Судове рішення #1871729
2-1110/2007

2-1110/2007

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

26 липня 2007 року Добропільський міськрайонний суд Донецької області

у складі:    головуючого судді                                      Канурної О.Д.

при секретарі                                                                Черкасової О.В.

за участю представника

позивача ВАТ «Донецькобленерго»       Ул'янич Н.В.

відповідача                                                                     ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі в місті Добропілля справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" в інтересах Добропільського району електричних мереж Кіровські електричні мережі до ОСОБА_1 про стягнення збитку,  заподіяного безобліковим користуванням електроенергією,  -

ВСТАНОВИВ:

ВАТ "Донецькобленерго" в інтересах Добропільського РЕМ Кіровські ЕМ звернулося до Добропільського міськрайонного суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування збитку,  заподіяного безобліковим користуванням електроенергією в розмірі 6288грн.60 коп.

В судовому засіданні представник позивача,  що виступає за дорученням юрисконсульт Кіровських електричних мереж Ул'янич Н.В. підтримала позовні вимоги і пояснила,  що 20 січня 2007 року у відповідача ОСОБА_1,  мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1,  працівниками Добропільського РЕМ була проведена перевірка дотримання Правил користування електричною енергією і у присутності споживача виявлений факт безоблікового користування відповідачем електроенергією шляхом використання «штучного нуля».

Представник позивача просить суд стягнути з відповідача на користь Добропільського РЕМ Кіровських ЕМ у рахунок відшкодування збитку заподіяного розкраданням електроенергії 6288 грн. 60 коп.,  оплатити судові витрати.

Відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги визнав частково і суду пояснив,  що квартиру за адресою: АДРЕСА_1 він придбав 4 року тому. але постійно там не мешкав,  так як мешкав зі своєю матір'ю за іншою адресою,  а в квартиру тільки навідувався. У нього мається заборгованість за електроенергію в розмірі 300 грн. і тому його квартиру робітники Добропільського РЕМ відключили від постачання електроенергії. Так як йому треба було збиратися на роботу,  а в квартирі було темно,  він самовільно підключився до електричної мережі енергопостачальника. Акт про порушення Правил користування електроенергією він сам підписав,  так як згоден з порушенням,  але просить суд зменшити розмір збитків.

Вислухавши пояснення сторін,  свідків,  вивчивши матеріали справи,  суд приходить до наступного.

 

У судовому засіданні встановлено,  що 20 січня 2007 року при перевірці дотримання Правил користування електричною енергією для населення за місцем проживання відповідача мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1,  працівниками Добропільського РЕМ було виявлено порушення Правил користування електричною енергією для населення,  а саме: використання «штучного нуля» з метою безоблікового користування електроенергією.

По даному факту працівниками Добропільськогокого РЕМ складений акт № 101286 від 20 січня 2007 року,  де зазначено факт порушення Правил користування електричною енергією для населення побутовим споживачем. Розраховано розмір заподіяного збитку в сумі 6288 грн. 60коп.

Згідно з п. 35,  46,  48,  53 Правил користування електричною енергією для населення,  затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 26.07.1999 року № 1357 енсргопостачальник має право відключити споживача у разі самовільного підключення до електричної мережі,  розкрадання електричної енергії,  навмисного пошкодження приладів обліку та зриву пломби,  порушення термінів сплати за споживчу електричну енергію у порядку визначеному п. 27 цих Правил,  невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електроенергії,  зниження показників якості електричної енергії з вини споживача.

Із пояснень споживача ОСОБА_1 випливає,  що він дійсно після відключення його квартири від постачання електроенергії самовільно підключився до мережі енергопостачальника.

Згідно до сг. 27 Закону України «Про електроенергетику»  правопорушеннями в електроенергетиці є:

крадіжка  електричної  і  теплової енергії,    самовільне  підключення  до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку; пошкодження приладів обліку;

розкомплектування     та    пошкодження     об'єктів     електроенергетики,  розкрадання майна цих об'єктів;

-    порушення правил користування енергією.

Щодо визначення розміру збитків,  то відповідно з ч. 4 п. 53 Правил,  їх розмір розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення,  що діяли у період,  за який нараховується розмір збитків,  але не більше терміну позовної давності.

Виходячи з наведеного,  розрахунок збитків,  приведений в акті № 101286 від 20.01. 2007 року підлягає перерахунку за період з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку,  а також з врахуванням того,  що відповідно до підпункту 7 ч. 1 п. 38 Правил енергопостачальник зобов'язаний проводити не менш як один раз на шість місяців контрольне знімання показань приладів обліку у споживача відповідно до затверджених графіків.

Годі розмір збитків складає:

33, 44  х   184  дн.  х  0, 2436    =   1498, 86  грн.,   який  підлягає стягненню  з відповідача.

 

Керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212-215, 218 ЦПК України,  на підставі «Правил користування електричною енергією для населення»,  Закону України «Про електроенергетику»,  суд

ВИРІШИВ:

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Добропільського району електричних мереж Кіровські електричні мережі Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» (р/рахунок 260343031291 ,  МФО 335106,  ЄДРПОУ 00130915 в Донецькому обл. управлінні ВАТ «Державний ощадний банк України») заподіяну шкоду в розмірі 1498, 86 грн. (одну тисячу чотириста дев'яносто вісім грн. 86 коп.),  а також судовий збір в розмірі 51 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 30 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд протягом 20 днів після подачі заяви на апеляційне оскарження яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Складено власноручно в нарадчій кімнаті в одному примірнику.

  • Номер: 6/264/1/2018
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1110/2007
  • Суд: Іллічівський районний суд м. Маріуполя
  • Суддя: Канурна О.Д.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.11.2017
  • Дата етапу: 12.03.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація