповідно до статей 64-67 цього Закону. У разі дальшого зростання заробітку пенсіонера проводиться за його заявою новий перерахунок пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після попереднього перерахунку.

   Так, обчислення включає в себе призначення та перерахунок пенсії, разом з цим це не є тотожні поняття, вони мають різний правовий зміст та правове навантаження, при цьому формула обчислення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсій (призначення та перерахунку) визначається  статтею 40 Закону України 1058, з тією тільки різницею, що середня заробітна плата працівників за календарний рік, що передує року звернення визначається один раз при призначенні пенсії, і в подальшому використовується як постійна величина для пенсіонера, на відміну від  інших показників, а саме суми коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць та кількості місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Крім того, Постанова Кабінету Міністрів України № 530 від 28.05.2008 року на час подання адміністративного позову,  втратила чинність у зв’язку із прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету»від 06.07.2011 року, яка набрала чинності 23.07.2011 року.     

 3 огляду на викладене жодних підстав для задоволення позовних вимог суд не вбачає, через, що в задоволенні позовних вимог повинно бути відмовлено.

Оскільки позовні вимоги позивача задоволенню не підлягають, в силу ст. 94 КАС України, витрати, пов’язані із сплатою судового збору, слід віднести на позивача по справі.   

Керуючись  ст.ст. 159, 163 КАС України, ст.ст.40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», ст.69 Закону України «Про пенсійне забезпечення»,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Копію постанови надіслати сторонам.   

Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області протягом 10 днів

         

  Суддя                                                                                                                 А.В. Михайлова

    Копія вірна: суддя                                                                                             А.В. Михайлова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація