Справа № 2-143/2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2007 року
Радивилівський районний суд Рівненської області
в складі: судді Драновської С. З.
При секретарі Краєвській Г.П. Розглянувши в попередньому судовому засіданні в місті Радивилів справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про виключення запису як батька із актового запису про народження дитини та розірвання шлюбу
встановив:
ОСОБА_1звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про виключення запису як батька із актового запису про народження дитини та розірвання шлюбу.
В обгрунтування позову посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у відділі реєстрації актів цивільного стану Радивилівського управління юстиції Рівненської області зареєстрував шлюб із відповідачкою.
За час проживання в шлюбі ІНФОРМАЦІЯ_2 народився синОСОБА_3. Відповідно до ст. 122СК України в актовому записі про народження дитини в графі "батько" батьком записано позивача. За час спільного проживання відносився до дитини як рідної. Разом з тим риси обличчя дитини несхожі на жодного з батьків викликали в позивача сумнів щодо його батьківства.
Відповідачка підтвердила це в розмові, ствердивши, що батьком ОСОБА_3 є інший чоловік і погодилася на проведення дослідження зразків крові їх сім'ї.
Із результатів експертизи по ДНК сумнівів щодо походження дитини розвіяні, так як висновок СМЕ стверджується, що позивач не може бути біологічним батьком дитини ОСОБА_3.
Враховуючи наведене, просив виключити із актового запису про народженняОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 запис про батька дитини -ОСОБА_1. В частині позовних вимог про розірвання шлюбу позивач відмовився.
ОСОБА_2позовні вимоги ОСОБА_1визнала повністю і показала, що дійсно зізналася чоловікові, позивачу по справі, в тому, що батьком ОСОБА_3 є інша особа і добровільно поїхала в м. Одесу для проведення експертизи по ДНК . Висновок бюро СМЕ підтвердив той факт, що ОСОБА_1 не може бути біологічним батьком сина ОСОБА_3.
Заслухавши сторони та вивчивши матеріали справи, суд знаходить, що позов підлягає до задоволення і рішення можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Згідно ст. 174 ч.4 ЦПК України у разі визнання відповідачем позов за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Із матеріалів справи встановлено, що за час проживання у шлюбі в сім'ї ОСОБА_1і ОСОБА_2 народився синОСОБА_3 - батьком якого записано ОСОБА_1.
Під час судового слідства ОСОБА_2 підтвердила той факт, що батьком синаОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 є інший чоловік, а не позивач. Дане підтверджується іншими доказами і сумнівів щодо добровільності та істинності такої позиції відповідачки в суда немає.
Так, із ІНФОРМАЦІЯ_3 в Центрі судово-медичних-генетичних експертиз Одеського обласного бюро СМЕ спеціалістом судово-медичній імунології, д.м. н. професором ОСОБА_4, спеціалістами-генетиками д.б.н. професором ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 проведено дослідження крові в зв'язку з встановленням батьківства ОСОБА_1по відношеннюОСОБА_3, народженого ОСОБА_2.
Згідно до висновку даної експертизи гр. ОСОБА_1не може бути біологічним батьком дитини ОСОБА_3.
Враховуючи, що визнання відповідачкою позову не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб та керуючись ст. ст. 122, 136 СК України, ст. 10, 11, 60, 130, 174, 213 ЦПК України суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1задоволити.
Виключити із актового запису НОМЕР_1 про народженняОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження складеного, ІНФОРМАЦІЯ_4 відділом реєстрації актів цивільного стану Радивилівського районного управління юстиції Рівненської області запис про батька - " ОСОБА_1 ".
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області через Радивилівський районний суд з поданням в 10-ти денний строк заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням в 20-ти денний строк апеляційної скарги після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Рішення може бути оскаржене і без подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення.
У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження в 10-ти денний строк рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але в подальшому не подано апеляційну скаргу в 20-ти денний строк рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.